Práca v IT - klucove skilly?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa werwest »

Tak v prvom kole sa bavis skym. S hr. Ti netusia o com hovoris, a hladaju veci co maju zapisane v tabulke ak sa ta aj volaco opytaju v ramci it. Ale ak nemas vystupovanie tak ta skrtne a hotovo
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja uz som mal prve kola aj rovno technicke
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa Miso122 »

a ja som zase HR vobec nemal :D cisto moja agentura + teamlead od klienta
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to kus od kusu, jeden zamestnavatel je taky, jedna situacia je hentaka... proste zivot.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ja som mal prvé kolo rovno technické s terajším šéfom (bankový IT sektor - IT Business analytik) a mali sme taký match, že ma rovno prijal. Bežne ale bývajú aj 2-3 kolá. Mal som štastie, lebo celé HR malo covid a zároveň nechceli presúvať dohodnutý pohovor. Tak prvé kolo preskočili :laugh:. Teraz nastupovala kolegyňa a prijali ju až po 3. kole (posledné 2 technické)…
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa scream »

Uz som robil par pohovorov. V IT na seniornu technicku poziciu sa dostane aj clovek s papierom na gebulu, este bude aj chranenec. Ked sa vyzaduje aj nejaky softskill, alebo mental check, tak sa samozrejme davaju na pohovore zaludne otazky typu "Ake zviera by ste chceli byt" ... spravna odpoved na to neexistuje ale nespravna ano.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Takze resume je, ze som rad, ze robim na seba a nemusim riesit kraviny ala ake zviera chcem byt :facepalm: :? :)

Ale vazne, to fakt taketo otazky clovek dostava???
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som naglejovanemu metroseksualovi zacapil ze akej farby by chcel byt, keby bol klavír. Prenikavo by som sa zahladel do očiek a zdoraznil by som ze si robim poznamky z jeho vypovede. Pardon, odpovede.

Trosku ich vyviest z miery fešákov. V ITcku je uz dlhodobo problem zohnat schopneho cloveka, nie som si isty ci taketo sracky z ucebnice su potrebne. Ked maju zaujem, nech si najdu fesaka ktory vie dokonale odpovedat na non-IT socialne otazky, ja som tu od toho aby som riesil problemy s ITckom.

Vcera nam volala mala nemecka firma aby sme im spravili zalohovanie do klaudu. Ze Microsoft Azure, pouzivaju Veeam ako software. Uplne easy, je to tam, podla licencii mozes alebo nemozes pouzit funkcionalitu, uplne ze primitivne jednoduche. Ako IT archiťetka teda vlastne archiťet sa zacinam pytat nejake drobne otazky, po 5 minutach mame jasno - chlapci, vy sa snazite nedostatok miesta na vymennych diskoch (kde zalohujete) riesit presunom dat do cloudu kvoli comu posilite internet pripojenie na gigabit upload, bude vas to stat par tisicov mesacne plus zmenu licencii softu co tiez nebude uplne zadarmo. Co keby ste kupili zopar 18TB diskov, namontovali do USB suflikov tak ako mate teraz zabehnuty system a ste za jeden jediny tisic dukatov vyrieseni na X rokov dopredu ?

PS : som velmi socialny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2265
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa materik »

Hexaris napísal: Št 16. Mar, 2023, 10:02 Takze resume je...
Skor ide o to, ze v post-covidovej dobe fimry trpia tym, ze zamestnanci si nevytvaraju s firmou spojenie. Sedim doma, klepkam do pocitaca, mam kolegov vo forme hlasu (niekedy aj obrazu) na Teams a chodia mi peniaze. Ked pride druha firma, ktora mi ponukne to iste, ale za vacsie peniaze, tak idem. Vo firme A som kvoli peniazom, firma B dala viac, tak dovi. Nic ine ma tam nedrzi.

Jasne ze skill je dolezity, cirkusanta s dobrymi vtipmi nevezmu, len kvoli vtipom. Ale pre firmy su nabory drahe a robit ich neustale kvoli fluktuacie je deprimujuce. Preto sa dost kladie doraz aj na to, aby clovek zapadol do timu. Aby ho vo firme drzalo aj nieco viac, ako len peniaze.

A teda z dvoch rovnako schopnych kandidatov dostane sancu skor ten, ktor sa javi byt viac spolocensky typ :-).
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa scream »

Ano davaju sa taketo otazky uplne bezne. Ked odpovies pes, macka, cokolvek je to ok. Ked odpovies, ze chces byt pikachu krizeny s netopierom, tak sa spozornie :) Nikedy ale netreba ani taketo zaludne otazky. Naposledy celkom normalny mlady chalan, sice nepripraveny ale otazka:
Q: Povedzte nam nieco zaujimave o sebe.
A: Casto ma beru policajti z baru.

Nie nebolo to vtip.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takze ten je spolocensky dost, hej ? Ma vela kamaratov a tak, je socialny, nesedi zavrety doma v laboratoriu, cize bol prijaty.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa molnart »

ja so soft skills nemam problem, dokazem spravit peknu prezentaciu, nemam problem sa postavit pred 100 ludi a odprezentovat to, bezne chodim za zakaznikmi apod., dokazem vysvetlit ako funguje API uplne laickej uradnicka ktora o pocitacoch nevie nic. problem nastava ked sa ma niekto opyta co som robil cez vikend alebo ako sa mam, to su veci v ktorych uplne zhasnem. a este strasne ma otravuje nahanat ludi, a riesit s nimi preco po 3 mesiacoch ani nezacal pracovat na ulohe ktoru som mu zadal do jiry a nemal k tomu ziadne otazky
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa beardie »

ak nechces nahanat ludi, tak projektaka / scrum mastra by si asi robit nechcel :)
ale nejaky business analyst, to je asi vhodne, tam sa daju zurocit roky skusenosti a rozhlad, ktory urcite mas
zalezi potom v akej oblasti, ako som vyssie pisal, mas rad klikacky? ITSM konzultant je pre teba idealka
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa scream »

Na veduce, menezerske a organizacne funkcie treba mat aj zaludok. Obcas musis ludom nalozit, musim im vediet nalozit v pravej chvili, spravnej miere a spravnymi slovami. Nie je to pre kazdeho. Taktiez pre tie pozicie treba byt vysoko motivovany inak to je citit.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Práca v IT - klucove skilly?

Príspevok od používateľa molnart »

tak dnes som dostal ponuku na poziciu produktaka do nemenovanej sw firmy za trojku plus celkom zaujimave benefity, znie to fajn, po 5 rokoch na zivnosti mi nepride od veci sa na chvilu zamestnat. sice sa obavam ze budem trochu dalej od technickejsich veci, ale zasa pracovat v IT firme bude pre mna urcite vhodnejsia atmosfera ako dnes medzi predmudelymi obchodakmi ktori v zivote databazu nevideli, ale to im nebrani do toho kecat ze je nahovno spravena. akurat tomu davam tak 80% sancu ze moj odchod ten produkt polozi a je mi luto kolegovcov ktory sa na mna spoliehali, ale lepsie ako psychitria kam mam posledne mesiace celkom slusny nabeh...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Debata o všetkom"