Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

darklol napísal: Po 27. Mar, 2023, 23:43 teraz mi prislo ze domotron skrachoval.... cize super... veci za ktore som zaplatil uz v zivote neuvidim. a dokoncenie projektu uplne v prdeli
Uf, neprijemne... Pytaj prachy tak ci tak, mozno niexo z konkurzu kapne.

Vies to verim nahradit inou znackou zr?
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

no to neviem domotron to mal postavene na teco systeme musim pozriet ci nejaka ina firma pouziva podobne systemy
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja si raz postavim z monolitu ked nebudem vefiet co s peniazmi
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

No to je asi na diskusiu nasa firma si stavala nove sidlo a prave monoliticky beton vysiel ako najlacnejsia alternativa samozrejme s tym ze sa jedna o industrialny styl cize ziadne omietky , elektroinstalacia je vedena v chranickach v podlahach. Ale je jasne ze pozuadavky na pravocny priestor a bybanie su odlisne
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

darklol napísal: Ut 28. Mar, 2023, 09:29 no to neviem domotron to mal postavene na teco systeme musim pozriet ci nejaka ina firma pouziva podobne systemy
nieco som prehliadol, co ti krachlo ci co?pomozem neako?mne d es mali montoval hlinik okna ta piatok asi skocim kuk
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

nemas ako pomoct. riadenie inteligentnej domacnosti firma ktora bola za to zodpovedna. cize ako vravim zvazujem trestne oznamenie za to ze dostali zaplatene za HW ktory nedodali
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

tebe netreba trestne oznamenie ale sudny rozkaz, respektive exekuciu. Ak chces dam kontakt na typka co akurat nam riesi instalaciu do novostavby, celkom sikovny mozno nieco vymysli. napis SS pokojne.
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa wito »

caute, technicka otazka, dokoncujem pomaly dom a som vo faze kedy vyberam kameru rack a vratnika
vedel by mi niekto poradit? co sa tyka kamier stacia mi 2 - nech je vidno na kamere ci sa daco deje, nie tie 240p co su v obchodoch :D a idealne pristup aj z mobilu aby som vedel skontrolovat hocide
vratnika som kukal cca https://www.videozvoncek.sk/ds-kis603-p--o-std-/ len wifi mi az na branu nedotiahne, idealne by bol asi cez kabel alebo hocico
ak ma dakto prehlad a vedel by poradit tak by to bolo super, dik :)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

ku kameram je samostatna tema viewtopic.php?t=115757
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa wito »

dik, tak snad niekto s tym vratnikom, je toho celkom dost na trhu co kukam :)
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lezgy »

Muhyng napísal: St 22. Mar, 2023, 11:56
lezgy napísal: St 22. Mar, 2023, 00:34potreboval by som schladit garaz hlavne v lete a zas opacne v zime. drzat na urovni 5 st., obdoba pivnice. Da sa to nejako? premyslal som nad zateplenim, zhrubit steny standard zateplenim
hm?
Vidim to na kombinaciu vsetkeho, co bolo spomenute - zateplenie pomoze vyrovnat kratkodobe teplotne extremy. Casom sa ale teplota bude nutne blizit k teplote vonku. Bez technologie proste 5C nebude. Svetla strecha tiez pomoze proti prehrievaniu. Celkovo tych 5C by som sa asi vzdal a zrealnil to aspon na dvojnasobok. Ved 5C mas v chladnicke.


ja len ze dik za tipy. celkom zaujimavo nahodil kolega z fleku ---vybagrovat jamu v garazi a myslim ze toto asi aj skusim... myslel to sice ako vtip ale trafil to teda ukazkovo
dam asi nacenit.... uvidi sa, toto asi bezne premyslajuceho nenapadne :)
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Dako sa stracam. Akoze vykopat jamu v strede jestvujucej garaze? Ked stavias novu, tak sa da. Ale vykopat v strede garaze dieru tak, aby to nejako zasadne neovplyvnilo zaklady garaze, alebo aby ich netrebalo nejako prehlbovat atd.? To by vyzeralo asi ako montazna jama a hlbka by nebola o moc vacsia.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

dosli okna a dvere(dal som secko zatepleny hlinik) a kruto ma hneva ze som dal klucku na dvere. joooj. ale tak cloveka sa uci cely zivot. o 2t cca zateplenie a fasada a ide sa dnu makat
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pekne to mas, dobre vyuzity priestor.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

dole mam vecsiu technicku s verandou otvorene priestor so schodiskom a neviem ci to rozdelit neako prieckou alebo to nechat otvorene, co sa viac bude pacit klientom, asi otvorena predsien ale zas musim neake sumne zabradlie na schody dat. vonku asi nedam zabradlie uz
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"