Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

No pekne. Myslim, ze pracka + susicka bude bez problemov, resp. o moc lepsie nekupis. Rura vyzera pekne, aj funkcii vela, aj jeden plnovysuv, hadam bude fungovat. Prima displejiky (biele + oranzove cisla s ciernou rurou), i ked mozno ten stredny displej mohol byt dot-matrix miesto biednej 7-segmentovky. Inak proti Gorenje nemam nic, ale kamaratka ma ruru + mikrovlnku (ine modely uplne) a su tam take nedomyslene a debilne veci ako napriklad ten volume knob funguje opacne (ked sa normalna pridava vykon/volume/cas smerom doprava, tak tu dolava) a tiez ze ked mas otvorene dvierka, tak mikrovlnka svieti. Moj Bosch zhasne po par minutach, ale hento Gorenje ti bude aj 2 hodiny v kuse svietit, kym nezavries dvierka. Hadam to bude inak tu.

Co sa tyka umyvacky, zrovna dnes bol u mna na dome vodoinstalater, zapojil drez aj umyvacku, pekne porobil potrubie. Tak samozrejme hned som utekal do obchodu kupit sol a tablety do umyvacky a pekne to tam zacal setupovat. Najprv som kukal cesky navod, zistil som, ze zase nejaky typicky pepik nieco copypastoval hore dole a navod nesedi s realitou. Po vyhodeni som presiel na nemecky navod a vsetko OK. Nastavil som, spustil uvodne cistenie umyvacky a super zatial. Ticha a hlavne tiche napustanie vody cez ten elektroventil. A to premietanie casu a programu na zem... tak za to som ochotny si priplatit 200 eur v pohode. Super to je. Som tam pri tom klacal a kukal na to ako na svaty obrazok :). Zajtra sa tam zase na par hodin zastavim a uz tam supnem nejaky riad.

Btw. dnes dosla aj ta Haier pracka, tak do par dni zapajam. Som zvedavy, co to bude zac.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

:D ma stale rozosmejes jak sa tesis z otroka(pre mna spotrebic) ale tak nech sluzia. ale co mas z toho premietania na zem?mne svieti cervena bodka a uz to nechcem. no naco. sak skor to neumyje. a na kolko minut davate mickku riadu? ja som daval stale 2.5h a skusil som 30min program a umylo rovnako. ci skodi jej kratky program?umyva tak 1* za den u nas
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Tesim sa aj ja, lebo doteraz sme nemali a otroci sme boli my :D

Kazdopadne @zoom , mna by to premietanie casu a nejake programy navyse stali 327€ :D a to uz sa mi zdalo vela. Navyse aj tato ma appku, tak som tak dufal, ze tie casy a trvanie by mohlo byt tak. Will see ;)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa lopo1 »

Stefan ja na bezne znecisteny riad ( taniere z ranajok polievok slaky z caju) pouzivam tuez kratky program (45min) urceny pre pohare umyvanie v pohde na ten oplach staci bohato 45°C voda na vacsie znecistenie uz hrnce po vareni uz pouzivam automaticky program alebo program na hrnce a 70°C vodu
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

@stefan222 cervena bodka je meh ale drahe bosch a napr. electrolux/aeg premietaju pekne aj zostavajuce minuty:)
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

Vyhoda premietania casu je, ze presne vies kedy skonci - vies si k tomu prisposobit veci logicky. Ale vyznam to ma podla mna hlavne ak sa automaticky neotvara po skonceni programu.

Inak kratky program ma spravidla vyssiu spotrebu energii. Nemam tu seriozny wattmeter, takze zasuvku som nemeral ale vodu som si odsledovat vedel. Pri kratom/rychlom programe a rovnakom objeme riadu, je spotreba vody dvojnasobna.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Gumkac »

Tak ale aj tak sa nechodim pozerat k umyvacke, kedy skonci :D Ked ju zapnes, vies cca kedy skonci. A ked skonci, tak sa moderne same otvoria, cize aj tak zistis ze je hotova :D

Ja som aktualne vo faze pripravy elektriky na dome, pre umyvacku aj pracku so susickou su vedene samostatne kable z rozvadzaca, s 1f elektromerom a teda smarthome (loxone) bude vediet kedy skonci pracka / umyvacka zmenou spotreby - mozem si poslat notifikaciu do mobilu, zablikat svetlom, zvokovu notifikaciu, atd. Teda dufam, ze to sledovanim zmeny spotreby bude mozne :) Primarne ale prave kvoli pracke / susicke, kedze su v technickej miestnosti. umyvacka tym ze sa sama otvori, tak podla mna riesit kedy skonci nema az tak zmysel.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

To vsak nic nemeni na tom, ze premietanie casu na zem je kua cooolove :D

Kazdopadne, ma niekto appku Home Connect od BOSCHu? Ukazuje tam nejake info pocas umyvania a to vratane toho casu skoncenia? Ci naco je to dobre. Dik
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale ako v com coolove? ci nepriznas si ze si preplatil za zbytocnost? ved to s umyvanim riadu nema nic. ved to je ako svietenie spotreby pred vstupom do auta. no na aky fras. ako berem to susenie zeolitom co by som ozaj chcel, ale mne napr to svietenie na zem prekaza. a vezmi si ze mas obyvacku s kuchynou spolu v 1 izbe a pozeras vecer film a ta svina ti svieti na zem a taha to oci. ako mozes machrovat pred susedmi ale platit za to je imho uoplne zbytocne
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

no vidis tak tebe sa to nepaci, ja to mam napr. ako filter featury, ktoru chcem
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

stefan222 napísal: St 15. Mar, 2023, 13:31 ale ako v com coolove? ci nepriznas si ze si preplatil za zbytocnost?
Tiez to nemam, len tu bodku....
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

LordKJ napísal: St 15. Mar, 2023, 13:49 no vidis tak tebe sa to nepaci, ja to mam napr. ako filter featury, ktoru chcem
ale preco to chces? je otazka. a to garantujem ze sa na to pozries raz a najdes si ine hobby ako kukat na dlazbu s led osvetlenim casom.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Je to fajn featura keby to bolo za doplatok 20e nie 200e. Ked chcem silno vediet, kedy skonci umyvacka (lebo som si to nevypocital pri spusteni), proste si otvorim dvierka a pozriem
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale veď tu od začiatku píše zoom že ide o gimmick za ktorý je on ochotný platiť, nehovorí to nič o kvalite umývania ako takého.

ja chcem osobne tiež čo najmenej svetielok ale na to máme voľný trh, nech si každý vyberie :)

S otvorením dvierok si zabil :D dúfam že to nerobíš pri práčke :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

stefan222 napísal: St 15. Mar, 2023, 16:10 ale preco to chces? je otazka. a to garantujem ze sa na to pozries raz a najdes si ine hobby ako kukat na dlazbu s led osvetlenim casom.
idem okolo pozriem sa kolko zostava, co je na tom take nepochopitelne?

rovnako ako pozeram do appky kolko zostava na pracke ale pracka je kusok dalej ako kuchyna kde stale chodim

proste prehlad, kazdy ma ine poziadavky alebo ho zaujimaju ine veci

Návrat na "Nákupná poradňa"