Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

Príspevok od používateľa newmi »

Je. Ale asi len v komunistickom state kde by vsetko bolo riadene centralne a vsetky institucie by dostali prikazom pouzivat jednotny system.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4513
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

Príspevok od používateľa scream »

Vobec to nie je take komplikovane ako sa zda. Najkomplikovanejsia cast by bola autentifikacia, riadenie pristupu, security a audit. Zvysok by bola kvazy databaza, nejake frontendy, ako bonus AI kniznice.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 674
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

Príspevok od používateľa opto »

newmi napísal: St 13. Sep, 2023, 20:21 Je. Ale asi len v komunistickom state kde by vsetko bolo riadene centralne a vsetky institucie by dostali prikazom pouzivat jednotny system.
Áno .Vraj? v Číne to prináša profit.

Mimochodom či chceme či nechceme tak rozdiely medzi totalitami a demokraciami sa postupne znižujú.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

k tomu vylevu o dva prispevky vyssie nechceme nahodou prihodit ze by sa cojaviem mocenske skupiny ovladajuce ministerstva odlava doprava dohodli a spravili nieco spolocne ? tak aby to bolo lacnejsie a oni menej zarobili ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Urcite by bolo mozne vyfakturovat zjednotenie informacnych systemov.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 674
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

Príspevok od používateľa opto »

shiro napísal: Ut 12. Sep, 2023, 17:25 Raz niekam zadat a mat to dostupne v jednom univerzalnom formate by pomohlo všetkým.
Mám obavu že by to ale väčšine znížilo zisky takže bez určitého donútenia alebo aspoň navnadenia tu śu databázy o ktoré sa štát podľa zákona bude starať a vy s nich môžete brať alebo dopĺňať info.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 674
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

Príspevok od používateľa opto »

scream napísal: St 13. Sep, 2023, 23:49 Vobec to nie je take komplikovane ako sa zda. Najkomplikovanejsia cast by bola autentifikacia, riadenie pristupu, security a audit. Zvysok by bola kvazy databaza, nejake frontendy, ako bonus AI kniznice.
Naprosto súhlasím a len doplním aj zodpovednosť za prípadne škody jednotlivcov.

Ale možno sa dožijem aspoň tej jednotnej zdravotnej ONline karty.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2226
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Je možné zjednotiť štátne informačné systémy ?

Príspevok od používateľa mirjak »

Návrat na "Debata o všetkom"