Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

quicky napísal: Ut 25. Apr, 2023, 11:55aj ked asi viac by ma potesila 911ka, su nejake info/dohady dokedy budu porsaky cisto benzin s 4.0V6? bez elektroshitov.
911 s 4.0 V6 nikdy ani neexistovala
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja píšem že ten Lexus bude raritka o 10 rokov, nehovorím že za neho niekto dá 500K, ale imho ak dnes kúpiš hociakú atmosféru V8 a ešte aj dobre jazdí tak to o 10 rokov nemôžeš nevediet dobre predať, nie to o 20.

a staršia 911 je problém, kedže sú brutálne, neuveriteľne predražené. pozeral som o tom rozhovor s tým chlapom z CZ čo má najväačsiu zbierku amerík a aj to predáva, sám povedal že 911 trh zamrzol, hype vystrelil ceny vysoko, nikto to nekupuje a lacnjeiše nikto nechce predať lebo Corona/vojna atď., každý slintá že z toho urobí milión.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

quicky napísal: Ut 25. Apr, 2023, 11:55viac by ma potesila 911ka, su nejake info/dohady dokedy budu porsaky cisto benzin s 4.0V6? bez elektroshitov.
Asi doteraz, mozno este 992.2 (facelift). Ak chces bez turba tak zrejme 992 GT3 je posledna (dostupna aj s manuelom).
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapi kedze mame zaujem o Porše a ideme silno investovat, zbehnime do najblizsej PNSky, potešme oko aj dušu a zoženme si tieto časopisy :


Obrázok

-----------------------

Obrázok

-----------------------

Obrázok

-----------------------

Obrázok

-----------------------

Obrázok



to mame asi tak tisic stran na ŠS teda ŠtúdiumSlintanie :) to prve je Total911, August 2022, ostatne su jasne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Miso122 napísal: Ut 25. Apr, 2023, 12:10
quicky napísal: Ut 25. Apr, 2023, 11:55aj ked asi viac by ma potesila 911ka, su nejake info/dohady dokedy budu porsaky cisto benzin s 4.0V6? bez elektroshitov.
911 s 4.0 V6 nikdy ani neexistovala
gt3 nie je 4l flat?

este aktualne aj 718ku si viem predstavit v cabriu 4.0 6hrnek manual, kde by som sa vedel hybat za "jazdecku verziu (rozumej so zakladnou akou takou vybavou) pod 100k s dph.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Predpokladam, ze on narazal na V6, ktora nikdy neexistovala.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

jj, V6 nesedi. je to flat6 (aj ked technicky sa to da brat ako V6 so 180 stupnovym uhlom)
ITX >>> ATX
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa fobos »

Nove BMW XM moc uz toto auto-moto popri rodine nesledujem, ale tento clanok ma zaujal nahodou som nan nadabil

Ako byvaly fanusik a aj byvaly dlhorocny majitel BMW som normalne zhrozney kam to az bmw dotiahlo

Toto je taky vizualny grc a specialne auto v tomto videu az som sa z toho musel ist vysrat. Ked ukazali ten interier, tak mi az slza kvapla, ze co toto je :facepalm: to auto je otrasne z predu zo zadu z hora z dola z boku zo vsadial :smutny:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a to si este zabudol na cenovku (od 178000) a nasralo ma ze bombasticky clanok "desiva rychlost a zvuk" samozrejme neukazal ani rychlost, ani zvuk.
zvuk jasne nemohol, pretoze dnesne hypermoderne hajbridy dopovane tromi kompresormi turbami maju zvuk akurat tak z reproduktorov a rezonatorov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

fakt do tragickej doby vstupujeme aspon pre motoristov srdcom, resp. chlapcov co vyrastali s anglicakmi a nie babikami... kazdy raz snival podla mna,ze si kupi poriadne auto a ked uz som skoro tam tak ich zrusia a ideme tlacit EV, to je zly vtip :D

inak mi prisla z bmw ponuka na Z4 40i v plnke za 67k s dph, nie zly deal, len ta kvalita bmw ma uz nejako neoslnuje a stale to neni v8, aj ked ten motor je udajne skvely
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Kvalita bmw vraj v posledných rokoch išla nahor. Navyše z4 je postavená v Magna steyr fabrike, to by malo zarucovat naozajstnú kvalitu.

Ak ale chceš auto s v8, tak možno by som sa popozeral po Január F-type, tam však kvalita bude asi horšia ako pri z4.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

po skusenostiach vlastnych s jagom, ako aj celkovo LR koncert, to fakt nie dakujem... najblizsie mi je ten lexus LC (fakt prvotriedne vypracovanie, detaily, zvuk, jediny minus,ze to mozno, teda celkom urcite neni vyslovene soferske auto), potom nejaky V8 musclecar (minusy urcite kvalita prevedenia oproti lexu, viacmenej okrem motora a jazdnych vlastnosti v priamke /cest vynimkam/ to nema extra co ponuknut, ak sa bavime pri cenovke 50 do 100t), potom porsak (tu mi silno absentuje zvuk, ospravedlnujem sa,ze budem za kacira, ale vacsina stock porsakov mi znie jak vysavac, co je pre mna tazky minus, ale zas velky plus,ze to je soferske auto).

najvacsi minus je aktualne nacasovanie, min. rok nove RX, najblizsie 2-3r som auto riesit nechcel, ale tak nejak ma to LC tiez nuti/pokusa :facepalm: kto to nevidel nazivo alebo v tom nesedel moze lutovat, to dielenske spracovanie a detaily, uchvatne ! aj ked ho vyprasi hocijaky stock mustang :wallbash:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Navyše z4 je postavená v Magna steyr fabrike, to by malo zarucovat naozajstnú kvalitu.

odtial pochadza aj zopar komponent co mam namontovane vo Voyadžeri... napriklad prevodovka, T850. Dvaja maju co robit aby ju odniesli.





>> potom nejaky V8 musclecar (minusy urcite kvalita prevedenia oproti lexu,
>> viacmenej okrem motora a jazdnych vlastnosti v priamke /cest vynimkam/ to nema extra co ponuknut,

V8 nemusi byt iba americky a samozrejme uz strasne daaaaaavno je blbost ze americke auta vedia chodit len rovno. Hammond, Captain Slow a ten treti najmudrejsi este boli v TopGear a vobec nevedeli ze pojdu odtial prec...





>> aj ked ho vyprasi hocijaky stock mustang

nemyslim si ze vela z nas tu podavalo gola sadu Fitipaldimu, leštilo čelné sklo Vattannenovi a kontrolovalo tlak v kolesach Šumacherovi. Uprimne si povedzme : dokazem naplno vyuzit jazdne vlastnosti ci uz 911 akehokolvek modelu, alebo Mustangu alebo LC500 ?

Samozrejme kazdy z nas neskromne odpovie ze jasnacka, takze potom dalsia otazka : Kolkokrat za tyzden, za mesiac ich vyuzijes ?

Takze tak. Pre mna osobne je uplne jedno ci Mustang vyprasi LC500 alebo ci moja stara vyprasi svedsku handru von z okna. Stoji to strasidelne peniaze, tam zacni aj ked ich mas, je to take a hentake auto, a rozhodne, absolutne rozhodne nemusis zacinat milisekundami zrychlenia 0-354km/h alebo ci budes prvy na Nurkburkrinku.

Tak ti vravim ako je.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Este z US cars by stala za zmienku Corvetta C8, kvalita interieru bude urcite lepsia ako pri mustangu, takisto ako handling a ine faktory.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ta nova Corvette vyzera nazivo super, nejaku svetlomodru som stretol cez vikend a manzelka povedala wow, teda hard pass pre wow faktor ak sa to zene paci :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"