Zabezpecenie bytu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja tu prispejem tak trochu off topic. Nam pred 5 rokmi na Silvestra cez noc vykradli firmu fetaci. Jeden z nich chodil po dedine s mojim batohom, druhy predal na dalsi den na rybniku ukradnute vrtacky, ale nic z toho nemali, lebo to vraj mohol zlodej vyhodit do jarku a oni to tam iba nasli :D Vtracky nam po pol roku vratili. Za zvysnu skodu v hodnote 5k eur sa nikomu nic nestalo. Jedneho z nich tam nejaky cas predtym chytil s kablom SBSkar. Zavolal aj fizlov, ale ti sa to ani neunuvali nejako evidovat.

Co cert nechcel minuly rok v juni sme ich chytili 10 metrov od nasich priestorov ako strhavaju zo stien a kradnu zvazky kablov. Zavreli sme ich medzi znizenym stropom a stropom. Najprv prisli 2 fizli z PMJ, potom zavolali posily a ked tam bolo 5 fizlov, tak otvorili dvere. Fetaci sa priznali, ze kradnu kable. Bolo tam cvaknutych asi 50 kablov, stovky metrov uz zmotanych a zviazanych. Na mieste aj vsetko naradie s ich odtlackami. Jeden sa pokusil utiect. Mali pri sebe 5 skladaciek heroinu. Oboch 5 mesiacov predtym prepustili z basy za to, ze kradli kable inde. Jeden mal este podmienku. Dokopy tam prislo asi 12 ludi od fizlov. Bordel asi zodpovedajuci tomu, ze jeden vie pisat a druhy citat... styria rozni ludia si od nas pytali osobne udaje a doklady, na mieste nechali vsetky dokazy, foto dokumentacia tiez ziadna aj napriek tomu, ze tam bol ten ich clovek s fotakom. Fetaci stali asi 3 hodiny rozkroceni s celom opretym o kachlicky. Cakal by som, ze recidivisti pojdu okamzite sediet a po zvysok zivota budu mat naramok a ak nieco spravia, tak automaticky trestna sadzba x4.

https://photos.app.goo.gl/Mvurji3Moi4fDkob8

Po 5 dnoch sa ku mne donieslo, ze ich prepustili z CPZ, tak som bol hned vynadat fizlovi, ktory to riesil a zverejnil som to na dedinskej komunitnej stranke. Pre vela ludi to boli zname mena. Spoluziacka zo zakladnej mi pisala, ze vykradol ich babku a ma to dokazane. Na druhy den rano mi doma zvonil druhy fizel, ze mam ist na dovypocutie, lebo sa posrali z toho, ze som na FB spomenul krajsku prokuraturu. Tak som tam isiel a jeho kolega, ktory nevie pisat sa ma este opytal, ci mi urobilo dobre to, ze som to zverejnil. A na dalsi den (tyzden po skutku) prisiel velkodusne dokumentarista, ktory isiel brat ustrizky z kablov a robit fotky. Samozrejme uz to tam nebolo v podovnom stave, niektore kable zobral spravca alebo boli fetaci po sebe upratat a naradie sme zabavili my, aby si pred pokracovanim museli zohnat aspon pilky a klieste.

Z krajskej prokuratury mi odpisali, ze Cifersky policajti porusili co sa dalo a vobec nemaju kompetencie na to, aby to riesili oni a fetakov museli kvoli tomu prepustit. Je to odvtedy nejakych 9 mesiacov a obaja su stale vonku.

Teraz pred tyzdnom mi pisala vysetrovatelka, ze ich znova obvinili a vsetci mame ist po 9 mesiacoch vypovedat ku tomu, ku comu sme uz 3x vypovedali...

Cize odporucam si zabezpecit priestory tak, aby sa tam zlodeji bud nevedeli dostat, resp. aby ste sa tam vy dostali dostatocne rychlo na to, aby nedokazali spravit velku skodu. Ked ich aj chytite, tak ziadnu kompenzaciu necakajte. Dolamat ruky a nohy im bohuzial nemozete, lebo za to pojdete sediet vy.

My sme si po tychto skusenostiach namontovali alarm s 3 sirenami, dvoma pripojeniami na internet / GSM s notifikaciou a dva kamerove systemy (jeden viditelny, druhy ukryty) a vchody sme fyzicky zabezpecili tak, ze by museli prist s buldozerom.

Dalsi pripad je realitka, ktora odomna zobrala poplatok za spostretkovanie, ktore kvoli hypo neprebehlo a odmietla mi ho vratit. Sudu trvalo 5 rokov, nez rohodol a v tom case uz majitel dalej "podnikal" cez inu s.r.o. a ta stara uz dlhovala statu, takze ani nema zmysel riesit exekuciu.

Potom sa neteba cudovat, ze sme tam, kde sme a na kazdom kroku su zlodeji a podvodnici.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5723
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Toto som chcel. Ze miesto dveri za tazke tisice eur (alebo k nim) by nebolo odveci pouzit zabezpecovacku. Odchadzas a zakodujes na klavesnici/zamknes dialkovym na klucoch a mas pokoj. Ak sa niekto vlame(a je jedno ci cez dvere alebo trebars cez balkon) tak hned mas telefonat/sms spravu/internetovu notifikaciu na mobile, rozhucana sirena.


Jo a na hentie individua urcite plati viac hruba sila ako policia :) Pan policajt vazne, tie ruky uz mal prerazene tycou ked sme ho nasli.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jooooj to bolo davno ked byvaly kolega tahal Navarou dvoch po šotoline... odvtedy mu nikdy nic nezmizlo. Vsetci vedeli kam sa paprče nestrkaju.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa engineer »

Chalani ďakujem za komentáre. Čo sa týka dverí, tak tie mám veľmi dobré - bezpečnostné, značkové, s kvalitnou vložkou. Ale ako všetci vieme, aj tá najlepšia bezpečnostná vložka sa dá otvoriť. Preto ako druhý/vedľajší stupeň ochrany dám asi zabezpečovacie zariadenie. Dáva mi to najväčší zmysel a väčšinu zlodejov to, po prípadnom prekonaní dverí, odradí. A amatéri/feťáci ani dvere neotvoria ;)
Btw.: elektronické kukátko je fajn, aj som ho testoval, ale bohužiaľ platná legislatíva hádže veľké polená pod nohy pre legálne používanie (konzultoval som to s 2 právnikmi), tak som ho nakoniec nepoužil - to len tak v skratke, je to téma na dlho.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5723
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Videl som uz aj vykradnute objekty so zabezpecovackou. GSM signal zarusis rusickou, internety odcvaknes, sirenu utisis montaznou penou. Rano len v logu zabezpecovacky precitas ze bol poplach, ale este pred nim bol vypadok GSM aj internetov aj sireny. Ale to uz neboli fetky z osady. Ani negramotni balkanci.

+ Nikto neocakava ze v byte zabezpecovacka bude.
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa engineer »

Jasné, všetko sa dá prekonať, skôr ide o to akí veľkí profíci sa na vykrádačku zamerali a čo všetko v byte/dome/predajni má dotyčný uskladnené.
Aj trezor je jedno z riešení, ale keby som to mal riešiť, aby to malo zmysel, tak tiež neviem kde by som sa s tým dostal :)
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10086
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa stiv »

Poistit obrazy, trezor, bezpecnostne dvere, zabezpecovacka...

Nejaky zaklad.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pes vacsi nez jorkšír, brokovnica, dochodca dole v baraku "na stráži" alas domobrana. Kolko toho u vas v baraku alebo okoli vykradli ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
DomiSvk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut 11. Apr, 2017, 18:04

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa DomiSvk »

Ked už nejake kukatko tak si myslím že toto je lepšia alternativa ako kukatka s nejakym random androidom a kamerou za 300 + eur .

https://www.amazon.de/Doorbell-Motion-D ... to_dp&th=1

Toto máš za stovku a máš live view cez mobil teda vidíš obraz live a chodia ti notifikácie ked ten zvonček niekoho zaznamená ( motion detection ) ktoré si vieš vypnuť aj zapnuť predpokladam + má to aj night vision .

Použiva to skoro každy amik v USA a funguje to spoľahlivo .
Naposledy upravil/-a DomiSvk v Ut 28. Feb, 2023, 08:11, upravené celkom 1 krát.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1714
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa lopo1 »

engineer napísal: Po 27. Feb, 2023, 20:26 .....
Btw.: elektronické kukátko je fajn, aj som ho testoval, ale bohužiaľ platná legislatíva hádže veľké polená pod nohy pre legálne používanie (konzultoval som to s 2 právnikmi), tak som ho nakoniec nepoužil - to len tak v skratke, je to téma na dlho.
nase úžasné GDPR keďže by kukátko snímalo verejný priestor 🤦
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemaju ludia chodit s rodnymi cislami a podpisovymi vzormi na hlave :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Joseph_113
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 08. Feb, 2023, 18:37

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa Joseph_113 »

DomiSvk napísal: Ut 28. Feb, 2023, 07:48 Ked už nejake kukatko tak si myslím že toto je lepšia alternativa ako kukatka s nejakym random androidom a kamerou za 300 + eur .

https://www.amazon.de/Doorbell-Motion-D ... to_dp&th=1

Toto máš za stovku a máš live view cez mobil teda vidíš obraz live a chodia ti notifikácie ked ten zvonček niekoho zaznamená ( motion detection ) ktoré si vieš vypnuť aj zapnuť predpokladam + má to aj night vision .

Použiva to skoro každy amik v USA a funguje to spoľahlivo .
Jo, a toto je verzia do dverí,
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B07PGBS51 ... 124&sr=8-5
ktorú ešte cca 2 týždne dozadu neposielali mimo USA :smutny: , keď som nevedel nič podobné zohnať mimo Alzy (trpezlivosť šetrí peňaženku :-) )
Jediný rozdiel oproti tomu môjmu predraženému Equesu za 330 € je, že toto nemá displej a cloud storage má za poplatok.
DomiSvk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut 11. Apr, 2017, 18:04

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa DomiSvk »

@Joseph_113 ak ti to funguje spoľahlivo tak aspoň niečo . Ale aj tak niesom fanúšik tychto add on displejov s nahodnou kamerou je to strašne zastaralé a nepotrebujú to modernizovať kedže to nie je pre masu ľudí a ten hardware v tom je za tie peniaze pomali krádež .To si už šikovnejší spraví z raspberry niečo ako open source nahodí tam kameru spraví tlačiko nabinduje ho ako zvonček a výkon a obraz je uplne inde . Tieto náhodné značky neviem kde nato chodia ale očividne sa to predáva dobre . Jedine čo vytknem ok su tam senzory na pohyb ale ten ring aj s cloudom je podľa mňa stale lacnejšia alternativa a istota a ten obraz tam vyzerá slušne a kedže je to cloud vlastne máš info po ruke aj mimo domova .
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa lacika »

btw: spravne kukatko sa neda z vonku odmontovat..
co sa o tychto "gadgetoch" neda povedat.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1986
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Zabezpecenie bytu

Príspevok od používateľa Gumkac »

ja by som k tomu alarmu len tolkoto.. alarm aj znackovy a certifikovany si vies namontovat a nakonfigurovat sam, aj ti nejde o poistovnu a tak,a le len pre teba, je to ok.

Napr paradox, k tomu dverny kontakt, pripadne na okna tiez - aj cez balkony sa casto da preliest, k tomu PIR, pripadne PIR + MW - idealne zbernicove, o ochranou voci prekrytiu / zastriekaniu, ak ich strhnes a ustredna k nemu strati kontakt, je v poplachu. Taktiez k tomu vies pridat GSM volanie / sms notifku, mat to na internete ... Ak chces mat ochranu proti preruseniu internetu, staci ti platit si niekde najlacnejsi hosting, ktory budes pravidelne z nejakeho raspi pingovat z bytu a sluzba, ak nedojde ping jednu minutu, ti posle email, pripadne sms cez rozne sluzby, ze mas doma problem s internetom. Samozrejem sirena, s bateriou, viacere tvrdia ze maju ochranu voci zastriekaniu - to je ale relativne.

ten alarm vies riesit aj bezdrat (okenne senzory, pir,...), dobry alarm si postrazi konektivitu, ak ho zarusis bude v poplachu.

na vsetko existuje scenar, ako to poriesit, ale vsetko daco stoji a urcite dobra zabezpecovacka s ochranou voci strate pripojenia a podobne nebude za 200e.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490

Návrat na "Nákupná poradňa"