Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa LeaR »

ja som mal uložené číslo na pani z retenčného, povedala mi, že kľudne môžem hocikedy zavolať. skúšal som kvôli rodine volať asi po roku ale už je nedostupné... :( btw ja mám v orange, neobmedzené+30GB dát za 16€
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Na pobočkách nemá zmysel riešiť, aspoň ja som nikdy neuspel. Na konci viazanosti mi poväčšine volajú druhý operatory s horšími ponukami. Ja si vždy niečo vybavím v O2 cez infolinku, najprv plaču a potom vždy dajú.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Papek »

mate tip na pevny mobilny internet? uvazujem nejakym nenarocnym netom na chatu, je to juhozapad SK, na rovine s dobrym pokrytim Orange aj T. Ostatni neviem. Datovo nic narocne, chcel by som casom ovladat zavlahovy system pripadne ine elektricke zariadenia a mozno tam capnem 1-2 kamery nech viem na dialku skontrolovat okolie.
CO som prbehol ponuky na nete

- Orange 15/1 up/down, 80 GB dat za 10€ mesacne + mesacny poplatok za zariadenie je netusim kolko, lebo mi cez web tlaci len Duobox za 2,25/mes co nechcem. Mne by stacil aj ten ich Flybox co je "od 9€". Ma to ethernetove porty co je podstatne a zvysok ma moc netrapi.
- 4ka 11€ za 15Mbit bez obmedzenia dat (pocitam ze tam bude nejaky FUP) + zriadovaci poplatok 30€, neviem sa dopatrat co sa modem k tomu davaju. Tipujem ze nejaky wifi hnoj co nema ani fyzicky port.
- T-com 5 € za 500 kbit/s, 2 GB datovy limit ale davaju iba nejaky Alcatel modem co vie iba wifi. Cena dobra, parametre keby boli o kusok lepsie ale cert to ber ... skoda toho modemu, bez ethernetu to nechcem.
- O2 od 16 € + 1,5 € mesacne za smartbox. Mal by mat 4x eth a wifi, ale zase mesacny poplatok

Z toho mi najlepsie vychadza Orange. T-com by asi tiez stacil, akurat tam by som si musel riesit zvlast modem ... napada vas este nejaka ina moznost? V Orange by som mohol skusit vyzobrat este nejaku zlavu, ked uz mam u nich pausal.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa LeaR »

ktorým operátorom sa vyhnúť pri kúpe telefónu z bazošu ? pamätám si, že o2 robilo problémy pri reklamácií, zvyšok je ok? v pohode reklamujem aj bez pôvodného majiteľa?
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1805
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa MaxPayne »

Asi si sa zmylil , orange robí problemy,co viem iba.
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2976
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ja som zase chcel napisat, ze Orange nerobi problemy :D
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepeb007xx #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa LeaR »

tak ako to teda je :D
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Pouzivam 4ka sim na kredit, kde platim len ked volam, datujem. Vyhovuje mi to, lebo malokedy som mimo wifi, rsp, ked som von snazim sa sledovat svet a nie telefon. Ked uz idem mimo na viac dni, kupim si balik 1GB na mesiac za 2€ a staci mi to.
Problem je, ze ked niekde v krikoch ,lesikoch stanujem, tak mam casto len edge a z toho ma ide slak trafit.
Nieco som pocul, ze 4ka rokuje s Orange o zdielani ich 4G siete, ale bovie kedy a ako to dopadne.

Hladal som teda nahradu na toto co pouzivam a nic normalne som nenasiel. Este aj ten blby juro ma tie datove baliky nastavene zdieracsky. Dobre som hladal? :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6781
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa molnart »

ja som mal telekom predplatenku v podstate len na pasivny prijem telefonatov od rodicov a SMS z banky, inac na vsetko som pouzival firemne, no budem musiet vyriesit nieco normalne. problem je, ze na datach spravim 10+ GB mesacne, ale mozno by som to skrotil na tych 8 giga co 4ka dava za rozmuny peniaz. na stanovacky nechodim, najviac data mi zozerie streaming hudby v aute alebo autobuse
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Predplatenka je ok, az kym nepride na net mimo balickov. Casto, ked som mimo domu a chcem poslat len jednu — tri spravy kamoske, predplatenka urobi to, ze ti automaticky aktivuje 300MB denny balik za 50c
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa fobos »

4ka ma katastrofalny signal mimo mesta. Nastastie mam v tom 11 eurovom pausale 100min/10gb dat aj roaming 4gb dat a ked signal vypadne mimo ich siet tak to hodi roaming siete (asi pomaranc) a uz to fici rychlo, problemom je, ze dakedy to strasne dlho daku siet hlada

Takze za mna 4ka v meste v pohode, mimo mesta uplne o nicom. A v meste mam tak isto problem v hypermarketoch, ked idem platit tak mi nechce ani clubkarty nacitat co mam v mobile :furious:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa stiv »

Nuz, ked chces signal tak orange. A ked ani s nim nemas, tak je koniec. :D

Rychlosti v meste na pohodu. Do 350/100 na iphone. :D
.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa lopo1 »

A co operator Radosť za 20e ma neobmedzene volania aj data pripadne sa daju kombinovat len data a spoplatnene volania alebo opacne .....inak co sa tyka kvality a porytia signalom tak najmensie problemy a hluche miesta som mal s Telekomom.
Používateľov profilový obrázok
Thunderbolt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 340
Dátum registrácie: Št 02. Apr, 2009, 18:55
Bydlisko: Košice

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Thunderbolt »

Radosť mám (tú za 20€) od kedy začali a je to top :good:
CPU: AMD Ryzen 9 5900X CPU Cooler: Scythe Fuma 2 MB: MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900XT 16GB RAM: Crucial Ballistix 4x32GB 3200 Mhz Cl 16 SDD1: Samsung 980 Pro 1TB SSD2: Samsung 980 Pro 2TB PSU: Corsair RMx 750 CASE: Fractal Design Meshify S2 Dark TG LCD1: LG 34GN850 LCD2: EIZO EV2450-BK OS: Windows 10 Pro 64-bit DAC/Amp: Schiit Hel
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1129
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Akeho operatora? (neviazanost, ziadny pausal pokial sa da)

Príspevok od používateľa Danix64 »

aj mne poradil blizky Radost a zatial to testujem prvy tyzden v mobile (tiez tu za 20€) a zatial spokojnost (ale planujem zmenit na lacnejsiu verziu, menej dat mi bude stacit). Na data som mal doteraz ako sekundarnu SIMku v mobile 4-ku, ale pokrytie a signal je slabsi, v meste je to OK, ale na chate mimo mesta, v doline, kde okolo su kopce, tak signal ziadny.
Planujem zaviest internety do chaty cez LTE antenu od MikroTiku: https://www.alza.sk/mikrotik-rblhgrr11e ... 44.htm?o=1 (ktora ma zisk anteny 17 dBi oproti integrovanym antenkam v mobile co maju 2—3 dBi) ale kedze signal tam je vseobecne slaby a 4-ka ma daleko vysielac, tak planujem tam teraz dat SIMku od Radosti, co by malo bezat v sieti O2 a podla nejakej neoficialnej mapy vysielacov su v tej lokalite najblizsie vysielace prave od O2.

Otazocka - je mozne Radost prevadzkovat (a platit) len tie mesiace, ked to budem potrebovat a pouzivat? Zatial som nenasiel vhodne nastavenie v appke. Dalsia vec co ma trochu zarazila je, ze pre kontrolu spotreby a spravu ma Radost len appku do mobilu? Nema vobec webove rozhranie pre pohodlny pristup cez PC?!
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"