Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Tazko povedat, ci je AEG to iste co Electrolux. V skratke to tak samozrejme je, lebo Electrolux uz davno kupil ich diviziu domacich spotrebicov a po uplnom zruseni firmy vlastni aj pravo pouzivat znacku AEG. Takze co je AEG? Len Electrolux s viac noblesnou nalepkou? Alebo realne maju este nejaku diviziu v Nemecku a ti vymyslaju veci?

Z okolia mam info, ze Electrolux pracku radsej nie (aj take, ze ujo opravar prisiel a pytali sme sa ho na nazor). Chcem verit, ze AEG je nieco trochu lepsie ako Electrolux, taka luxusnejsia/lepsia odnoz dajme tomu, co mozu predavat za viac penazi. Realitu sa asi uplne nedozvieme, ale na to posluzi ta 5-rocna zaruka. Minimalne mozem pozriet, kde ta pracka bola vyrobena, ked pride. Gorenje pracku som mal v hladaciku aj ja, ale po zatazovych testoch v Stiftungu som si povedal, ze radsej nie. Autodosing odporucam a kludne by som pozrel Bosch. V testoch sa pravidelne umiestnuju dobre a za 620 mas Seriu 6 s i-DOS a za 780,- Seriu 8, i-DOS a Made in Germany.

Inak este k tym spotrebicom AEG. Znacka pre mna velmi sympaticka, ale uz na troch kuchynskych spotrebicoch s hodinami mam odskusane, ze cas uteka rychlo dopredu. 2x AEG, 1x Electrolux. Tipujem, ze cas sa neriadi nejakym krystalom, ale asi podla frekvencie v elektrike a ta nebude presne 50,000 Hz. Je to realne otravne a posun je radovo v minutach za par tyzdnov. Clovek len chodi a pozera na to. Napr. Bosch el cheapo mikrovlnka to nerobi. Urcite by som si pred kupou zistil, ci to maju opravene, pripadne sa vyhol Electrolux/AEG spotrebicu s hodinami. Toto musel schvalit velky kindermanager, aby usetril 4 centy na vyrobku.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No ved jasne, koleso nevymyslime, sucto potrebaky uz len dufat ze vyberame lepsie :)

Pozriem aj bosh, celkovo mi na pracke laicky nic nechyba iba na aytocdosing sa sustredujem, aby som zene usetril casu.

Ked si na alze das filter na pracky s auto dose tak prekvapi Siguro za 419 s 3 rocnou zarukou :D to asi nedam, ale je to taky parkside od alzy, mozno by prekvapilo pozitivne...
pawiel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 09. Feb, 2015, 17:00

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa pawiel »

zoom napísal: Št 18. Máj, 2023, 05:36
Inak este k tym spotrebicom AEG. Znacka pre mna velmi sympaticka, ale uz na troch kuchynskych spotrebicoch s hodinami mam odskusane, ze cas uteka rychlo dopredu. 2x AEG, 1x Electrolux. Tipujem, ze cas sa neriadi nejakym krystalom, ale asi podla frekvencie v elektrike a ta nebude presne 50,000 Hz. Je to realne otravne a posun je radovo v minutach za par tyzdnov. Clovek len chodi a pozera na to. Napr. Bosch el cheapo mikrovlnka to nerobi. Urcite by som si pred kupou zistil, ci to maju opravene, pripadne sa vyhol Electrolux/AEG spotrebicu s hodinami. Toto musel schvalit velky kindermanager, aby usetril 4 centy na vyrobku.
Piaty rok mame doma Bosch Serie 8 rúru HBG6750W1 a Bosch Serie 8 mikrovlnnú rúru BFL634GW1 su umiestnene vo "vezi" nad sebou a cas na mikrovlnke ide pomalsie ako na rure. Radovo zhruba o minutu za mesiac. S kolegom sme toto kombo kupovali naraz a jemu robi to iste. Asi sa v tomto neda na ziadnu znacku vyslovene spolahnut.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nam rura meni cas ako otvoris dvuerka a vyvali sa horuci vzduch :D
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6061
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa wingo »

Mne rúra Electrolux čas drží, nevšimol som si posun o viac ako 1 minútu.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7861
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Jednoduska napísal: Št 18. Máj, 2023, 07:22 Pozriem aj bosh, celkovo mi na pracke laicky nic nechyba iba na aytocdosing sa sustredujem, aby som zene usetril casu.
zas kamarat ma bosch i-dos a nonstop riesi, ze bud mu to dalo vela alebo malo a ma tam plno peny
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1953
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zodiaq »

Jednoduska napísal: Št 18. Máj, 2023, 15:40 Nam rura meni cas ako otvoris dvuerka a vyvali sa horuci vzduch :D
Tiez Mora? :)
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

LordKJ: Teraz zijem s Bosch prackou s i-DOS (konkretne Serie 6 WAU28PH1BY) a uplne ze ziadny problem. Dlhodobe pozorovanie je, ze to setri praci prostriedok, lebo to naladuje do pracky len tolko, kolko ho treba. Pradlo je vzdy dobre vyprate, pena v norme. Na pracke vies nastavit tvrdost vody a aj zmenit zakladne davkovanie (cize ho mozes znizit alebo zvysit). Nech si skontroluje tu tvrdost a pripadne vseobecne znizi mnozstvo pracieho prostriedku.

A teda hlasenie - dnes doviezli tu low-cost uzku AEG pracku a je Made in Ukraine. Great success! :rolleyes: Este som ju nezapojil na vodu, len do elektriky pokusne a zatial na prvy pohlad fajn. Ja mam jednoducho rad ten AEG cerveny displej. Hodnotenie napisem, ked ju riadne zapojim a nieco operiem.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7861
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

dik, ked mi to znova spomenie tak posuniem info (viem, ze tvrdost vody riesil)...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

zodiaq napísal: Št 18. Máj, 2023, 19:09
Jednoduska napísal: Št 18. Máj, 2023, 15:40 Nam rura meni cas ako otvoris dvuerka a vyvali sa horuci vzduch :D
Tiez Mora? :)
Myslim ze je whirpool v tomto pripade :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6977
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

zoom podla mna uz s lupou pozera z 3 uhlov a heier im zatial place v kute. budes predavat hajerku? ja napr neviem no sa neako stotoznit s davkovacom prac prostriedku. ja pouzivam tekuty a od oka nalejem a dost malo a stale mi pride ze staci, ze myslite ze on aj pocas prania by dal este menej ako ja? mne pride ze dost malo davam, perieme tak 2x do tyzdna na 60st.
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7861
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Mne zas napr. na automatickom davkovani vadi, ze ja mam pri pracke 3-4 flase a vyberam podla toho co sa prave perie :laugh:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6977
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

vidis, ja tam lejem jednu chmaru a zijeme :D
manzelka sa zlosti ale zas tesi ju ked poperem a hodim do susicky a aj filtre vycistim v susicke, to nenavidi ona robit. inac som do BA bytu kupil taku malu gorenje uzku pracku, taka zlata bola, radost na nu pozerat. :D
ma zoom nakazil a budem si robit vztah k spotrebicom :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4672
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Ja mam pocit, ze ked lejem ten gel tak to niekde splachne pri prvom cykle, neni tam specialna priehradka na to, len priamo na pradlo to mozem naliat. Zvysok detsky prasok... sice to nevonia ale ani nesmrdi.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6977
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja pouzivam praci gel perwoll renew cerveny a sem tam cierny ale to jedna mater ich mala. zatial pre nas naj praci gel co sme skusali rozne.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Nákupná poradňa"