Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

robil dakto omietky s vodou z potoka? :Dci budem pionier? strojove sadrove napady postrehy?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som mal vyjadrenie od SPP ki stavebnemu ze v danej lokalite nevedie ziadne potrubie a bager hrabol po plynovej rure...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

hej to vyjadrovacky su tak casto mimo a treba velmi byt opatrny pri kopani, no jak domcek kedy sa stahujete? a ked sa dakomu zvysia blocky tak nezahadzovat ale pisat spravu
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V zime alebo na jar, podla mne dostupneho cashu a taktiez funkcnosti terminov u szco. Kupelky kuchyne nabytok pidlahy mame pred sebou este.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

Elou, mam taku otazku ohladom elektriky. V kupelni na dome som normalne pouzival v elektrike strojcek na strihanie. Dnes som do zastrcky zapojil vysavac... a nic. Rozmyslam, ci nejaka bezpecnostna featura, o ktorej neviem. Zapojil som nazad strojcek, ide. Skusil som mixer - nic. Varna konvica - nic. Nazad strojcek - ide. :? Idem pozriet rozvodnu skrinku, ci tam nie je nieco specialne a zistil som, ze som mal vypnuty istic. Po zapnuti sa samozrejme vsetky zariadenia rozbehli, ale zase ten strojcek prestal davat zmysel.

Je mozne, aby bol v zastrcke nejaky prud pri vypnutom istici? Strojcek ma zdroj 6W (cize ~26 mA), moze si tak malo cucnut cez vypnuty istic, alebo to berie cez ine spoje? Dom je novostavba, istice mam Eaton PL6-B16/1.

Ako s elektrikou nemam problem. Pozapajam istice, zasuvky, vypinace, osvetlenie, trafa, rury, 1-fazy aj 3-fazy, auta, osciloskopy, blbosti, ale nie som elektrikar. Neviem, ci toto je normalne alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No ocividne sa ti tam dostava napatie, akurat to ide cez veľmi velky odpor. Akonáhle zapojis nejaky velky spotrebic tak napatie uz klesne k 0 a nerozbehne sa.

Ako prve by mi napadla magneticka indukcia zo subeznych kablov, ale 6W je uz na to vela asi.

Cize povedal by som ze to preraza cez istic.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 674
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa opto »

Uf, Že by medzi tými kontaktami bola nejaká vodivá špina ?
Skús to prehodiť na íný istič.
istic-eaton-prierez-popis-2-1280.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3296
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Určite sa ti tam naindukovalo napätie zo súbežne položených káblov.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa yesper »

Vypnut ostatne, okrem hlavneho, a uvidis ci to tam stale je?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a sakramentsky opatrne v kupelni ked bude vlhka. Normalne by som isiel merat ci nemas napatie na stenach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj s tou kupelnou opatrne, u nas podobna situacia a dokonca bateria v kupelni bola pod prudom
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako sa tocda opravit? Tie subezne kable vysekat a zaizolovat alebo? Pytam sa ako total laik...
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 674
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa opto »

No ja by som najskôr:
- zistil z ktorého súbežného rozvodu/zástrčky sa napätie indukuje alebo prenáša cez vlhkú stenu a to tak že by som vypol druhý istič ktorého káble vedú tým smerom.
- či sa jedná o indukciu alebo zle zaizolované káble by som rozlíšil tak že by som ten istič zapol naspäť a odpojil by som záťaž na tej zástrčke. Napätie sa sa totiž môže indukovať na druhý vodič len z vodiča cez ktorý tečie prúd.
- v oboch prípadoch ( indukcia , prechod prúdu cez vlhkú stenu ) by podľa mňa postačovalo vymeniť tento istič za prúdový.

Ináč všetky zástrčky v kúpelni by mali byť chránené prúdovými ističmi ktoré sa vypnú ak sa prúd nevracia do nuláka ale ide cez človeka do zeme alebo v tvojom prípade aj cez holiaci strojček .
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Predbezne si davam nacenovat okna a neraz padla otazka aku izolaciu chcem, tj ci klasika pur pena alebo expanzna paska. Murivo bude porobeton (porfix).

Otazka je, co chcem ? :D mne sa celkom paci system tej expanznej pasky ale marne hladam skusenosti ludi. Plus otazka co sa tyka purpeny .. jedna strana ze sa zatlaca, druha ze sa orezava. Co je podla vas spravne riesenie ? :D Nie ze by som si ich svojpomocne osadzoval, len zvedavost.

Inac ak by niekoho zaujimalo, co take plastove 3 sklo dnes cca stoji - priklad zn Veka Softline 82 - 3 sklo, velkost 1750x1500 - 1370 eur bez dph, exterierova zaluzia Z90 na dane okno - cca 600e bez dph.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

zmen dodavatela. dobra firma sa ta to ani nebude pytat, len kvoli usetreniu penazi. na pasku to mas vzdy lepsie. ako ak chces usetrit tak si daj na penu(nizko expansku)a oblepis si to paskou sam .
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"