Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

zodiaq napísal: Št 22. Jún, 2023, 10:59 Pravé že nie su ako nove, majú už aj par hlbších škrabancov, ale že lampa by mohla ešte trocha pomôcť.
Aký kryci lak by to mal byt? Pozeral som nejaké ochranne keramické prípravky. Nemám s tým skúsenosti.
Po preleštení potrebuješ ten plast ochraniť pred UV ziarením pouziva sa buď číra folia s odolnostou proti UV alebo vyšši level ze sa prelakuju specialným lakom.
A potom ešte leštiči čo to robia za dvacku na parkovisku pred obchodakom ešte prípadne použijú vosk, ktorý ale časom zíde a životnost z polroka predlžiš max na rok
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Tak tak,

Ono ked to po prelesteni nie je ono, tak najskor uz aj z vnutra to nebude ziadna vyhra ani co sa svietivosti tyka. Vyppalene alebo zaprasene parabaoly.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Konecne sa nasiel cas na vymenu repro a vytlmenie dveri...extremne som nadaval, lebo typizovane repro vobec nesedeli a trebalo rezat, vrtat, stikat. Z focalu mi odpisali, ze su velice prekvapeni a nevedia o tom, ze ich repro, ktore maju v katalogu pre dany model vobec nesedia. Cakal som este trosku lepsie basy ale tam uz oem basovali celkom slusne. Ono sa to este trochu rozohraje ale hlavne ten zvuk konecne nie je zasustany a zahuhnany.

https://quickshare.samsungcloud.com/e8ZhMEYBHFqd
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 600
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ajri »

Ajri napísal: Ut 13. Jún, 2023, 21:20 Par stran dozadu som riesil vysoke CO vo zvysenych otackach na htp 40kw bmd (benzin/plyn). Vysledok diagnostiky su tlaky valcov 13-13-8, pravdepodobne podpaleny ventil. Inac na chode motora to nebadat, stabilny volnobeh, motorom netrasie za studena a ani za tepla, jediny priznak je spominane zvysene CO.

Anyways auto ide zajtra do servisu kde sa da dole hlava a pojde na repas, daju sa nove rozvody a fabia bude denne trojvalcovat 100km ako pred tym. Btw momentalne ma "letny" olej Shell Helix ultra racing 10w60.

Jedina vec co ma stve ze auto na EK vyhodnotili hned ako nesposobile - odtiahni si do servisu, odtiahni si na ek. Auta ktorym brzdi jedna strana brzd o 35% viac a realne to v premavke moze napachat skodu dostavaju docasnu sposobilost a dvojmesacnu moznost brzdit dosť zle.
Takze rekapitulacia a pokracovanie trojhrncoveho pribehu v skratke. Htp nepreslo cez emisie - vysoke CO vo zvysenych otackach ( 0,42 ba / 0,50 lpg ). V dielni kde mi montovali lpg namerali nizke tlaky na jednom valci, ale ze motory nerobia a ek sa s tym spravit neda, tak som to zaniesol do ineho servisu, kde motory robia. V druhom servise odovzdane auto s popisom zavady "nepreslo cez EK, nizke tlaky na jednom valci" a kompletnou servisnou historiou. Premerali tlaky, zavolali ze tlaky su 13-13-12,5 - teda v uplnom poriadku a navrhli dekarbonizaciu + vymenu rozvodov( menene pri 70000, momentalny najazd 178000), filtrov a oleja po dekarbonizacii. Po dekarbonizacii CO vo zvysenych otackach 0,10 ba / 0,13 lpg - teda na EK sposobile.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hawkeye »

Tak snad uz 1r riesim ze mi pri prvom starte trha pri rozbehu autom...Na Sk som tankoval 95/100 s vifom aj bez na Slovnafte

Posledne 2 tyzdne som tankoval co prišlo pod ruku v Taliansku a Francuzku a ziadne trhanie. Prva plna nadrz na Slovnafte a znova to iste.

Co skusit skor? Shell ci Orlen?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tesco kludne
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak je to trhanie sposobene detonacnym spalovanim(vysoky tlak, nizke otacky) a snahou motora korigovat ho, tak by malo pomoct hoc co s vyssim oktanovym cislom.

Aspon mi teda nenapada iny dovod preco by sa to takto spravalo ak je zmena paliva jedina premenna.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Maxxmotion 100+.

Alebo nejake aditiva, ine ako vif (metabond, BG)
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial v zahranici maju vzdy vsade vsetko lepsie nez my, paliva, nutellu, pracie prasky, Ikea stolicky, toaletny papier tiez urcite pevnejsi, dlhsi, lepsie stierajuci a absorbujuci... neviem preco je to tak.

Nas Vojadzerik, 300.000km, jazdil na najpremiovejsiu nemecku aj rakusku naftu (BP Ultimate, Aral Ultimate, Shell neviemco, OMV Maxx) a nic mu nechybalo ani na slovenskej ani sa nezlepsilo na nemeckej - dufal som v nejake zazraky ale fakt ze nic.

Nechapem preco benziny, ktore maju obrovsku samocistiacu schopnost, reaguju hentak. Seriozna otazka - preco ? Co sa moze po par litroch slovnaft paliva tak dosrat ze trha, a v zahranici po dvoch litroch tak uzasne vycistit ze netrha ani keby sa naliala pokazena slivovica ? Nechapem preco trojvalec treba dekarbonizovat pri 178000km - kde sa tam drzi karbonizacia - aby presiel emisiami ? Preco ine benzinove auta nemaju problem pri pol milione a nikdy dekarbonizaciu nestretli ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ako som spominal hore, moze to byt rozdiel oktanoveho cisla.

Mas kompresny pomer 12,5:1(a pod.), 1.6baru z turba, 1300rpm... Dosiahnes tlak pri ktorom sa benzin zacne vzniecovat sam este pred tym ako sviecka hodi iskru. To je velky spatny, motor na to radikalne reaguje znizenim plniaceho tlaku.

Natankujes benzin s vyssim oktanovym cislom, ktory je tym padom odolnejsi voci samovznieteniu a nic z hore popisaneho sa nestane.


Ale aj tak si myslim ze na to malo vplyv skor nieco ine. Staci ze je vonku teplejsie, klima kompresor viac zatazeny, a uz to pri pohynani inak reaguje. A takýchto premennych tam budu desiatky.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

low-speed pre-ignition ci jak sa to vola , ale hadam este mame tolko chochmesu aby sme na 1300rpm nezabijali podlahu a nestazovali sa na dunenie trhanie, ked nic take sa nedeje ak to spravim na 2400rpm ?

Ci uz aj s benzinom sudruhovia obcania jazdia horsie ako s naftou ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Karbonizuje ti každý priamovstrekovy benzín nielen trojvalec tak už nebud na ne tak zaťažený. Stačí keď jazdis s takým motorom krátke trasy a máš to.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

htp je priamovstrek ?

nie vsetky priamovstreky karbonuju - su aj take rozumne, ktore maju pridavny vstrekovac aby sa presne toto nedialo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

hawkeye napísal: Pi 30. Jún, 2023, 21:20 Tak snad uz 1r riesim ze mi pri prvom starte trha pri rozbehu autom...Na Sk som tankoval 95/100 s vifom aj bez na Slovnafte

Posledne 2 tyzdne som tankoval co prišlo pod ruku v Taliansku a Francuzku a ziadne trhanie. Prva plna nadrz na Slovnafte a znova to iste.

Co skusit skor? Shell ci Orlen?
Take, ze pichnut na PC a logovat co sa deje prvy start nikto neskusal? Ved tam vidis komplet vsetky vystupy cidiel, tlak, AFR proste vsetko...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"