Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

To by som tak s urcitostou netvrdil. Moja 130i bola pri prvom merani cez hranicu, na druhy pokus velmi tesne pod, takze STK uspesna.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Stare auta s vysypanymi katmi veru emisne nedavaju
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco by ste mali mat vysypane katy, ked americke 15 rocne vysypane nie su a davaju emisne s prstom v riti ?

nikdy v zivote som nepocul ziadneho kamosa so 6valcom Vojadzerom ze by sa AKOKOLVEK pripravoval na emisnu. Proste tam dosiel, zaujúkali mu motorom, dali nalepky a zaplatit ucet.

Či ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Idk, tu je protokol z pred roka a pol, mozno z neho nieco vycitas
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... 450112.jpg

Spolu s hrkanim mi to vychadza na rozpadnuty katalyzator. Preco by sa mohol rozpadnut? Napadaju mi 3dovody:
1. Nekvalita? neviem posudit
2. Ked odisla zapalovacia cievka, par desiatok km slo auto na 3valce... Niekto tvrdi ze by sa ten 4. mal odpojit a nepustat palivo do vyfuku, niekto ze nemal... Kto vie
3. Vysoke tepelne zatazenie - bol to ako sluzobak pre X ludi. Bezna bola situacia ze sadnem, dam plyn na podlahu, o 100km neskor ho pustim a zaparkujem s 13l spotrebou. Najviac ten jazdny styl vystihuje asi to ze za 160k km boli 4x menene brzdy, a treba ich menit zase.
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa adam102 »

SKiLEX napísal: St 05. Apr, 2023, 13:18 Ovplyvni. Ak toho maju viac pokut ako dokazu spracuvavat, tak nastavis trebars toleranciu radaru na vyssiu atd...
Preco by to robili? Ide predsa o prijem mesta. Zamestnaju dalsiu uradnicku a vyberaju kazdeho.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ked odisla zapalovacia cievka, par desiatok km slo auto na 3valce...

to by sa eventualne mohlo stat :( zapalovacia cievka nema nic spolocne so vstrekovanim paliva do valca, nemyslim si ze by elektronika v tomto voze bola natolko fit aby odpojila vstrekovanie ked detekuje anomaliu spalovania v tomto zmysle (napr. podla uhloveho zrychlenia klukovky ked mal "palit" ten postihnuty valec a podobne). Moj tip teda je, ze palivo tam islo.

... a nic vyraznejsie o pouziti auta nez 13l spotreba asi nenapovie. Lenze "takymto" chces dat do ruky Tojotku na ktoru dva roky cakas ?


Bohuzial z hentoho protokolu neviem čítať, lebo nie som frajer na tieto veci - ale nahodme nejaky brejnstórmink :

a) zvysene hodnoty uhlovodikov podla mna znamenaju nespalene alebo zle spalene palivo. Sviecky, kable, lambda sondy ? Nestoja milion.
b) hodnoty mas nad limitom len minimalne, kedze HC limit je 60 a CO 0.20 - si prakticky len 10% nad nimi. To mi nepride dovod na zosrotovanie vozu.
c) predpokladam ze auto na STK prislo uplne zohriate, ze nemas STK dvesto metrov od firmy (ano, teplota motora je 88 stupnov ale to neznamena ze auto ma za sebou 40km jazdenia a ze prislo kompletne zohriate, olej na prevadzkovej teplote atd)
d) takisto by som ocakaval aj olej, ktory ma najazd menej nez 20.000km, nepripeceny na kruzkoch atd

Do paliva by som strčil Velfobin alebo VIF, proste nejake aditivum a čistič. Nezaskodi aj ked je to benzin - ma to kilometre kde by si uz zasluzilo.
Vycistit skrtiacu klapku v benzine ak je dobre dostupna. Von, štetec, dnu. Zvyknu sa zasekavat a nedoliehat naplno, zvlast v ošidenych plastovych konstrukciach.

Myslim si, ze keby bol zly katalyzator tak by boli zvysene hodnoty CO hlavne na volnobehu co nemas. Kludne ma opravte, ak tam mam chibu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ak jebto benzin kludne to co si spomenul alebo moj aktualny pripad diera vo vyfuku...ehm nenazvime to dierou ale asi skor prasklinkou lebo na stk nenasli nic ale s EK som mal problem.
Dal som nove lambdy nive zapalovacie moduly nove sviecky a problem sa vyskytoval len na volnobehu akonahle sa jemne zdvihly otacky bolo vsetko v poriadku aj z pohladu EK len ten volnobeh robil problem
Tak sa teraz menil vyfuk a ejha servisak uz nasiel prasklinu v jednom spoji kde sa potrubie rozdelovalo ....po vymene vyfuku sa vsetko vratilo do normalu a 16 rocne auto ma hodnoty ako z vyroby
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Minuly rok stk 20 rocna toyota EK hodnoty ako nove. Menil som ale koncak vyfuku a cast potrubia. Na potrubi v spojoch bola prasklina a koncak uz mal tie najlepsie casy za sebou
Inac pred stk idem natankovat 100 oktan, trocha prevetram na otackach a problem som este na stastie nemal. Motor benzin
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> po vymene vyfuku sa vsetko vratilo do normalu a 16 rocne auto ma hodnoty ako z vyroby
>> Minuly rok stk 20 rocna toyota EK hodnoty ako nove.

uplne normalne.
Ja nechapem co vsetci s tymi 6rocnymi hyperautickami stresuju.

Ano, jasne : ked su vyfuky na rozpadnutie, pletence cez ktore presvita podlaha... tak to nemoze byt v poriadku. Automaticky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal: Št 06. Apr, 2023, 00:33 >> Ked odisla zapalovacia cievka, par desiatok km slo auto na 3valce...


a) zvysene hodnoty uhlovodikov podla mna znamenaju nespalene alebo zle spalene palivo. Sviecky, kable, lambda sondy ? Nestoja milion.
b) hodnoty mas nad limitom len minimalne, kedze HC limit je 60 a CO 0.20 - si prakticky len 10% nad nimi. To mi nepride dovod na zosrotovanie vozu.
...

1. Sviecky boli vtedy asi 10k km stare, cize to som skrtol. Kable... co ja viem, su tam len zapalovacie cievky hore. Bud to ide alebo nejde.
2. Lambdu som skrtol, na protokole pise "lambda pri zvysenych otackach: 1,0030"... ak by bola zla, tak by to nesedelo, ci?
3. Ani sa nesrotovalo... Na druhy pokus preslo ;)
4. olej menenych kazdych 15k km
5. Klapku som tam rozoberal mozno 3roky dozadu(teda asi rok a pol pred emisnou). Bol tam nejaky jemny nanos ale nic strasne.


To s tym vif moze kludne byt. Tym ze je to auto nepohodlne hlucne a vsetko, tak neskor sa uz vpodstate nepouzivalo mimo mesto. Cesty ze 600m, 2,5km a tak... Potom aj malo take skackave rozbehy za studena, obcas si podrzalo na par sekund volnobeh na 2500rpm... medzi tym som vyjazdil asi 3nadrzde vifka a prestalo to.


Tak ci tak, je to auto uz stare, nepohodlne, nereprezentativne(nie je nic moc pocit zaparkovat 14rocnu daciu vedla zakaznikovho M760Li/A8), a neda sa s tym cestovat nad 110kmh bez intercomu. Nie je dovod nechciet nove ked ho vies kupit a po 5r predat za tu istu cenu :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jejda keby som ja mal takych zakaznikov... lambda vie zlyhat asi siedmymi roznymi sposobmi a nechyti ju ani onboard diagnostika, ani pristroj na stk - chytil by ju jedine osciloskop.



>> Bud to ide alebo nejde.

takto jednoduche to bohuzial nie je - ale zjavne mas vyriesene (a realne dovody k tomu, otazka vsak moze byt, preco ste take auto kupili ale to je ina debata). Skackave rozbehy a 6200 rpm volnobeh si predtym nespominal :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Skackave rozbehy podla mna boli kvoli karbonu na sacich ventiloch. Podla mna sa tymi kratkymi jazdami a tesco benzinom zaniesli, zacal sa v tom karbonovom jazierku na ventile zachytavat benzin a tym padom to malo problem trafit spravnu bohatost. Vifko to podla vsetkeho vyriesilo... Aspon si myslim ze to tak bolo :D Nie som mechanik, nerozumiem tomu

Actually, celkom dava zmysel ze to kvoli tomu mohlo nespravit emisnu.


A preco vtedy to auto?
1. dovod - Oproti felcedesu sa to javil ako fajn upgrade. Vtedy bola uplne ina situacia vo vsetkom, iny rozpocet, ine naroky.
2. dovod - Vseobecna neznalost, vtedy som to este neriesil ja :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

V chudakovi Jeepovi zdochla baterka. Zacala tazsie startovat, az raz pred Kauflandom nenastartovala, normalne som sa musel cez kable nahodit. Ale aspon neodisla necakane. Mal som Yuasu, najvyssi model 9000, AGM bateria. Vydrzala 4,5 roka, hlavne kratke a menej caste jazdy, startovanie V8. Neviem sa rozhodnut, ci teda vydrzala malo alebo vela. Tester nameral Health 8% (pri nabiti 12,48V). Nechal som ju kompletne nabit na C-TEK nabijacke aj s Recondition programom a Health sa zvysil na 19%. Asi teda vymenit, co?

Rozhodol som sa, ze chcem ostat pri AGM. Ked pozeram ponuku pre moje auto a z roznych diskusii si zoberiem nejake aspon trochu odporucane baterie, tak mi to vychadza na:
- Opat tato Yuasa AGM (YBX9096, 70Ah, 760A, ~150,-€ alebo aj YBX9115, 80 Ah, 800A, ~170,-€)
- Exide AGM Start-Stop (EK800, 80Ah, 800A, ~140,-€)
- Mozno nejaka Banner Running Bull AGM (570 01, 70Ah, 720A, ~150,-€)

Je nieco z tohto vyrazne lepsie ako ine? Nemam problem opat kupit Yuasu, ale tak zase rad otestujem aj nieco ine. Exide je teraz v Mitsu a ziaden problem. Banner som nikdy v zivote nemal v aute ani nikto z mojho okolia.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Heatman »

Ta Yuasa odisla aj mne po cca rovnakom case taktiez 9000 rada 95Ah, ale taktiez podobny problem, uz menej jazdene auto, a niekolkokrat sa vybila uplne co jej tiez asi nepomohlo.
Osobne by som dalsiu bateriu asi volil Exide, z toho isteho dovodu "skusit nieco ine".
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Banner su kvalitnejsie ako exide, ak stoja rovnako tak nie je dovod brat exide. Akurat preco jedna 80Ah a druha 70Ah?

Jednu EK700 som objednaval 27.12.2021 sla do T6
druhu EK600 som objednaval 13.09.2021 sla do tourana

Obe boli tak o tretinu lacnejsie ako banner v tej dobe

Ani jedna sa uz nesprava ako nova. Vnutorny odpor som meral teraz bol okolo 12miliohmov. Tester v servise ukazoval tesne nad 50% zdravia. Nie som z toho nejak uneseny.

Obrázok

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"