UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

take jedine ignorovat. skupina luzrov a sasov len bliaka a cim visc take splietaju tym visc si mozme byt isty ze uz nemaju ani cim vystrelit pomaly a do Nato strelit by im zopar tisic leteli s5 ako pozdrav a tak len reci. nic len prazdne slova pre dementne publikum
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Erazer »

Obrázok
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

aj ked danylov uz toho narozpraval v minulosti ale sem tam sa trafi :)
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_maku
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

No teraz trafil gol do vlastnej brany. Po obsadeni Krymu rozputat cistky. Zatvarat ludi, ktori pracovali pre rusku spravu, vyhostit Rusov, ktori sa pristahovali, premenovat Sevastopol na Objekt c.6 :D, zburat most a asi topka anulovat vsetky obchody s nehnutelnostami od roku 2014, ak tomu spravne rozumiem. Len citujem to najdolezitejsie z clanku pre tych, ktori ho necitali :D Zasa u nas stupne percento dezolatov, ked sa to bude rozoberat. Aj ta oficialna ziadost o obnovu ukrajinskych miest ich urcite potesila :D Ked u nas v nemocnici v druhom najvacsom meste na chodbe rozmiestnili vedra kvoli deravej streche. A MHD u nas jazdi v prazdninovom rezime uz niekolko mesiacov.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne sa lubila ta zmienka ako ruska armada lieci chorych ludi na Ukrajine, to je tiez topka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

To je presne logika tych, co podporuju Rusov. Americania su zli, tak Rusi su ok za kazdu cenu. To ze Ukrajincom pada roznoroda municia nepravom na hlavu neznamena, ze su neomylni. Otvorit ucebnice dejepisu by tiez mohol panko Danilov ci Danylov. Este som nepocul, ze by taketo cistky niecomu v historii dopomohli, prave naopak. A urcite im nepomozu taketo vyroky ani pri oslobodzovani Krymu(aj ked na to najskor nedojde) ani pri ziskavani pomoci zo zapadu ani pri boji proti sireniu ruskej propagandy.

EDIT: Tak panko, vystudovany veterinar, ziskal v roku 1999 licenciu ako ucitel dejepisu a v roku 2000 titul z prava. Vsetko na univerzite v Luhansku, kde bol predtym primatorom :D Do roku 97 bol primatorom, uz v roku 2000 dostudoval pravo a ziskal tiez dalsi titul z manazmentu. A rok predtym toho dejepisara, sikovny veru. Co je este zaujimavejsie, bol v strane Yabluko :D A ja som si myslel, ze s tak stupidnym nazvom pre politicku stranu prisla ako prva a posledna v historii Nicholsonova. Hmmm, tolke paralely v politike s nasou bananovou republikou (aj ked ukrajinske republikove banany su viac hnede). Vratane sedliackeho vyjadrovania. Sorry, taketo kecy su mi velmi nesympaticke bez ohladu ci ten clovek stoji na spravnej strane alebo nie. Cistky v 21. storoci. Na Kryme, kde zije vacsina Rusov.

EDiT 2: Tak este aj manazment stihol vystudovat za tych par rokov :D Dalsi skorumpovany nesympaticky brav.

EDIT 3: Vsetky tituly ziskal zhodou okolnosti po neuspesnej kandidature do parlamentu.
Naposledy upravil/-a dendroid v Ne 02. Apr, 2023, 22:01, upravené celkom 1 krát.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

to mne pride ako taky do vetra pusteny oznam aby sa na kryme posrali. resp.zili v strachu. a jeho CV ked si nasiel tak neviem ci je pravdivy a verejny. ale ze je Ua skorumpovana , teda hadam ze uz menej tvrdil aj pan trump :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Zivotopis som nasiel na anglickej a ceskej wikipedii s ukrajinskym zdrojom, ktory som si prelozil do slovenciny a vsetko sedelo. Taketo do vetra vypustane oznamy len vyvolaju vacsiu nenavist Rusov a dezolatov u nas a podporia rusku moralku a rusku propagandu.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Nie je mi z toho článku jasné či ide o oficiálny Ukrajinský plán alebo len jeho osobná predstava ako by to malo vyzerať. Nevravím že s tým súhlasím alebo je to rozumné vyhlasovať už teraz keď majú k získaniu Krymu ešte ďaleko a tiež takto verejne, ale tak zamyslime sa.

Zbúranie mostu je úplne logické, tam v podstate ani iná možnosť nie je. Je v tom nielen obrovská symbolika (symbol okupácie, spálenie mostov s Ruskom), ale aj logistika - sťaží sa akákoľvek následná snaha Ruska o znovudobytie Krymu. Čas na budovanie nových mostov je ďaleko v budúcnosti, rany sú čerstvé, nenávisť je veľká a postoj Ruska je jasný, spolupracovať nechce, chce diktovať.

Vysťahovanie tých čo sa nasťahovali po 2014 je tiež logické, je to typická ruská taktika zaberania územia a presídľovania obyvateľstva pre jeho lepšiu kontrolu - vysídlia domácich kdesi na Sibír a nasťahujú zanietených patriotických Rusov, pozrite sa na všetky štáty bývalého Cárskeho Ruska a Sovietskeho zväzu, to nie je špecifikum Ukrajiny. Aj Krym sa presne takto stal Ruský, presídľovaním Krymských Tatárov, a neviem či nie aj Donbas, tam to bolo umocnené nielen presídľovaním ale aj Holodomorom. Mimochodom rovnaká taktika akú chceli praktizovať nacisti. Nezabudnime na ukradnuté deti a násilne presídlené ukrajinské rodiny z obsadených území počas súčasného konfliktu tiež kdesi na Sibír uprostred ničoho. Toto tiež Ukrajinci neustále spomínajú, chcú svojich násilne vysťahovaných ľudí a ukradnuté deti späť. Nezabúdajme tiež na Benešove dekréty, tam sa vysťahovali aj rodiny čo na danom území bývali odnepamäti, nielen novoprisťahovalci, všetko s cieľom zabrániť podobným pohromám v budúcnosti. Je možné že obdoba Benešovych dekrétov v súčasnosti by ale bola a step too far, tak spomínajú len novoprisťahovalcov. Alebo im je jasné že u nich je to aj komplikovanejšie lebo však ako ich rozlíšiš ak nie jazykom, a ten je podobný asi ako Slovenčina a Čeština, nehovoriac o tom že pre nich je úplne normálne byť Ukrajinec hovoriaci po rusky a pritom nebyť Rus žijúci na Ukrajine. Aj Zelensky spravil viacero príhovorov po Rusky. Pikoška, Ukrajinčina je nám bližšia ako Ruština, s Ukrajincami zo Zakarpatska som sa vedel normálne porozprávať, ja po slovensky, oni po ukrajinsky, a rozumeli sme si, niečo ako s Poliakmi, ak sa rozprávate dostatočne dlho, pochopíte sa.

Anulovanie obchodov s nehnuteľnosťami tiež logické, vzhľadom k mafiánskym praktikám Rusov keď dačo chcú, buď mi to dáš dobrovoľne alebo nedobrovoľne, ale moje to bude tak či tak. Spomeňme si na naše divoké 90. roky, a tam to bolo vždy divokejšie. Alebo čo sa dialo na okupovaných územiach nacistami, ak sa vrátime k paralele 2. svetovej.

Keď sa nad tým zamyslíš nezaujato a bez emócií, nič nad rámec toho čo sa bežne dialo po 2. svetovej, aj súdenie kolaborantov. Na druhú stranu určite nie je rozumné komunikovať toto navonok už teraz, a už vôbec nie v dnešnej dobe. V minulosti minimálne o tej štátnej správe na okupovaných územiach rozprávali že budú hodnotiť individuálne, lebo je rozdiel ak robíš z donútenia alebo presvedčenia. Chápem že na Kryme po toľkých rokoch nik nezostal robiť v štátnej správe z donútenia, sympatizantov Ukrajiny vyhodili aj ak nechceli odísť, ale určite veľa ľudí sa prispôsobilo a zostalo len zo zotrvačnosti, lebo však robiť treba ak chceš uživiť seba a rodinu.


Toto vidím hlavne ako komunikáciu smerom dovnútra, pre zdvihnutie morálky na Ukrajine lebo to bude rezonovať celou spoločnosťou, a taktiež smerom k Rusom, aby odišli dobrovoľne a nemuseli ich Ukrajinci riešiť potom, čo bude omnoho zložitejšie lebo minimálne EÚ im do toho bude kecať čo môžu a čo nemôžu ak naozaj chcú do EÚ, a určite to nebudú posudzovať optikou 2. svetovej vojny ale tou citlivejšou, súčasnou.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ked sa na to pozries optikou politika zhora (bez emocii a bez ohladu na jednotlivcov) ako si sa na to pozrel ty, tak je to vsetko logicke a racionalne. Az na to, ze na Kryme ziju Rusi a v nich to vyvola emocie a tiez to vyvolava uz teraz emocie u dezolatov u nas a podpori to rusku moralku hlavne doma. A potom sa divite, ze ma vojna v Rusku taku podporu. A este sa nestalo v historii, ze by sa na podobne vyhrazky reagovalo tak, ze clovek necha vsetok majetok na mieste a utecie, ako si to napisal. Argument, ze je ruskou taktikou nastahovat ruske obyvatelstvo na obsadene uzemie neobstoji, pretoze tam uz davno predtym zili Rusi ako vacsinove obyvatelstvo. Nikoho tam nastahovavat nemuseli. K ukrajinskym detom, ospravedlnovat zlociny jednych tym, ze budem pachat podobne zlociny ? To akoze vystahuju kazdeho, kto tam prisiel po roku 2014 ? Kludne za pracou a s obsadenim Krymu ani nemusel suhlasit ? Pripadne mu to bolo jedno a v chudobnom Rusku bol rad, ze si niekde zohnal pracu ? Alebo chcel zit pri mori ? A nevyvola to v tych ludoch hnev, ze tam niekto prisiel v roku 2013 a moze zostat. A ja som prisiel v 2014, ale planoval to este pred obsadenim Krymu a mna vykopnu ? Anulovanie obchodov s nehnutelnostami je tiez logicke, ked sa na to pozries zhora a neriesis konkretne dosahy. To niekto si tam legitimne kupil nehnutelnost a oni mu ju len tak vezmu ? A co sa tyka toho, ze to nie je nic nad ramec toho, co sa dialo po druhej svetovej vojne - to sa absolutne ale absolutne neda porovnat. Odvtedy preslo 80 rokov a nejake Benesove dekrety by v dnesnom svete neobstali. Nehovoriac o tom, ze to bolo nasilne vystahovanie Nemcov, pri ktorom mnohych jednoducho popravili. A neviem si predstavit ako budu vystahovavat Rusov bez nasilia. A zabudas tiez na fakt, ze zlociny - nezlociny - Nemci rozputali vojnu, ktora v historii nemala a ani nebude mat obdoby. Systematicke vrazdenie, gestapo, Lidice, Lezaky, utlak, to sa zdaleka neda porovnat s tym, co robia Rusi, aj ked su to tiez zverstva. Poslali vsetkych Zidov do plynu a domace obyvatelstvo na nutene prace do Nemecka. A stacilo ceknut, hocijaka blbost a putoval si do koncentraku, kde ta vyhladovali. Neexistuje, aby si cistky ako ich prezentuje skorumpovany brav Danilov mohli dovolit. To by mohli rovno nielen zabudnut na clenstvo v EU a v NATO ale este by ich cakali sankcie. A co sa tyka toho, ze je to vnutorna komunikacia - v 21. storoci v case internetu ? Ako to mozes nazvat vnutornou komunikaciou, ked to povedal verejne a co sa dnes povie verejne obleti cely svet doslova behom par minut ?
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Ja to neobhajujem, vravím len ako to vnímajú Ukrajinci. Pre nich to je Veľká vlastenecká vojna za nezávislosť ktorá začala už v 2014 a nie 2022 a všetko dávajú do tej roviny, všetko chcú prinavrátiť pred ten dátum. Realita bude samozrejme iná, čas sa nedá vrátiť späť. Spomínam aj ďalej že EÚ im nebude tolerovať excesy ak to myslia s členstvom vážne.

S útekom Rusov by som si až taký istý nebol, aj na okupovaných územiach ako prví prchajú práve novoprišelci, kolaboranti a ich rodiny a to ešte pred zahájením ukrajinských ofenzív, vždy sú o tom správy ak sleduješ podrobne info. Stalo sa to pred ofenzívou na Izium aj Cherson. Tiež to namotivuje tých čo tam chcú zostať aby Ukrajincom pomohli so znovuzískaním Krymu - ak spolupracoval s Ukrajinou, nebude ruský kolaborant ale hrdina.

Čo sa národnostného zloženia týka toto je zaujímavé zistenie:
The number of Crimean residents who consider Ukraine their motherland increased from 32% to 71.3% from 2008 through 2011, according to the results of a survey conducted by the Razumkov Center together with the Frindrich Naumann Foundation in Ukraine.

https://web.archive.org/web/20111228015 ... il/102113/
Obdoba by bola keby teraz na nás zaútočilo Maďarsko, vojensky obsadilo a anektovalo južnú časť Slovenska s maďarskou väčšinou ktorá ale v dnešnej dobe poväčšine už považuje Slovensko za ich vlasť a nie Maďarsko, a zvýhodňovali patriotických Maďarov aby sa tam presťahovali, získali majetky a ovládli všetky pozície v štátnej správe. Ako by si postupoval ak by Slovensko toto územie získalo po 10 rokoch späť? Či by už malo zostať Maďarsku lebo tam bývajú Maďari?

Je to vec, ktorá sa bez obetí a krívd ani nezaobíde nech vymyslíš čokoľvek. Problém je tiež že to Ukrajinci vykrikujú na plnú hubu a robia to už teraz, keď je ešte Krym ďaleko a nie je vôbec isté či naň vôbec budú mať.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Co sa tyka uteku, rec tu nie je o nejakych cerstvych novopristahovalcoch a kolaborantoch s armadou a podobne. On sa vyjadril, ze ma v zaujme vystahovat vsetkych, co tam prisli po roku 2014 a nielen kolaborantov. Teda ludi, co tam ziju 10 rokov. A sudit vsetkych, co pracovali pre rusku spravu a bud ich zavriet alebo vyhodit a nedat im dochodky. Ako sorry, ale toto sa nerobilo ani po porazke nacistov. Nehovoriac o tom, ze si to ani nebudu moct dovolit urobit, ci to rozpustia komplet urady ? A nahradia ich umelou inteligenciou ? :D A co ak niekto robil pre ukrajinsku spravu pred okupaciou a ostal v sprave aj po ruskej okupacii ? Mal ist na ulicu ? To su take kecy az to boli, ale chlapik ma zjavne mensi problem so sebauvedomenim. Ked si zaobstara 4 tituly behom 3 rokov a caka, ze mu to niekto zozerie, ze to vystudoval popri politike a praci veterinara :D A ze by si podobnymi recami namotivoval beznych Rusov zijucich na Kryme, aby podporovali nepriatelske vojska je nezmysel. Lebo budu za hrdinov. Ze utecu kolaboranti je jedna vec, ale ako si takto ziskas podporu vacsiny obyvatelov ? Preco by to mali robit ? Co tym ziskaju ? A ak to urobi nejaky jednotlivec, tak mu rozbiju o hlavu flasu vodky, takto to funguje. Vacsina civilistov pred vojnou ujde a nejaki ostanu a budu to tam branit. A takymito recami tychto ludi iba viac popudis. Uz tam zopar ludi odstranili Ukrajinci z vedenia a na tohto tu by som si obzvlast posvietil. Skorumpovanec a este ma hlupe reci nerealne populisticke. Premenovat Sevastopol na objekt c.6. Tym si urcite ziska sympatie zapadu, na ktorych cely ten podnik stoji a pada.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Populizmus kvitne vždy a všade, a súhlasím s tebou že takto ako je to formulované a v tomto čase to nie je práve šťastné vyjadrenie, a hlavne je v rozpore s tým ako komunikovali doteraz.
O tej štátnej správe aj spomínam:
wingo napísal: Po 03. Apr, 2023, 09:45 V minulosti minimálne o tej štátnej správe na okupovaných územiach rozprávali že budú hodnotiť individuálne, lebo je rozdiel ak robíš z donútenia alebo presvedčenia. Chápem že na Kryme po toľkých rokoch nik nezostal robiť v štátnej správe z donútenia, sympatizantov Ukrajiny vyhodili aj ak nechceli odísť, ale určite veľa ľudí sa prispôsobilo a zostalo len zo zotrvačnosti, lebo však robiť treba ak chceš uživiť seba a rodinu.
Hmm teraz na DW čítam a je tam toto:
Danilov said that Kyiv would purge officials serving Russian-installed authorities in the region following the model of the denazification of Germany after World War II.
Čo chápem ako najvyšších predstaviteľov a nie až po tety pri okienku.

Treba nájsť originál, lebo toto je hra na telefón a mám pocit že tu diskutujeme parafrázovaný preklad parafrázy zo všeobecného dokumentu ktorý sa dá vyložiť rôznymi spôsobmi :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Našiel som originál, čiže ako som si myslel, žiadny oficiálny dokument, ale len názor jedného, aj keď vplyvného, ukrajinského politika vycapený na Facebook presne 1. apríla:
https://www.facebook.com/story.php?stor ... tid=qC1gEa

Preklad cez DeepL:
12 krokov na de-okupáciu Krymu

Ruský gauleiterský odpad na dočasne okupovanom Kryme prepadol hysterickému záchvatu z a buď plánuje obsadiť Kyjev alebo Odesu, alebo prepadol sovietskemu delíriu oživiť "krymský Smerč". Pre tento moskovský odpad by som chcel v hrubých rysoch nakresliť, ako Ukrajina deokupuje Krym, kde budú oni a im podobní terčom číslo jeden - aby navždy odradili každého, kto sa čo i len pozrie smerom k Moskve alebo otvorí ústa bez toho, aby si dobre rozmyslel, keď komentuje čokoľvek, čo súvisí s Ukrajinou.
1. Otázka návrhu a umiestnenia pamätníka "Ruská vojnová loď ide do pekla" na Kryme bude predložená na verejnú diskusiu. V záujme úspory verejných prostriedkov sa môže použiť podstavec pamätníka potopených lodí v Sevastopole (ale o tomto meste viac nižšie).
2. Okrem trestného stíhania za kolaboráciu a vlastizradu sa pripravuje aj lustračný mechanizmus osobného hodnotenia, ktorý najmä určuje mieru zodpovednosti a mieru účasti konkrétnych osôb, občanov Ukrajiny, obyvateľov Krymu na podpore činnosti okupačných správ, čo zahŕňa najmä obmedzenie práva zúčastňovať sa na voľbách - voliť a byť volený.
3. Pokiaľ ide o štátnych zamestnancov, sudcov, prokurátorov, príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní a ďalšie kategórie osôb, ktoré boli od roku 2014 zamestnancami ukrajinských orgánov, ministerstva vnútra, Bezpečnostnej služby Ukrajiny, ministerstva obrany a ďalších a po februári 2014 pracovali v ruských okupačných štruktúrach, ukrajinské súdy určia, či podliehajú trestnej zodpovednosti. Ak však nie, budú im odňaté štátne dôchodky vrátane zákazu ďalšieho zamestnávania v štátnych a miestnych orgánoch Ukrajiny. "Vlčí lístok" je trvalý. Poskytnutie dôležitých informácií týkajúcich sa otázok národnej bezpečnosti Obranným silám Ukrajiny a vyšetrovaniu môže byť dôvodom na zmiernenie trestného postihu.
4. Rusko alebo akýkoľvek iný subjekt, ktorý si bude nárokovať nástupníctvo, zabezpečí bezpodmienečné a úplné vydanie všetkých osôb podozrivých z vlastizrady a iných trestných činov, a to tak ukrajinských, ako aj ruských občanov, zapojených do vojnových zločinov (medzinárodné zločiny, ktoré nemajú premlčaciu lehotu - genocída, vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti) spáchaných na území nášho štátu vo všeobecnosti a na Kryme osobitne.
5. Propagandisti - novinári, pracovníci médií a rôzni experti, ktorí prispeli k okupácii, militarizácii výchovy detí a podnecovaniu nenávisti voči Ukrajine zo strany Ukrajincov, krymských Tatárov a iných národností - sú skupinou osobitnej pozornosti, ktorej zločiny budú vyšetrovať ukrajinské a v prípade potreby aj medzinárodné orgány činné v trestnom konaní. Budú právne zbavení slobody, titulov, dôchodkov, majetku... cti a úcty.
6. Občania Ruskej federácie, ktorí sa po februári 2014 nelegálne dostali na Krymský polostrov, musia v zákonom stanovenej lehote okamžite opustiť územie Ukrajiny.
Tí najpohotovejší a najinteligentnejší už začali odchádzať, čo je chvályhodné, zatiaľ čo ostatní, ktorí naďalej otáľajú, to budú musieť urobiť v režime Bulgakovovho románu "Beh". Odporúčam vám, aby ste si ho pozorne prečítali.
7. Transakcie uskutočnené podľa iného ako ukrajinského práva po februári 2014 vrátane tých, ktoré sa týkajú nehnuteľností, sú neplatné - zákon, ktorý platí už 9 rokov. Vlastníctvo nehnuteľností zostáva občanom Ukrajiny. Ak dôjde k jeho zneužitiu alebo znárodneniu, majetok vrátia majiteľom okupanti. Je dôležité si uvedomiť (!), že domy, byty, pozemky a iné nehnuteľnosti, ktoré získali ruskí občania na Kryme, nemajú väčšiu cenu ako Aksjonovova budúcnosť alebo nádej, že Konstantinov a podobní kolaboranti budú prepustení na podmienku.
8. Dopravný priechod v meste Kerč v Autonómnej republike Krym sa v rámci kompenzačného programu ruší, aby sa zabezpečila úplná sloboda plavby.
9. Realizuje sa komplexný program s názvom "Detoxikácia", ktorého cieľom je neutralizovať účinky dlhoročnej ruskej propagandy na verejné vedomie obyvateľov polostrova. Využívajú sa najmä skúsenosti s účinnými metódami denacifikácie v Nemecku v 40. rokoch 20. storočia, vrátane účasti identifikovaných skupín aktívnych stúpencov ruskej okupácie na verejných prácach na obnovu zničených ukrajinských miest, exhumácie a opätovného pochovania obetí ruskej agresie (pre tých, ktorých súd uznal za vinných z takýchto zločinov). Zabezpečenie čo najširšieho prístupu k informáciám o zločinoch Putinovho režimu.
10. Vytvorenie dokumentačnej základne faktov o ruských zločinoch voči ukrajinským občanom, ktorí sa postavili na odpor proti okupácii. 11. Obnovenie práv ukrajinských a krymsko-tatárskych aktivistov.
11. Okamžité prepustenie všetkých občanov Ukrajiny, krymských Tatárov a Ukrajincov, ktorí boli od roku 2014 prenasledovaní Ruskou federáciou z politicky motivovaných dôvodov, s náhradou morálnej škody.
12. Vzhľadom na svoje miesto a úlohu v ideológii rasizmu, systéme vytvárania negatívnych mýtov a prepisovania dejín sa takzvané "mesto ruskej slávy" (ktorého "slávou" je najmä potopenie vlastnej flotily bez toho, aby sa zapojilo do boja) premenovalo na "Objekt 6". Najvyššia rada Ukrajiny neskôr rozhodne o novom názve mesta. Možno Achtiar.
Podrobný a právne overený program vypracúva Úrad NKVD za účasti širokého spektra odborníkov a expertov, ktorý sa premietne do novej verzie Stratégie deokupácie Krymu. krym je ukrajina! Na Kryme žijú naši občania, občania Ukrajiny, ktorí čakajú na návrat domov! Nikdy sme na nich nezabudli a nikdy nezabudneme na milióny očí, ktoré s nádejou a vierou hľadia na Perekopský priesmyk.
Sláva Ukrajine!
Čiže môj odhad sedel perfektne:
wingo napísal: Po 03. Apr, 2023, 14:01 ... mám pocit že tu diskutujeme parafrázovaný preklad parafrázy zo všeobecného dokumentu ktorý sa dá vyložiť rôznymi spôsobmi :D
Väčší zmysel bude mať diskusia ohľadom toho oficiálneho dokumentu čo chystá spomínaná komisia. Ak vôbec skupina existuje a niečo vypracuváva.
Zaujímavé že DeepL preložil Апаратом РНБО України, Aparát Rady národnej bezpečnosti Ukrajiny, v anglickom preklade ako NSDC Apparatus of Ukraine, ako Úrad NKVD :?:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Debata o všetkom"