UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

Áno, poslali tam 1/7 ročného rozpočtu, čím dostali Rusko na kolená bez jediného mŕtveho vojaka, ved to je najlepší deal od konca studenej vojny
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

A co tym dosiahli ? Rusko dlhodobo nepredstavuje pre USA hrozbu. Ohrozuje ich hlavne Cina. A bavime sa o podpore obyvatelstva, v USA sa aj slusny clovek dostane na ulicu do stanu, ak ma trocha smolu. Dokedy bude verejnost podporovat take nieco ? Nema podla mna vyznam o tom diskutovat, ukaze to cas. Nebyt euro mejdanu, Rusi by nepredstavovali problem pre zapad. Rusi su v prdeli od konca studenej vojny. Len nikto netusil, ze az tak.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Diablo1st »

dendroid napísal: St 29. Mar, 2023, 22:03 Beardie, za rok tam poslali USA podporu v hodnote 100 miliard, rozpocet maju pre komplet armadu 700 miliard. To su podla teba drobne ? Bavime sa o celkovej pomoci, nielen vojenskej. To je 5 percent ich statneho rozpoctu.
Len veľká časť toho boli skladové zásoby, niektoré už vyradené z výzbroje.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Opakujem, bavime sa o celkovej pomoci, nielen o zbraniach. Aj tie skladove zasoby nemali pre nic za nic. Rusi teraz tiez vytahuju skladove zasoby, z 50. rokov :D
Cela EU na tu vojnu doplaca, neverim, ze budu pchat dalsie miliardy do toho boh vie ako dlho, aby Ukrajinci ziskali spat Krym. Lebo o tom je cely cas rec, o Kryme. Bol to len jeden z argumentov, preco ho podla mna Ukrajinci neziskaju nazad. Neviem preco vzdy v diskusiach ludia vytahuju jeden detail a uplne otocia diskusiu na inu temu :D
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

V EÚ sa rozbieha vojenský priemysel, ktorý tu nebol od WW2, všetkým strojárskym firmám už tečú slinky
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ked si to vezmes ako big picture, tak ma zmysel tvrdit a bit sa do hrude ze dalsi je na rade krym. Vpodstate neexistuje jediny dovod netvrdit to.


Argument ze europa na vojnu doplaca je validny. To je jasne, tu niet o com diskutovat.

Otazka je nasledujuca: je vhodnejsia cesta ako znizit dopady vojny na europu ako ta ktora prave prebieha?
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ano, lebo verejna mienka v EU stoji a pada na zbrojarskom priemysle. Nie na inflacii, vyske urokovych sadzieb a podobne a na tom, ze uz ma aj bankovy sektor problém. Ono asi nebude nahoda, ze je podpora Ukrajine na Slovensku po roku biedna (a to pred rokom Ukrajinu podporovali aj dezolati). Ked bezny Slovak jazdi na starom srote a zije pomaly od vyplaty k vyplate. A vidi ukrajinske SUV a podobne(bezny Slovak vzdy vidi SUV najblizsie suseda a cerpa energiu zo zavisti :)

Neexistuje jediny dovod netvrdit, ze dalsi je na rade Krym ? A to myslis, ze ho Rusi len tak pustia ? A ze bude len tak ho dobyt pre Ukrajinu ? Kolko dalsej pomoci v akej vyske by na to od zapadu potrebovali ? Rusi po tejto vojne zalezu spat na dalsich 100 rokov :D A Putin si trieska hlavu o stenu, aky nezmysel urobil.
Naposledy upravil/-a dendroid v St 29. Mar, 2023, 22:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Diablo1st »

dendroid napísal: St 29. Mar, 2023, 22:23 Opakujem, bavime sa o celkovej pomoci, nielen o zbraniach. Aj tie skladove zasoby nemali pre nic za nic. Rusi teraz tiez vytahuju skladove zasoby, z 50. rokov :D
Cela EU na tu vojnu doplaca, neverim, ze budu pchat dalsie miliardy do toho boh vie ako dlho, aby Ukrajinci ziskali spat Krym. Lebo o tom je cely cas rec, o Kryme. Bol to len jeden z argumentov, preco ho podla mna Ukrajinci neziskaju nazad. Neviem preco vzdy v diskusiach ludia vytahuju jeden detail a uplne otocia diskusiu na inu temu :D
Ty si tu vytiahol, koľko USA dali Ukrajine, čo nie je tak celkom pravda. Kopec vecí bolo už dávno zaplatených a vyradených. Napr. M113, ktoré sa vraj USA snažili predať, ale sa im to nepodarilo. Potom ich šupli na UA a vyhlásili, že poslali vybavenie za miliardu (číslo vymyslené). Podobne je to s vozidlami Stryker, ktoré USA neplánuje využiť.

Ohľadom Krymu, tiež si myslím, že dobíjať ho bude veľmi ťažké, skôr to vidím na odpálenie Kerčského mosta a následne ničenie zásobovania Himarsmi a dronmi.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Pozri si poriadne este raz diskusiu, kto tu co vytiahol. Ja som akurat napisal, ze zapad si nemoze dovolit dotovat tu vojnu donekonecna, aby Ukrajinci dobyli nazad Krym. USA som vobec nespominal, az v reakcii, ze to nie su podla mna ziadne drobne. A neskor si uvedomil, ze sa zas raz tradicne zvrtla diskusia na uplne inu temu. To bola pointa mojho prispevku, nie zasa do detailov rozoberat kolko z toho bolo skladovych zasob a kolko nie.
Naposledy upravil/-a dendroid v St 29. Mar, 2023, 22:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Presne tak, neexistuje dovod netvrdit ze dalsi je na rade krym. Dava to obyvatelom UA(a vpodstate aj EU) ciel, zmysel, podstatu. Utuzuje to moralku. Robi politicky natlak na rusov.

To ze to ostane pri tvrdeni je ina vec.


Anyway, myslis ze inflacia, vyska urokovych sadzieb a podobne by na tom boli lepsie ak by ukrajine nebola poskytnuta pomoc? Myslis si ze by si si v tom pripade za svoju vyplatu mohol kupit viac ako si dokazes kupit teraz?
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ja si nemyslim nic, nie som ekonom. Dolezite je ale to, co si myslia masy. Ako dezolati u nas, ti co vo Francuzsku znova zapaluju auta a vidlaci americki, ktori o rok budu volit republikanov. Zasa si vytiahol nejaky detail z mojho prispevku a otocil debatu - pisem o verejnej mienke, nie o tej svojej :D Nema vyznam vobec tato diskusia aj tak vlastne. Momentalne zapad zvolil taktiku davat Ukrajincom tolko pomoci, aby si na nich Rusi vylamali zuby a zaliezli nazad do stepi a tajgy. Uvidime, co bude dalej. Pred rokom a pol bolo nemyslitelne, aby Rusi zautocili a stalo sa to. Kto vie co bude o rok.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

krym bude ukrajinsky.s a budem opakovat. je to podstata vojny. prestat podporovat Ua je samovrazda pre Eu. strelenie si donohy. na to caka ten maly plesoun z kremla. krym nemaju velmi ako branit ked sa znici dronmi protiletecka obrana. este aj ich lodstvo je hanba , uz davno mali byt v odese vylodeny, leby bola pravda co o sebe basnili aka su super armada. Putin uz prehral, tak ako po vylodeni v normalndii a a aj jak nemci utreli usta pri stalingrade ta tak aj putin utrel usta uz ale debo si neprizna. historia sa opakuje a ja sa tesim na desatrocia usa vojnovych filmov od spielberga ako rusi dostavali nakladacku. najhorsie na tom celom bude ako budeme musiet neskor po vojne s rusmi zacat zit a podnikat aby u nich nekysla prehra a neako to stravili. neaky chemberlain som zvedavy kedy s cim pride.slava ukrajine
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Trepes kokociny.

1. nebolo by to prvy ani posledny krat co europa robila samovrazedne rozhodnutia
2. znicenie protileteckej obrany dronmi ako si to predstavujes nebude realne, a protiletecka obrana zdaleka nie je hlavny problem pri teoretickom dobyjani krymu
3. s normandiou ani stalingradom to nema nic spolocne.


Treba si uvedomit ze sa bojuje na ukrajinskom uzemi :D Aj keby ukrajina nakompletku porazila rusku armadu, tak dojde po... ruske hranice :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

no sak ja nepisem nic o utoceni na rusko. toho sa hadam nedozijem. zas si nedomyslaj. pisem ze o krym pridu rusi a to bude ore nich nestravitelna porazka. teda pevne v to verim.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ani ja nepisem nic o utoceni na rusko.

Návrat na "Debata o všetkom"