UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Ozbrojené jednotky ruskej opozície (btw sú dve frakcie, každá má svoju jednotku) začali obsadzovať/oslobodzovať Ruské územie:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/va ... 47ab5f122/
https://twitter.com/nexta_tv/status/166 ... W73osuAAAA

https://twitter.com/Sputnik_Not/status/ ... 85030?s=20
BREAKING: Putin announces another Special Military Operation to defend Russian-speaking Russians from Russians invading Russia from Russia
:rofl:

Vraj sú momentálne pár km od vojenskej jadrovej základne (predpokladám že sú tam uložené nejaké jadrové zbrane?). To akože vážne majú Rusi jadrovú základňu pár kilometrov od hranice s krajinou na ktorú útočia a hranice tak slabo strážia? :facepalm:
https://twitter.com/officejjsmart/statu ... 2987105282
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

No potvrdené, ešte v 2012 figurovala ako oficiálny sklad jadrových zbraní Ruskej Federácie:
https://www.jstor.org/stable/pdf/resrep18934.9.pdf
strana 67
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

stiv napísal: Ne 21. Máj, 2023, 23:00 Jo, tie muzea a namestia ta casom prejdu.
mozno tam maju aj muzeum wc misy. :hysterical:
velkomesta maju navonane, ale vidiek este pred opicami. casto aj bez spevnenych ciest. latrina ftw.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bombova veta - pripomina mi to jeden pomnik "Slávme slávnych slávov slávu"... vobec by som sa necudoval keby tam dnes uz nic nebolo.

a to si este predstav ze tie howada chcu nasypat atomove pukačky k BielymRusom. Tak sa mi nejak zda ze tam boli trosicku demonstracie po poslednych volbach 2020. Ked niekam nasypes atomofku, "asi" si tak nejak chces byt nabeton isty ze v tej krajine sa to neotoci proti tebe - to by ma zaujimalo ako asi toto chcu dosiahnut. Rezimom. Ale akym... lebo ked raz volakde postavis betonove silá atd, ked tam nasypes svojich vojacikov aby to strazili a operovali (hadam si volakto nemysli ze Vladko Vladkovič odovzda kluce od miesacky Sašovi Grigorovičovi ze tu mas na, hraj sa), tak potom nemozes o rok o dva stahovat cely konvoj naspat do svojej krasnej vlasti ze hups nevyslo to.


Takisto strategicka vec - nepriatel nepotrebuje svoje vlastne pukačky. Uplne staci, ked mu dve-tri tonove bombicky padnu do tvojho "chránilišťa" kde mas ty pukacky - a bude bum bum.

Nic lepsie nepotrebujeme len aby sa Prigožinovci postavili na odpor Šojgovcom a ti aby odporovali oficialnej ruskej armade.

Tentokrat rozhodne plati - cim viacej pasikov, tym viacej addiddass. Nech sa tam kazda sukromna armada (vedeli ste ze GAZPROM ma svojich vlastnych vojacikov ?? fuj hnusny fasisticky Azovstal, ale mnamnam Gazprom, ten moze byt financovany krajinou) postavi proti kazdej inej sukromnej armade.

Vpirjóóód !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dokelu, nevedel som ze Greci mali parlamentky ! Vyzera to tak ze proruske sily a partie dostali na papulu, malo by ich byt menej nez doteraz.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

co greci ale turci som zvedavy koho zvolai za prezidenta v 2.kole. a ti atomovky sa mozno boja aj prenasat, aby im to cestou nepuklo :D a to bude zas kriku ze nato/ua/usa bombarduju rusko.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

NATO nemoze nikoho bombardovat : NAOT nie je utocna formacia ale obranna - tazko prikazem talianom ze davaj rusov zbombardovat. Preco. Preco by to robili oni a preco by som to robil ja, americky prezident (alebo uz ktokolvek som). Tazko prikazem poliakom ze hajde zbombardovat Kráľovec.

Takto to proste nefunguje ; ano vztahy su napnute ale tu nemozeme "len tak" na "niekoho" zautocit pretoze ten debilny niekto presne len na toto "čaká".

Bolo by strasne strasne dobre keby v Turecku vyhral non-erdogan. Neviem ako sa vola ale ma plne usta europskych demokratickych reci, Svedsko do NATO by podpisal este pred branami palaca ani by si nesadol na stolicku atd.

a hovorite ze bude Belgorodska Narodno Ludovo Demokraticko Kapitalisticka Oslobodenecka Republika ? To by bola sranda :) ale ved normalka, vyhlasi sa referendum, spocitaju hlasy, a podla vysledku sa odtrhnu od matičky Rusi. Uplna normalka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5466
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co nie je moze byt.


Teraz budem zniet ako nejaky kotleboidny dezolat. Ale nemalo napr. nato(vratane talianov, slovakov a poliakov) celkom velky pocet vojakov v afganistane? Nebombardovalo tak kusok v libyi? atd. atd...


Jedine co drzi NATO od bombardovania ruska su atomove zbrane.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nebola NATO struktura, to bolo nieco ine. Ze tam boli slovenske atd "misie" ? Ano boli.

https://www.youtube.com/watch?v=HJZRvFgpwl0
vela videi na youtube ktore hovoria o evakuacii atomovych pukačiek z Belgorodu 22 - ale nic konkretne som nevidel. Zakazali lokalnym sudruhom filmovat pod hrozbou trestu smrti, radia a media vysielaju informacie o evakuacii... bude sranda.

Ako to ze Rus nema armadu na posratej hranici ????
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

zabudol si na juhoslaviu. len dovody preco Nato niekde ide a preco Rus niekde ide sa roznia. v afganistane boli rusi a aj nato. kto co tam staval a kto sa vesal na cie lietadla ked odchadzal je tiez zname. na ruske lietadla pri odchode z afg sa nevesal nikto. nato v afg stavalo skoly infrastrukturu, cvicili Vojska, aby sa vedeli branit. zial neuspesne. umysel bol dobry. nato je na cypre, v lotysku(kde som siel na vojensku zakladnu nedavno osobne), srbsko sa nedavno rusilo ale asi obnovia navstevy, a najnovsie azerbajzdzan a armensko chcu prostrednika nato a eu, o ten nahorny karabach. ale coho sa ja najviac bojim je india cina a ich potycky.
hry- ps5
doma-HP probook
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

SKiLEX napísal: Po 22. Máj, 2023, 20:45Teraz budem zniet ako nejaky kotleboidny dezolat. Ale nemalo napr. nato(vratane talianov, slovakov a poliakov) celkom velky pocet vojakov v afganistane? Nebombardovalo tak kusok v libyi? atd. atd...
NATO samotne bez podpory UN malo akciu iba pri Srbskych utokoch v Kosove.

Zvrhnutie Talibanu v Afganistane bol cisto US akcia; "udrziavanie mieru" (resp. drzanie Talibanu na uzde) bola UN akcia, kde samozrejme poziadalo UN NATO o vojenske jednotky.
Libya bola tiez UN akcia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5466
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ano, ano, ano... To vsetko je pravda. Ale do toho som nechcel az tak zabrdat.


Vsetko co vravim je ze ak by rusko nemalo jadrove zbrane, a robi to co robi teraz, tak to ze "nato nie je utocna organizacia" by nehralo ziadnu rolu.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

Nemyslim si, ze by NATO utocilo za medzinarodne uznane hranice (rozumej homeland.) Ale nie som si tak isty, ci by nezasahovali na ukrajinskej strane. Aspon bezletovou zonou. Mandat UN je asi fantasmagoria, kedze Mordor je staly clen BR. V kazdom pripade by boli asi viac exponovami ako teraz.

Na druhej strane, nebyt Stalina, asi by ziadne NATO ani neexistovalo.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Good luck presvedčiť v dnešnej dobe všetkých členov NATO aby jednohlasne súhlasili s útokom na nejaký štát, oháňať sa tým čo bolo pred X rokmi je riadne scestné, politické reálie sú úplne iné. Hlavne nie na Rusko keď Maďarsko je tiež členom a do všetkého hádže vidly, aj vojenská pomoc Ukrajine nejde priamo cez NATO štruktúry ale každý štát samostatne, aj keď to spolu koordinujú aby tá pomoc prebehla čo najrozumnejšie a systematicky a nie chaoticky.

Lebo bez jednohlasného súhlasu všetkých členov to nebude akcia NATO ale nezávislá iniciatíva štátov, podobne ako bola americká "coalition of the willing" proti Iraku v 2003. Ako vidíme, už pred 20 rokmi bol problém presvedčiť celé NATO na nejakú útočnú akciu, a to bol Irak bez jadrových zbraní. Inak podobne napr. Vietnam bola akcia ZSSR a nie Varšavskej zmluvy, podobne Ukrajina je akcia Ruska a nie CSTO (ostatné krajiny sa odmietli zapojiť, iba Bielorusko sa de iure zapojilo keďže útok prebehol aj z jeho územia ale Ukrajina to z politických a praktických dôvodov ignoruje).

Mimochodom neviem či si si všimol ale štáty NATO cielene všetky provokácie Ruska deeskalujú, keby sa chcelo už dávno sú súčasťou konfliktu, provokácií na to bolo dosť, ale razí sa cesta NATO sa priamo do bojov nezapojí. Viac v tomto videu:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5466
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak by to nebolo nato, ale koalicia 20-30-40krajin bez madarska. To uplne meni situaciu.


A ano, deeskaluju. Ale takto otazka nestala. Otazka bola ci by to takto deeskalovali ak by rusko nemalo jadrove zbrane.

Moj skromny nazor je ze nie.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.

Návrat na "Debata o všetkom"