Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Spravil som prvu 500vku na Proace city verso... Byt typickym novinarom tak uz z toho pisem plnohodnotnu recenziu. :D

+Cestuje sa tam celkom pohodlne. Je to dobre odhlucnene(lepsie ako VW v nizsej strednej. Urcite to ma hlukom skor ku passatu sedanu ako ku golfu). Rychlejsia jazda po dialnici je tiez celkom prijemna.
+Na to je ze to stale kompaktny osobacik, tak 850l kufor celkom ujde. Sa s tym da zbalit aj na vikend na chatu a este zatiahnut roletku.
+Mimo dialnicnych rychlosti ta 130hp 1.5hdi celkom dobre zrychluje. 2.0TDI to sice pozavodit nedokaze, ale brzda premavky to tiez nie je.
+Ma to celkom vysoky predok, auta tomu hned uhybaju z laveho pruhu. Vlastne uhybaju zo vsadial. Raz ma dokonca pustilo auto v jednosmerke(on siel spravne, ja v protismere). Uhybaju asi 100x castejsie ako dacii a asi 2x castejsie ako touranu. Este keby to malo malo matrix ledky tak to pluhuje cestu jak X7 :D
+8st hydromenic nie je najrychlejsi, ale aspon radi pekne vysoko a hladko.


-Z asistentu jazdnych pruhov ma ide porazit. Po prvom dni som jak blondyna kontroloval pneumatiky, tlak, uz som siel objednavat nove auto na geometriu. Furt nieco tahalo za volant. Potom som si vsimol ze to len blika asistent jazdnych pruhov. Zapne sa pri kazdom starte, je absolutne nepouzitelny a nepredvidatelny
-Front assist sa taktiez zapne pri kazdom starte. Je dost posraty, ale nastastie nestupa na brzdy. Cervene "VOZIDLO BLIZKO" svieti v meste kazdy kilometer. Pri obehovani na okreske to je aj s efektami, vsetko svieti, blika, krici.
-Ak chcem cuvnut s otvorenymi dverami, rozoznie sa nieco ako majak. Ovela hlasnejsi ako radio.

Co sa tyka jazdnych vlastnosti... Riadenie je mrtve. Akoze aj na pomery modernych aut. Normalne mam pocit akoby som mal auto na zdvihaku a kolesa vo vzduchu. Podvozok funguje fajn, ale je strasne makky. Na nerovnostiach sa cele auto zarazi do zeme, a potom cele vzlietne do vzduchu a odskoci do boku. Nasledne zasiahne ESP a zastavi auto na 50kmh. Len tak pre nic za nic.


Zatial som sa vzdy na jazdu autom tesil a je jedno ci to bola dvojtonova T6, 15rocna dacia, rodinny touran, fabia 1.4mpi... Vzdy tie auta boli niecim zabavne, vzdy mali nejake eso v rukave ktore ostatne auta nemali. Tu nic, proste to ide z bodu A do bodu B najnudnejsim moznym sposobom. Teda, francuzki asistenti tu nudu kusok rozbijaju.


Neviem preco to nemozu naladit ako VW :D Ze ESP ta v defaultnom rezime necha ist dverami napred bez toho zasahovalo. A dvoma kliknutiami v diagnostike to ESP odstranis uplne(odomknes tu moznost v menu), rovnako ako aj start stop, inteligentne dobijanie, asistenta pruhov a vlastne vsetko co ti napadne. Asi dobre vedia preco za Caddy pytaju o 15k€ viac.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

supeer ze doslo hlavne. uz si nedufal ze pride vsak? tak a siktreba tam je aka? ja zacianm kukat po medak vito mega sa mi pacia
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Spravil som prvu 500vku na Proace city verso... Byt typickym novinarom tak uz z toho pisem plnohodnotnu recenziu. :D

uz by si mal dve, aj dlhodobu.

Preco Vito a nie civilne Vianko teda Véčko ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja som na to uz aj zabudol. Naposledy som zistoval minulu jesen ze kde je. A odrazu telefonat ze ho nakladaju v nemecku na kamion a ze "o 2dni bude tu" :D


Spotreba neviem. Ma najazdene 500km, to este nie je vobec zabehnute. Uvidime tak o 2000-3000km ked sa ustali. Zatial ide za 7-9l
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

SKiLEX napísal: Ut 12. Sep, 2023, 20:27 -Front assist sa taktiez zapne pri kazdom starte. Je dost posraty, ale nastastie nestupa na brzdy. Cervene "VOZIDLO BLIZKO" svieti v meste kazdy kilometer. Pri obehovani na okreske to je aj s efektami, vsetko svieti, blika, krici.
Toto mi znie ako ze jazdis bez primeranych odstupov, pri predbiehani ides najprv na velmi blizke vzdialenosti, ... ale nemam skusenosti s novsimi systemami od PSA (nakolko to je prekapotovany PSA, ci?).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

A jk by si chcel predbiehat? Najprv sa dat do protismeru 100m za autom a az potom na to dupnut? Kia robi to iste
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 710
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa michalesku »

Alebo ako geniovia na dialnici, dnes ma takto potesil sanitkar.. Idem si 130, v dialke kamion, za nim s odstupom o malo rychlejsia sanitka.. Priblizim sa, idem ju predbiehat a on sa mi tou necelou 100-kou drbne pred auto minimalne 200 metrov pred tym kamionom, takze mu dobru minutu trvalo, kym sa vobec dostal na uroven zadneho naraznika kamionu.. Trubit som nechcel, ale dialkove som zapol permanentne..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Odstupy mam dobre, ide skor o situacie napr. ked ide auto v lavom pruhu, a pridas plyn v momente ked sa este preradzuje do praveho. Alebo ked odbocuje a este mu trci zadok do tvojho pruhu. Akurat je to fakt citlive. Kym VW mi blikne 1-2 za rok ked mysickujes medzi auta, tak tu to je za 30km jazdu 5x


Obehujem vacsinou tak ze si necham odstup 25-50m, a ked viem ze sa otvara rovinka/vidim medzeru v dialke tak sa rozbehnem este za nim a az tak do protismeru. Odost lepsie sa obehuje ked uz za nim ides o 40kmh rychlejsie. S tym by auto malo pocitat.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

SKiLEX napísal: Ut 12. Sep, 2023, 23:02 Odost lepsie sa obehuje ked uz za nim ides o 40kmh rychlejsie. S tym by auto malo pocitat.
Az tak tento pomerne jednoduchy system nedokaze citat myslienky. Toto aktivoovalo front assist aj na Supe, uz sa clovek dostal do situacie rizika prilisnej rychlosti a blizkosti
k objektu. Preto iba varovanie a nedupe ti na brzdu.
Inak ta aktivacia s každým startom, myslim, ze je to povinne, nakolko uz tusim Front assist je povinna vybava novych aut (a neviem ci aj lane assist).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Superb zvykne to varovanie zobrazit/zapipat aj keď ideš rýchlejšie do 90 stupňovej zákruty :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviempreco sa mi pripomenuli slova jedneho ceskeho majitela GT40 : plynove lanko, elektrika na žárovky, já a nic víc. 215mph.
Ježiši ten zvúčik. Zamkova dlazba nadskakovala radostou.


Chodite volakto na motorkarsky Isle of Man ? Isiel by som...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

medak ma vianko ci vecko? medaky som nesledoval neako, a inac borci, musim do hamburgu.v De som nebol autom este, ako kupim v DE dialnicnu znamku? ci vsade su zdarma? idem trasu presov polsko hamburg cez berlin asi. viem ze v PL napr katowice krakow je myto ale katowice wroclaw uz musim e znamku mam pocit ze kupit ale DE netusim ako co. dik pekne za rady tipy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

v DE dialnicna znamka (zatial) nie je
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chceli zaviest pre inostrancov ale naozaj z toho zišlo.

Mercedes : V je akoze normalny cestovatel (nieco na sposob Mercedes Voyager), Vito je robotnicka trieda. Mensie vybavy, horsie odhlucnenie, spartanskejsi interier, akoze dost hnusna pristrojova doska a tak.

https://www.mercedes-benz.sk/passengerc ... rview.html
https://www.topgear.com/car-reviews/mer ... o/interior
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kolko teda staci na zabeh dizloveho motora? 1000km? Mozem tomu zacat davat podlahu?


V navode o zabehu nie je ani zmienka. Je tam len to ze prvych 3000km bude mat motor zvysenu spotrebu.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"