UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fas : https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/05/12/7401904/
ze kto za to moze, najdite mi vinnika
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://youtu.be/XV_g1DZs8Zk?t=617

okupovane teritoria... treba doplnat straty.

Sudruhovia obcania ktori prijali rusky pas, teda sa stali sudruhmi sovietskeho zvazu, uz dostavaju ... teda pardon, uz ich nutene odvadzaju do vojska. Chcel si byt sovietsky sudruh, nech sa paci, budes obranovat sovietsky zvaz no a co ze nikto nanho neutoci.

s tymto asi debilkovia separatisti nepocitali.

nech sa paci, teraz prichadza vasa moznost ukazat velke ruske srdce. Tu mas hlinenu flintu, 50 rocny tank a hajde vpirjód za ródinu !! Debil.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5480
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vraj UA zostrelila 6 kindzalov. Ak je to pravda tak je to pekny vysmech rusov :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uvidime ci je to pravda - video vyslo asi pred hodinou a pol https://www.youtube.com/watch?v=S99QRv2D-24
"svet je sokovany pracou Patriotov" : https://www.youtube.com/watch?v=J8ioQ7712MI

to by bolo prilis idealne. Ono tie kindžalíky rozhodne do smeti nepatria, to porobi este strasne vela skody :(
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5861
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Ku verbovaniu - toto je len pokračovanie toho čo robili od začiatku, Doneck a Luhansk zívajú prázdnotou už prakticky rok, do armády nahnali všetkých čo dokázali držať zbraň a vytrčili nos na ulicu:
https://www.dw.com/en/how-ukraine-separ ... a-61608760

V súčasnosti podľa Girkina/Strelkova vraj väčšina z nich už mŕtvi, zmrzačení či v zajatí, len to teraz neviem nájsť. Ak si dobre pamätám písal to v jednom zo svojich pesimistických hláseniach o stave bojov. Podľa rôznych správ mali vraj najväčšie straty až kým Rusi nezačali verbovať väzňov, pre Rusov z Ruska sú totiž spodina a tak sa k nim aj chovajú. Vitajte v matičke Rusi, ktorej síce patríte, ale nikdy nebudete patriť k nim.


K tým Kindžalom, no ochutnávka bola už keď zostrelili ten prvý a zverejnili aj foto. 6 by bol masaker, ale chcelo by to foto, a zostrelili toho vraj výrazne, výrazne viac - zdieľam video kde vidno cez 30 odpalov rakiet PVO. Rusi hneď hlásia že zničili Patriot aby prekričali ten neúspech, otázka je či sa im to ozaj podarilo, ak dačo zničili či to nebolo niečo iné a keď aj, aké vozidlo z celej batérie Patriot zničili (viac info vo videu). Žiadne dôkazy nemajú, inak by ich zverejnili, a Ukrajinci sa nepochvália, dozvieme sa až po vojne.


A ešte väčšia sranda je behom krátkej doby zostrel 2 vrtuľníkov a 2 stíhačiek nad územím Ruska desiatky km od hranice s Ukrajinou a nik netuší ako sa to stalo.

Inde som čítal že vraj do poslednej chvíle netušili že na nich niečo letí, pričom minimálne tie SU by mali mať signalizátor zamerania radarom. To by mohlo vylúčiť friendly fire, a zásah vraj bol vodorovný čo by malo vylúčiť MANPADS (operácia Ukrajinských špeciálnych síl na území Ruska) kde by bol zásah zdola. Naopak by to vraj mohlo indikovať zostrel pomocou AMRAAM ktoré aktivujú radarové navádzanie až posledné 2-3s pred zásahom, čo zas indikuje použitie NASAMS alebo integráciu AMRAAM do MIG-29 (tie nové s NATO elektronikou zo Slovenska/PL?) alebo SU-27. Teoreticky aj že F-16 už lietajú na Ukrajine zatiaľ čo verejné diskusie o ich dodaní/nedodaní sú len dymová clona, ale asi skôr nie.
Edit: Tu je český článok s analýzou:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech ... pad-231003

Všetko toto ale berte ako internetové špekulácie, pravdu sa dúfajme dozvieme po vojne, dúfajme že Ukrajina toho odtajní čo najviac o týchto zaujímavých operáciách.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, absolutny fakt je ze hentie potvory letiace vo viacerych letovych hladinach a vzajomne sa kryjuce sa ani nepokusili o ziadny manever vo vzduchu, ziadne uhnutie, nikto z nich sa nepokusil o katapult a vsetci poctivo zahynuli s vyraznym usmevom na perach. Proste ti chlapci nemali najmensie tusenie ze o pol sekundu bude finalny zvoncek.

(vrtulniky mali tie rusicky a elektronicku borbu na protilietadlovu ochranu, bombarder hore mal neviemco a stihacka mala neviemco ine - proste vrstvena ochrana ktora sa neda preniknut, jedine ze by sa to cele zlozilo ako z hnileho papiera).

Boli spekulacie ze ich zostrelili vlastni sudruhovia lebo nezafungovalo FOE (friend or enemy), lenze... to by bolo uplne jasne zdokumentovane ze rusi odpalili s300, s400, s500 alebo s900 nech uz si to nazvu ako chcu zo svojho uzemia. Toto neschovaju. Navyse, ich chlapci by kricali o ratu pretoze tieto veci su na bombarderoch/stihackach jasne - ved kolko pilotov sa stihlo katapultovat pred zasahom ze...

toto bola nejaka moc čiplavá fčelička
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na Vašington, na Vašington !

https://www.youtube.com/watch?v=noNtuSbYuFI
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v Sovietskom Zväze uvaznili troch fešáčikov ktori mali volaco spolocne s tymi nezostrelitelnymi hyperzvukovymi Kindžalmi.

Asi sa im chcu odmenit za to, ze v uzasnom zmysle propaguju rusky zbrojarsky priemysel v celom svete - vypadnutie z okna po skonzumovani hríbikov ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

mp3turbo napísal: Ut 16. Máj, 2023, 13:34to by bolo prilis idealne. Ono tie kindžalíky rozhodne do smeti nepatria, to porobi este strasne vela skody :(
Kinzhal je Iskander upraveny na odstrel z lietadla, a extra rychlost oproti Iskanderu ziskaju tym, ze nemusia pouzivat palivo na cele stupanie do vysky, to za nich urobi lietadlo.

Navyse problem s pouzivanim Kinzhalov pre znicenie Patriotu je to, ze jedna hlavna vyhoda (manevrovatelnost) ide do stratena, pretoze Patriot vie, ze on sam je cielom tej rakety. Druha hlavna vyhoda, rychlost ide tiez do stratena, pretoze nech uz ma akukolvek rychlost, Patriot si dopocita trajektoriu a posle svoje vlastne rakety do cesty Kinzhal rakety.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5480
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

pretoze Patriot vie, ze on sam je cielom tej rakety.
Nedava velmi zmysel aby toto bola pravda.

1. Vobec nemusi byt cielom rakety patriot
2. Aj ked nim je tak predpokladam ze by bolo dost nepresne na zaklade toho nieco odhadovat.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tvoje uvahy by davali zmysel, keby sme neriesili Rusov. Rusi dobyvaju Bakhmut rok, lebo sef povedal ze musi byt obsadeny. A zatial kazdy jeden vypaleny Kinzhal bol cieleny na Patriot. Mozme riesit ze ci je to rozumne zo strany Rusov, ale je to jednoducho realita. A ked Patriot je cielom, tak vela premennych z rovnice vypadava.

Je dost pravdepodobne, ze Kinzhal by bol efektivny na ine ciele. Bohuzial problemom rusov je to, ze Patriot robi problemy inym typom rakiet a preto sa ho musia zbavit; Kinzhal by sice bol mozno efektivnejsi pri triafani inych cielov, avsak nemaju ich dost na to, aby ich pouzivali na ine ciele.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6840
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

radary dodane z Nato vedia patriotom dodatocne vyratat presnejsie trajektoriu letu rus rakiet, aspon tak som pochopil ja jedno nato vyjadrenie. kazdopadne hadam ma usa viac rakiet do patriotov ako rusi svojich rakiet. a som zvedavy na tie long range UK droni co risi sunak slubil paru dni dozadu. vraj 200km dolet. si viem predtavit poserov ako utekaju ked pocuju taky ten bzikot roju dronov
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5480
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No neviem, podla mna si si privela veci zjednodusil/nevies o nich a preto to dava logiku. Keby to bolo take jednoduche tak ich zostreluju aj pomocou S300 :D


tak ci tak, patriot nie je jedno aut ulozene na jednom mieste... Neviem aky "spread" je medzi jednotlivymi launchermi/radarom atd... Ale predpokladal by som ze to budu minimalne stovky metrov od seba, ak nie kilometre. Takze asi nic co by sa dalo zlikvidovat jednou raketkou.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

mp3turbo napísal: Št 18. Máj, 2023, 13:31 v Sovietskom Zväze uvaznili troch fešáčikov ktori mali volaco spolocne s tymi nezostrelitelnymi hyperzvukovymi Kindžalmi.

Asi sa im chcu odmenit za to, ze v uzasnom zmysle propaguju rusky zbrojarsky priemysel v celom svete - vypadnutie z okna po skonzumovani hríbikov ?
svietiaci cajik.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..

Návrat na "Debata o všetkom"