Politická debata 2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6736
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa molnart »

mam pocit ze stefan mal na mysli ine danove otazky vseobecneho charekteru, nie presun zivnosti do CR
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
marian_sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2018, 21:32
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa marian_sk »

Dobrý deň Vám prajem.

Ako SUN—C píše v svojej knihe, Umenie vojny na strane. 24
SUN—C napísal:Keď vedieš boj, v ktorom víťazstvo dlho neprichádza, ostrie zbraní sa postupne otupí a nadšenie mužov ochabne. Obliehaním opevneného mesta vyčerpáš svoje sily.
Tak ja hodnotím včerajšie nepodarené Referendum. Kde 72,75% ľudí to má buď na háku. :x Alebo nemajú vieru že by svojim hlasom mohli niečo pozitívne ovplyvniť. Alebo bol politikmi tak zmanipulovaní že „och“ povedať.
Hovor vždy pravdu aj keby ta to malo bolieť. Ale časom sa ju naučíš počúvať, aj keď tY do očí klamú.
Chemická zlúčenina vodíka s kyslíkom, ktorá produkuje minimálnu úroveň hlasitosti,
spôsobuje eróziu vrstvy hornín, uložených pozdĺž jej trajektórie. (Ticha voda brehy myje.)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa fobos »

Cakal niekto nieco ine ? Ziadne referendum, okrem toho o vstupe do eu nebolo platne.

Naviac o tom referende bolo strasne malo hovorene a polovica slovakov podla mna ani nechapalo o co tam vlastne ide, ziadne relacie, nic, lebo fico..
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mal som chut ist dat hlas, ale ked som sa podvecer vracal domov a pozrel okolo 18tej ucast cca 25%, tak som uz nesiel. Toto referendum bolo ale zbytocne. Akoze vieme, ze tato vlada je na dve aj viac veci, ale smerohlas tiez nie je cesta. A kedze hlavna tvar referedna bol Fico, tak neuspech bol jasny
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Ivko »

fobos: tak nám teda skús vysvetliť o čo v tom referende šlo, ale nie to oficialne, ale reálne o čo komu šlo, myslím špinavé politické hry...

Aby som sa vyjadril tak celé to bol jeden Ficov cirkus a dostal peknú facku. Všetci príčetný, to sú tí čo vedia spočítať 1+1, 2+2 aj 3+3 aj ked sú s vládou maximálne nespokojný vedeli že je to jeden z pokusov Fica ako sa čo najskôr dostať k moci a zachrániť si kožu...
Väčšina odkázala že Smerácku bandu tu nechcú...
Väčšina volí vyčkávaciu taktiku, kto kam prestúpi s kým sa spojí, prípadne čo vznikne a mohlo by byť volitelné v riadnych volbách...

Podporovať Fica v referende? Toho Fica čo nedostaval dialnice, toho Fica čo nechal zruinovať zdravotníctvo, toho Fica čo nebol schopný dvihnúť minimálnu mesačnú mzdu a tie najnižšie dôchodky, toho Fica čo teraz vykrikuje že ludia nemajú na energie a pritom je to on čo nedvíhal životnú úroven...
Podporovať toho Fica čo na chate v Čifároch riešil ako hodiť nomináciu Makoa na nebohého Lučanského, lebo však on to už nepotvrdí a ani nevyvráti...
Podporovať toho Fica čo tam kul plány ako musia vytvoriť velký tlak, naťahovať dni, robiť možné aj nemožné obštrukcie aby sa natiahol maximálne čas pri návrhu úpravy 363-ky
Podporovať toho Fica ktorému Žilinka odkázal že sa nemusia bať...

A nejaký "HellAngel" bez hanby napíše že mal chuť ísť zahlasovať... Žiješ asi v nejakej bubline že sa po teba nedostalo čo tu nastváral Smer...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6736
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa molnart »

bez ohladu na to kto bol za referendom, nie som fanusik takychto popularity contestov. preto mame zastupitelsku demokraciu lebo bezny lud nie je schopny kvalifikovane rozhodnut v dolezitych otazkach. to co chcelo dosiahnut toto referendum by sa dal presadit aj v parlamanete, len by to chcelo viac makat a menej kecat. zo vsetkych 9 referend ktore na slovensku boli na slovensku bolo 8 uplne zbytocnych (ok, mozno 7, ten co zrusil Krajci povodne este mal celkom zmysel). a vznikli len preto lebo niekto si chcel urobit kampan za statne peniaze.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Fullesh »

To referendum bola len Ficova kampan, ani nebolo cielom skratit volebne obdobie. Cim dlhsie sarvatky v parlamente = viac Ficovich tlacoviek. Predsa ako na slovensku plati "zide z telky, zide z mysle" a jemu tie sarvatky len vyhovovali, cim viac, tym lepsie. Uz len ta 2. otazka, ktora bola zrusena, bola riadna past na oko a Fico ako vysokovzdelany pravnik a politik to vedel ze kvoli tej 2. otazke sa referendum bude odkladat. Diskreditoval tym prezidentku a seba vyobrazil ako bojovnika za demokraciu, ktoremu tato vlada hadze polena pod nohy.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Ivko »

Výsledok referenda ukázal reálnu podporu obyvateľstva pre strany HLAS + SMER + REPUBLIKA + časť nespokojných voličov koalície...
Keď vychádzam z účasti na bežných parlamentných voľbách 65%, tak to bolo 3mil voličov a keď teraz prišlo 1,1mil naverbovaných hlupákov, tak to znamená že spomenuté tri strany si delia v podstate 30% voličov, takže mi nejak nevychádza že HLAS má údajne 18%, Smer 16% a Republika 7%, lebo to je spolu 41%. Hlúpe Kotleby budú mať svojich 7%, Pelému by som veril že má percentá, ale keby som mu dal len 15%, tak Ficovi ostane už iba 8%, teda polovicu z toho čo hovoria prieskumné agentúry

A to v tom referende hlasovali aj oklamaný dôchodcovia, ktorým povedali že keď chcú lacnejšiu elektrinu, tak aby hlasovali, viď reportáž v správach... Babka zayebala že bola preto aby bola lacnejšia elektrina a kto vie koľkých takto oklamali k účasti...
Stačilo po dedine šíriť takú hlúposť a dôchodcovia skočili na lep a predpokladám že to nebol ojedinelý prípad manipulácie iba v jednej obci

A ešte aby som nezabudol reagovať na sračky čo vypúšťa neoficiálne Smeromafia, že ľudia sa pripravili o možnosť odvolať vládu v budúcnosti....
Nepripravili, lebo keby sa Smer dostal do koalície tak by to bol jeden z prvých zákonov čo by zmenili...
Bol to sám Fico čo vykrikoval za jeho moci že bol demokraticky zvolený na 4 roky
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Po 23. Jan, 2023, 08:58 Keď vychádzam z účasti na bežných parlamentných voľbách 65%, tak to bolo 3mil voličov a keď teraz prišlo 1,1mil naverbovaných hlupákov, tak to znamená že spomenuté tri strany si delia v podstate 30% voličov, takže mi nejak nevychádza že HLAS má údajne 18%, Smer 16% a Republika 7%, lebo to je spolu 41%. Hlúpe Kotleby budú mať svojich 7%, Pelému by som veril že má percentá, ale keby som mu dal len 15%, tak Ficovi ostane už iba 8%, teda polovicu z toho čo hovoria prieskumné agentúry
hentak to prepočítavať nemôžeš, tie pomery vôbec nesedia
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6785
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa stefan222 »

koho planujete volit?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Diablo1st »

stefan222 napísal: Po 23. Jan, 2023, 10:09 koho planujete volit?
Veru otázka za milión :cool:

Za mňa to vidím na PS, lebo inak nie je koho.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie napísal: Po 23. Jan, 2023, 09:55
Ivko napísal: Po 23. Jan, 2023, 08:58 Keď vychádzam z účasti na bežných parlamentných voľbách 65%, tak to bolo 3mil voličov a keď teraz prišlo 1,1mil naverbovaných hlupákov, tak to znamená že spomenuté tri strany si delia v podstate 30% voličov, takže mi nejak nevychádza že HLAS má údajne 18%, Smer 16% a Republika 7%, lebo to je spolu 41%. Hlúpe Kotleby budú mať svojich 7%, Pelému by som veril že má percentá, ale keby som mu dal len 15%, tak Ficovi ostane už iba 8%, teda polovicu z toho čo hovoria prieskumné agentúry
hentak to prepočítavať nemôžeš, tie pomery vôbec nesedia
A ako sedia? Ja si myslím že tam boli všetci Smeráci a Hlasaci pretože dookola vyzývali svojích sympatizantov a to isté Kotleby...
Alebo ty vypočítaj ako to tebe vychádza, každopádne údaj zhruba 30% je celkom presný. Pretože vždy chodí okolo tých 60% zo všetkých oprávnených voličov a tých je 3 MEGA, takže keď v referende prišlo niečo cez 1MEGA, tak to máš 33% z ktorých som odpočítal 3% nespokojných voličov koalície, preto ostalo 30% pre 3 spomenuté strany

Čo voliť? väčšina nikoho z toho čo tam bolo teraz či predtým, otázka je len či vznikne niečo nové rozumné, či napríklad PS...
Naposledy upravil/-a Ivko v Po 23. Jan, 2023, 10:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5416
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Neboli tam vsetci smeráci a uz vobec nie hlasaci
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa beardie »

Ivko napísal: Po 23. Jan, 2023, 10:46
beardie napísal: Po 23. Jan, 2023, 09:55
Ivko napísal: Po 23. Jan, 2023, 08:58 Keď vychádzam z účasti na bežných parlamentných voľbách 65%, tak to bolo 3mil voličov a keď teraz prišlo 1,1mil naverbovaných hlupákov, tak to znamená že spomenuté tri strany si delia v podstate 30% voličov, takže mi nejak nevychádza že HLAS má údajne 18%, Smer 16% a Republika 7%, lebo to je spolu 41%. Hlúpe Kotleby budú mať svojich 7%, Pelému by som veril že má percentá, ale keby som mu dal len 15%, tak Ficovi ostane už iba 8%, teda polovicu z toho čo hovoria prieskumné agentúry
hentak to prepočítavať nemôžeš, tie pomery vôbec nesedia
A ako sedia? Ja si myslím že tam boli všetci Smeráci a Hlasaci pretože dookola vyzývali svojích sympatizantov a to isté Kotleby...
Alebo ty vypočítaj ako to tebe vychádza, každopádne údaj zhruba 30% je celkom presný. Pretože vždy chodí okolo tých 60% zo všetkých oprávnených voličov a tých je 3 MEGA, takže keď v referende prišlo niečo cez 1MEGA, tak to máš 33% z ktorých som odpočítal 3% nespokojných voličov koalície, preto ostalo 30% pre 3 spomenuté strany

Čo voliť? väčšina nikoho z toho čo tam bolo teraz či predtým, otázka je len či vznikne niečo nové rozumné, či napríklad PS...
jeden obrazok miesto viacerych slov
ucast.jpg
napriklad hlasakov tam bola polovica, smerakov a republikanov asi 3/4
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5839
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa wingo »

Na druhú stranu tam boli aj ľudia čo Smer, Hlas či Republiku voliť nepôjdu, ale s možnosťou predčasných volieb cez referendum principiálne súhlasia a je im jedno kto to referendum organizoval. Áno, aj takí sú.

Beardie ma predbehol aj s prieskumom. Aj keď všetky prieskumy beriem s veľkou rezervou lebo tie naše verejné sú vždy ďaleko od pravdy. Pritom prieskumy sa dajú robiť aj kvalitne ako ukázal ten komunitný predvolebný ktorý bol reálnym výsledkom jednoznačne najbližšie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Debata o všetkom"