Kamera do auta
-
Teroo
- Nový používateľ

- Príspevky: 177
- Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
- Bydlisko: Banská Bystrica
Kamera do auta
Ahojte,
plánujem zakúpiť kameru do auta.
Raz som už kameru do auta mal, ale predal som aj s autom a tak rozmýšľam do nového auta taktiež kameru do auta.
Predtým to bola kamera značky DOD a mal som ju cca 3 roky a išla po celý čas bez problémov.
Tentokrát opätovne uvažujem nad značkou DOD, len sa mi zdá, že ceny sú už niekde inde a možno viem za tú cenu kúpiť aj niečo iné a možno lepšie.
Z tohto dôvodu sa obraciam na Vás, či máte nejakú skúsenosti prípadne informácie o tom, čo aktuálne by bolo fajn voľbou, čo sa týka kamery do auta.
Zvažujem túto kameru:
https://www.dod-tec.sk/kamera-do-auta-d ... -5ghz-wifi
Okrem kvalitného obrazu, výhody vidím v novom parkovacom móde, ale aj v tom, že sú kamery dve.
Samozrejme plánujem zapojiť aj trvalé napájanie, aby bolo možné využiť aj parkovací mód.
Ďakujem.
plánujem zakúpiť kameru do auta.
Raz som už kameru do auta mal, ale predal som aj s autom a tak rozmýšľam do nového auta taktiež kameru do auta.
Predtým to bola kamera značky DOD a mal som ju cca 3 roky a išla po celý čas bez problémov.
Tentokrát opätovne uvažujem nad značkou DOD, len sa mi zdá, že ceny sú už niekde inde a možno viem za tú cenu kúpiť aj niečo iné a možno lepšie.
Z tohto dôvodu sa obraciam na Vás, či máte nejakú skúsenosti prípadne informácie o tom, čo aktuálne by bolo fajn voľbou, čo sa týka kamery do auta.
Zvažujem túto kameru:
https://www.dod-tec.sk/kamera-do-auta-d ... -5ghz-wifi
Okrem kvalitného obrazu, výhody vidím v novom parkovacom móde, ale aj v tom, že sú kamery dve.
Samozrejme plánujem zapojiť aj trvalé napájanie, aby bolo možné využiť aj parkovací mód.
Ďakujem.
- lepermessiah
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 3056
- Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
- Bydlisko: ZV
Re: Kamera do auta
Vseobecne sa drzia VIOFO na spicke co sa kamier tyka. A139 je cenovo podobne ako to co mas, ale ma lepsi senzor, co by malo znamenat aj lepsi zaznam. Tiez je to trojkamerovy system. Potom mas A229 a klasiky A129 v X verziach.
Spoiler: ukázať
- Pepeb007xx
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 3391
- Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
- Bydlisko: NM
Re: Kamera do auta
Mám VIOFO A129 pro a ako ďalšiu si asi tiež zoberiem VIOFO, som spokojný
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
Re: Kamera do auta
A139P pravidelne updatuju ale asi som ju kupil skoro. Uz sa blizime k tomu ze by som ju odporucil. A129P bola viac bezproblemova ale zas s horsim obrazom, viditelne.
Co sa tyka kariet tak 128GB by som dal max, kedze s vacsimi sa yebe.
Co sa tyka kariet tak 128GB by som dal max, kedze s vacsimi sa yebe.
.
-
Teroo
- Nový používateľ

- Príspevky: 177
- Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
- Bydlisko: Banská Bystrica
Re: Kamera do auta
Ahojte,
Ďakujem Vám za odpovede.
V podstate sa tu spomína len jedna značka kamery do auta, pre mňa ozaj niečo nové.
Musím povedať, že model A139 pro by sa mi jednoznačne pozdával, pri zapojení 3 kamier.
Za tie peniaze rovno 3 kamery, oproti dvom od DOD.
Tak teraz neviem.
Mám možnosť zakúpiť tú DOD za 329 eur, čo je, ale stále viac ako 3 kamery od VIOFO.
Viofo
+ 3 kamery
+ je taká decentná, schová sa pekne na okne
Ťažký výber, ale asi VIOFO vyhrá v tomto dueli.
Ďakujem Vám za odpovede.
V podstate sa tu spomína len jedna značka kamery do auta, pre mňa ozaj niečo nové.
Musím povedať, že model A139 pro by sa mi jednoznačne pozdával, pri zapojení 3 kamier.
Za tie peniaze rovno 3 kamery, oproti dvom od DOD.
Tak teraz neviem.
Mám možnosť zakúpiť tú DOD za 329 eur, čo je, ale stále viac ako 3 kamery od VIOFO.
Viofo
+ 3 kamery
+ je taká decentná, schová sa pekne na okne
Ťažký výber, ale asi VIOFO vyhrá v tomto dueli.
-
Teroo
- Nový používateľ

- Príspevky: 177
- Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
- Bydlisko: Banská Bystrica
Re: Kamera do auta
Prečo?
Re: Kamera do auta
Lebo viofo ma kvalitu, zaruku, podporu (fw na 139p vychadza snad kazdy mesiac) a vedia riesit problemy.
Zistis ked nieco nepojde alebo nebude kompatibilne.
Zistis ked nieco nepojde alebo nebude kompatibilne.
.
-
Teroo
- Nový používateľ

- Príspevky: 177
- Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
- Bydlisko: Banská Bystrica
Re: Kamera do auta
Ďakujem, tak to je dosť dôležité a teda pôjdem zrejme do viofo a139 pro a skúsim 3 kamery plus kábel na trvalé napájanie.
Môžete mi odporučiť kde objednávať?
Môžete mi odporučiť kde objednávať?
Re: Kamera do auta
isix.cz, nic ine 
Panko sa vyzna a aj ochotne pomoze keby nieco.
Tych nakupov uz bolo xy
ps: Pri vybere karty skontroluj doporucene alebo kup viofo a tiez sa zamysli ci ti treba tu vnutornu. Podla mna zbytocne.
A tiez komunita na dashcamtalk funguje
Panko sa vyzna a aj ochotne pomoze keby nieco.
Tych nakupov uz bolo xy
ps: Pri vybere karty skontroluj doporucene alebo kup viofo a tiez sa zamysli ci ti treba tu vnutornu. Podla mna zbytocne.
A tiez komunita na dashcamtalk funguje
.
-
Teroo
- Nový používateľ

- Príspevky: 177
- Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
- Bydlisko: Banská Bystrica
Re: Kamera do auta
OK ďakujem za rady.
Áno vnútorná je asi taká navyše, ale možno ju nejako rozumne využijem, prípadne nejak dobre umiestnim, žeby mala aj väčší zmysel ako len nahrávať mňa za volantom.
Áno vnútorná je asi taká navyše, ale možno ju nejako rozumne využijem, prípadne nejak dobre umiestnim, žeby mala aj väčší zmysel ako len nahrávať mňa za volantom.
- geroswen
- Používateľ

- Príspevky: 1377
- Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
- Bydlisko: Bratislava, Cifer
Re: Kamera do auta
Ja mam A129 aj A139.
Povodne som ich kupil kvoli tomu, ze mi niekto poskrabal auto, ale napajat to z autobaterky je nezmysel, original baterky su drahe a standardnu power banku to vycicia za par hodin. Takze som to vzdal. A129 pouzivam ako zaloznu security kameru v dielni a A139 mam v aute, ale ma "nabehanych" asi 10 hodin
Inak co sa tyka features a kvality obrazu, tak spokojnost.
Ak si dobre spominam, tak original kabel na pripojenie interierovej kamery je dost kratky.
Tiez odporucam eshop isix.cz.
Povodne som ich kupil kvoli tomu, ze mi niekto poskrabal auto, ale napajat to z autobaterky je nezmysel, original baterky su drahe a standardnu power banku to vycicia za par hodin. Takze som to vzdal. A129 pouzivam ako zaloznu security kameru v dielni a A139 mam v aute, ale ma "nabehanych" asi 10 hodin
Inak co sa tyka features a kvality obrazu, tak spokojnost.
Ak si dobre spominam, tak original kabel na pripojenie interierovej kamery je dost kratky.
Tiez odporucam eshop isix.cz.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
- Jednoduska
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 6586
- Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
- Bydlisko: Bukovec, 044 20
Re: Kamera do auta
Podľa mňa to nezmysel nie je. a vždy to vieš vypnúť ak by to tvoju baterku cucalo, ale je príjemnejšie to mať zapojené pekne priamo s možnosťou (napr. ide tvoje auto do umyvárky alebo neviem čo, tak zapneš allways on mode na ten pol deň a vidíš, čo robia).
CASE: Xtia X-mini pro, CPU: AMD Ryzen 7600, RAM: 32GB, GPU: AMD Powercolor 9060 XT, 1GB SSD, CPU Cooler Bequiet! Pure Loop 2
FVE: pole 8,3, menic 6,5, baterka 17,3.
Ignore list:
FVE: pole 8,3, menic 6,5, baterka 17,3.
Ignore list:
Spoiler: ukázať

