UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie ropu, teraz vodu. Co bude s ropou o X rokov dopredu neviem ani nemozem vediet. Neviem teraz narychlo najst linky na spravodajske servery, tiez pisali ze na uzemi sa rusi vzdali svojich zakonov takze brontofuzik povedal to co som videl aj inde. Nemusis mi verit, mozes mat afektovane vyjadrenia na sudruha ale on je plukovnik Generalneho stabu ukrajinskych vojenskych neviemakosatovola takze k informaciam ma blizko. Neviem preco by som apriori mal spochybnovat vsetko co povie - kazda jedna vec ktoru doteraz povedal za posledny rok aj stvrt co ho sledujem, bola sto cela nula percent faktu a nula percent bullshit.

Tak neviem preco by mal klamat zrovna pri "cinskej vode".


Afganistan versus Iran : no pekne. https://www.youtube.com/watch?v=SzqAlnmSvj4
americania vraj nechali v Afganistane cez 40.000 autiakov, 78 lietadiel [!!!!!! ty kokso !!!!! a to preco ?! dokelu za jeden jediny den dokaze skupina 10 pilotov s ftáčikmi odletiet do vedlajsej krajiny] atd. Myslim ze to bol Ramstajn pre taliban ktory necakali ani v najdivokejsom sne. Teraz si trufaju ze dojdu az do Teheranu.

Ako Stíví Vonder povedal... uvidime. Iran sa asi moc na pomoc rusov spolahnut nemoze :) keby sa tam este trosku z druhej strany zamontovali Izraelci ktorym ide o zivotnu existenciu - keby Iran dokazal dokoncit obohacovanie uranu tak by bola "strasna sranda" - tak by z toho mohol vyjst velmi velmi neprijemny konflikt.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Afektovane vyjadrenia tu mas v prvom rade ty. Ako pokazena platna a generator linkov v rustine ci ukrajincine ci co to je za hatlaniny. O tom je tato tema odkedy si sa jej zmocnil :D Prispevok za prispevkom, esej za esejou obohatena o 15+ minutove linky v hatlanine, na ktore uz nikto 95 percent casu ani nereaguje. Alebo si myslis, ze ked tu postnes 30 minutove video, ze si ho niekto pozera ?

Narychlo nevies najst ziadne linky, takze o tom vzdani sa suverenity Rusmi na vlastnom uzemi urcite pisali seriozne media. Ako naposledy tie famy o tom, ako Kadyrovova rodina ci kto to bol znasilnil rusku reporterku. Ukrajinsky plukovny brontofuzik urcite hovori pravdu, ukrajinska rozviedka nema dovod prikraslovat a zvelicovat. Jeden z linkov co si poslal, je z renomovaneho informacneho kanala, ktore postuje senzacne spravodajske videa vynimocnej kvality. Pozostavajuce z obrazkov doplnenych strucnym sokujucim textom s podmazom v podobe akcnej hip hopovej muziky. Klikol som na jeden takyto publicisticky skvost hodny Pulitzerovej ceny. A dozvedel sa, ze Ukrajinci ziskali od Kanadanov 43 ???!!! AIM 9 Sidewinderov a renomovany publicista sa opravnene pyta, ci tych 43 supersonickych ???!!! Sidewinderov nezmeni priebeh vojny. To su take linky pre ludi s huspeninou v hlave miesto mozgu, ktori na to klikaju a zdielaju a jutuber sa z nich smeje a inkasuje tisice.

Na strane 126 tejto temy pardon tvojej monologo monografie si si dovolil zakonspirovat, ze Cinania budu mat coskoro plyn zadarmo zo Sibiru. Zrazu uz je to len voda a co bude v buducnosti si nakoniec predsa netrufas povedat. A ani tu vodu sa obavam ze zadarmo mat nebudu.

Taliban, izolovany od zvysku sveta, mal pohranicnu potycku s Iranom a ty uz vidis vlajku Talibanu viat v Teherane. Lebo Americania im nechali (kladies si otazku ty kokso preco ?) tak vela autiakov a lietadiel, s ktorymi nema kto lietat ani ich udrziavat. A zasa to podlozis nejakym 15 minutovym linkom od kvalitneho spravodajskeho youtube media. Tie autiaky a lietadla Americania ty kokso preto nechali afganskej armade, lebo si neuvedomili, ze moralka v takom Slovakistane ci Afganistane je na takej urovni, ze kazdy radsej zdupka ako keby si mal nechat skrivit chlp na nohe :D (vid rady na pasovych slovakistanskych oddeleniach, ked Rusi prekrocili hranice o par km a od hranic Slovakistanu boli par tisic km)

Stare dobre casy, ked sa publicistika robila v serizonych mediach serioznym sposobom.

Postujes tu trolloviny rovnakej dezolatskej kvality akurat z druhej strany nazoroveho spektra. A venujes tomu take mnozstvo casu, az ma to udivuje. Keby si v tom case vysadzal stromceky, mali by sme tu uz prales :D Nechces si najst uzitocne hobby ? Ako kaslem na to a znova sa stahujem z tejto temy, lebo tu stracam spustu casu a energie. Ale fakt sa mi niekedy zastavuje rozum, co dokazu ludia vyplodit na zaklade "spravodajskych" kanalov na youtube.

Navrhujem premenovat tuto temu na Turbove geopoliticke eseje o risi zla a zalozit novu temu, kde sa bude dat seriozne diskutovat :D Aj ked uz ani nie je o com, Rusi posielaju muzikov na front a Ukrajinci im ich statocne kynozia s pomocou zapadnych zbrani. A to sa deje uz nejaky ten mesiac. To len ty mas potrebu tu dookola postovat hluposti.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Odar »

Hej no, lebo jediné správne zdroje sú tie tvoje :hysterical: Vieš sa za ne zaručiť, všade si bol, všetko si videl :facepalm:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12326
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

realitu ako to mozno bolo sa dozvieme tak o 100 rokov. Propaganda, dezinfo a skreslene spravy funguju na oboch stranach. Za klobukom maju obidva tabory. Zapad aj vychod. Tato cela vojna je len politicka sracka
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Odar napísal: Po 29. Máj, 2023, 05:55 Hej no, lebo jediné správne zdroje sú tie tvoje :hysterical: Vieš sa za ne zaručiť, všade si bol, všetko si videl :facepalm:
Moje zdroje ? Ake moje zdroje ? Ja tu akosi ziadne zdroje nepostujem. Ale sorry, ked je raz nieco srackovy youtube kanal tak to je srackovy youtube kanal. Ja som vsade nebol a vsetko som nevidel. Clovek ale nemusi mat tri tituly z Harvardu aby si dokazal dat dokopy, ze Taliban asi neobsadi len tak Iran. Aby si pamatal, ze Americania tradicne budovali v Afganistane domacu armadu ako vo Vietname a dopadlo to ako vo Vietname. Ze kanal, ktory postuje leporelo videa so senzacnymi spravami nebude seriozny zdroj. A ze ked ukrajinsky rozviedcik vyklada, ze Rusi prenajali pol Sibiru Cinanom na 100 rokov a vzdali sa na tom uzemi akejkolvek suverenity, tak to budem brat s rezervou. Rovnako ako to, ze Kadyrov znasislnil reporterku. Niekedy si ludia precitali noviny a urobili si nazor. Dnes si urobia nazor a najdu si k nemu video na youtube. Sorry, vytaca ma to a teda riadne, ked ludia suverenne postuju od neoverenych sprav po priam sprostosti. Ale uz to patri k internetu.

A tvoja reakcia je tak na urovni ZS. Argumenty ziadne. A detske riekanky. Lebo ty si vsade bol a vsetko vies a tvoje zdroje su spravne. A lol smajlik k tomu.

Stacilo flamu, diskutujte dalej :D
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Odar »

Presne na to narážam. Dezinfo a propaganda je z oboch strán. Niet sa čo čudovať. Každý si obhajuje svoje.

My tu od klávesnice môžeme akurát tak konštatovať, že vojna žiaľ stále trvá. To je asi tak všetko.

Úplní magori sú ľudia, ktorí sa študovaním obrázkov a máp behom roka stali odborníci na vojnu :hysterical:

Just my 2 cents ;)
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Dendroid, ty si sa zobudil so skríženým diferenciálom a hore anténou ?

.
afektovane vyjadrenia tu mas tusim ty, nie ja

ja som si ziadnu temu neprivlastnil - mozes do nej prispievat 10x viac nez ja, nic ti nebrani. Diskusia nie je na to aby v nej nic nebolo, ale nieco bolo.

ukrajinsko-ruske hatlaniny nehatlaniny, japonci ani americania ani nemci nemaju lepsie info ako ukrajinci a rusi z prvej ruky. Ani nikdy nebudu mat.

je mi uplne jedno ci niekto pozera alebo nepozera 30 minutove video, nie su vsetky take. Svet neexistuje len na 98 znakov na twajtteri, pre teba mozno.

netvrdim ze cinania budu mat plyn zadarmo - len som si dovolil vyjadrit taku humornu myslienku. Nekonspirujem. Nemam to ako ovplyvnit.

nikde som netvrdil ze Afganistan/Taliban dojde do iranskeho Teheranu. Co si sa uplne zblaznil ? Jedina veta ktoru som na tuto temu napisal bola "Teraz si trufaju ze dojdu az do Teheranu" [oni == talibanci]. JA som NIKDY NEPOVEDAL ze niekto dojde do Teheranu.


a doradu a doradu ides ako mulica ale zlahka mimo rytmu. Co sa tyka pasov, za posledne TRI roky som trikrat bol na pasovom v Bratislave, dcere skoncil pas, krpatemu skoncil pas a nam so starou skoncili pasy : vzdy tam bolo ludi pokkt, nikdy som sa nedostal na prvy pokus, vzdy som mal penu na papuli. Tolko strucne k tvojmu vylevu ze to suvisi s rusmi par tisic kilometrov od nasich hranic - nesuvisi. Boli tam rady daaaaavno pred ruskou-ukrajinskou vojnou keby si chcel vediet.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Navrhujem premenovat tuto temu na Turbove geopoliticke eseje o risi zla a zalozit novu temu, kde sa bude dat seriozne diskutovat

zaloz si kludne aj tri, nebrani ti vobec nic. Co sa tyka premenovania, nech sa paci musis sa obratit na adminov fora.





>> Narychlo nevies najst ziadne linky, takze o tom vzdani sa suverenity Rusmi na vlastnom uzemi urcite pisali seriozne media.

pretoze pre teba nie je seriozny zdroj brontofuzik, plukovnik Generalneho stabu ukrajinskych vojenskych sil ?
Koho by sme ti este asi tak mali podhodit, nejakeho hubeňoura riaditela zemegule ?


https://www.europarl.europa.eu/RegData/ ... 349_EN.pdf
strana 4, graf vyvoja HDP pre Rusko aj Cinu od roku 1989. Uffff. Strasidelne.




Lukasenko sa nema uplne dobre, vraj nie je schopny ani letiet z Moskvy domov.
Storm Shadow a ine longrange pukačky : https://www.youtube.com/watch?v=wVNjqX5HQGQ [tentokrat je to skoro hodina aj stvrt, nie v hatlanine]

https://www.youtube.com/watch?v=BCPqO1dZNuU
Saudi su trosicku nasrati na Rusov pretoze - velmi prekvapive - rusi seru na dohody a parametre nastavene OPECom.
00:32 "inak Rusko moze poziadat o vystup z OPECu". Medzi najvacsimi vyvozcami nafty nastavaju lahke trenice.
aha... 02:35 to mame inou recou nez hatlaninou

Rusi potrebuju kazdu kopejku takze zurivo porusuju aj tieto kontrakty... uzasny partner. Oje.at kazdeho vzdy vsade za akukolvek cenu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ty si sa zjavne uz narodil so skrizenym diferencialom. Inak by ti doslo, ze asi nema vyznam postovat niekde nudne 15 minutove, hodinove videa kde nejaky nesympaticky Rus alebo Ukrajinec keca a keca a keca a este v rustine. Obzvlast ked na to nikto nereaguje. Bezne tu mas tri podobne posty za sebou. Temu si sice doslova neprivlastnil ale 80 percent z temy su tvoje eseje plne patosu a pltky a pukacky a podobne vyrazy a defakto to iste dookola. A zvyraznene slova kapitalkami aj ked je to v rozpore s pravidlami fora.

Ked niekto spochybni, co si tvrdil, uz je to zrazu len humorna myslienka. Taliban vyhlasil vojnu Iranu a trufa si az do Teheranu dojst podla teba (pardon, zabudol som co si konkretne napisal, ale bola to sprostost samozrejme). V realite to bola kratka pohranicna prestrelka, odvtedy nic o tom nepocut. Ale ty uz vidis, ako sa do toho zamontuje Izrael a vidis jadrovu vojnu. Politikov a podobne si tiez v zivote nepocul klamat, o propagande si tiez nepocul. Takze ak nieco povie ukrajinsky plukovnik, je to urcite pravda. Bezny clovek by napisal, ze sa nejaky ukrajinsky plukovnik vyjadril o Rusoch a Cinanoch na Sibiri. Ty to siris dalej ako fakt. Koncim zas raz diskusiu s tebou, lebo ti chyba zakladny prehlad ale mudry a sebavedomy si tradicne az az. Pridavam sa k tichej vacsine, ktora ta ignoruje. Uz len to, ze si odtialto odisiel na par rokov, lebo s tebou nesuhlasili ludia v teme o kryptomenach a vratil sa nazad o niecom svedci.
Naposledy upravil/-a dendroid v Po 29. Máj, 2023, 16:09, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

A este keby si sledoval aj ine media ako proukrainske youtube kanaly, tak by si vedel, ze u nas boli navaly na pasovom oddeleni po zaciatku vojny. To nie je moj vymysel, to je fakt. Uz radsej ani nereaguj na mna, lebo sa iba strapnujes. Chod pozerat youtube kanaly o pukackach a pltkach v rustine. Ako zdoraznujes dookola, bez titulkov, lebo ty si stara skola :D https://kosice.korzar.sme.sk/c/22852461 ... licia.html
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

ze na neho reagujes, uz len forma pisaneho textu svedci o jeho mentalnych schopnostiach, o obsahu tych blabolov nehovoriac
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lezgy »

Z rusského komentára na topwar.ru:
"Zaujímalo by ma, koľko teroristických činov ešte musí nastať, kým nám konečne bude jasné, že Ukrajina je teroristický štát? Koľko ľudí ešte musí dať život len ​​tak, za nič? Len byť v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Ktoré mestá by ešte mali zasiahnuť delostrelectvo, rakety, UAV? ....Len my si v týchto podmienkach zachovávame „ušľachtilú tvár“. Ctíme "medzinárodné zmluvy". Minister zahraničných vecí a prezident neustále hovoria o medzinárodnom práve."

obcas ked pocuvam "mentalne" debaty velmi casto poslednu dobu pride tvrdenie/ospravedlnenie

nestrielali na bytovku ale na sidlo armady vedla bytovky, sidlo tajnej sluzby, biolabak, podzemne zasobniky zbrani, nepalili na nemocnicu ale na divadlo ktoreho podemie obsahuje tajne sklady ....ano je zaklad vybudovat vedla armadnych zariadeni skaldov ako napr irak

este ze su rusi tak slachetni ze iba tie labaky triafaju
co by sme bez nich robili

zrejme noty z kremla....oni sa najdu furt
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ktoré mestá by ešte mali zasiahnuť delostrelectvo, rakety, UAV?

uch na tuto otazku minule jeden napisal :
Moskva, Petersburg, Novosibirsk, Jekaterinburg, Novgorod, Samara, Omsk, Kazan, Rostov na Done, Cheljabinsk, Ufa, Volgograd, Krasnojarsk, Saratov...

ten zoznam je fakt dlhy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

pre mna zaujimave a znepokojujuce citanie.

https://meduza.io/en/feature/2023/06/03 ... losing-one

v skratke, ok vojna je hovadina, ale teraz uz musime vyhrat, aby sme neboli ponizeni a nemuseli platit reparacie.

troska mi zdvihlo tlak konstatovanie o rusofobii. Ale boha jeho kuknut sa na to preco to vobec vzniklo (rusofobia nech uz v akejkolvek forme ), to nieee.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ale teraz uz musime vyhrat, aby sme neboli ponizeni a nemuseli platit reparacie.

no samozrejme - co mas lacnejsie, cuvnut v sucasnom stave alebo to dokoncit do konca ? Reparacie uz teraz mas take, ze ich Rusi nikdy v zivote nezaplatia, a to sa nebavime "kolko stoji ludsky zivot".

plus sa k tomu pridavaju rozlicne nepenazne veci a'la : ktory rusky car prehral vojnu ? Preco by som ja s atomovymi bombami mal byt prvy ? preco by som ja, Vladko Vladkovic, mal vyzerat ako slaboch ? Preco by som ja mal zaradit spiatocku, zato ze sa cely svet na mna hneva a pozera ? preco by som ja mal pocitat ludske zivoty, ked mne je uplne jedno kolko sudruhov tam padne, ci 400.000 alebo 14.000.000 mne je to uplne v riti jedno, ja mam 70 rokov a dalsich 20 rokov tu uz urcite nebudem...

navyse, ludsky zivot v ruskej historii nikdy nic neznamenal a nemal ziadnu hodnotu (linkoval som tu video kde politicky sudruh vravel zapadu "preco si myslite ze rusko zaujimaju obete ktore prinesie") plus co asi tak maju robit s tymi strasnymi desiatkami tisic vaznov polodebilov polointeligentov ktorych by zachvilu museli pustit na ulice ? ako by to v spolocnosti vyzeralo keby sa henta horda kretenov dostala medzi ludi, ake spolocenske problemy by to prinieslo ? hajde s vaznami na frontu, tie howada su radi ze nemusia byt v cele 2x2 metre a ze niekoho pojdu zabit im ani trosku nevadi - ved stvrtina z nich ajtak za to sedela.

atd, atd.

To nie je ziadne znepokojujuce citanie - to je obraz reality. To je vec ktoru si mal vediet 24.2.2022, rok aj stvrt dozadu. To je vec ktora je jasna v celej ruskej historii. Mimochodom by si to vedel keby si pozeral videa co tu linkujem pripadne akekolvek videa na tuto temu... takisto je jasne ze ruska mentalita sa nemoze zmenit, ruska spolocnost sa nemoze zmenit, nemaju na to mentalny predpoklad a dispozicie. Z alkoholizmu ich nevyliecis, z debilizmu tiez nie, zostali ti nejake "moznosti" ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"