UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1597
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ani nie stefan teraz co bola minuly tyzden debata denne UA vystreli okolo 5000 granatov z delostrelectva Rusaci ma zaciatku invazie strielali okolo 50tis grantov aktualne kedze vycerpali sklady je to na urovni 4000granatov ak som spravne zachytil ruske zbrojovky dokazu vyrobit len 2 alebo 3tis granatov mesacne ca predpokladam ze EU zbrojovky na tom nebudu o moc lepsie cize stale sa ide na rezervy zo skladov a municiou sa šetrí
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

urcite sa setri a nemozes len tak naverimboha. Obrovska vyhoda zahnivajuceho zapadu ale je, ze kolektivna vyrobna schopnost Europy a Ameeeerikyyy plus financna sila tychto zoskupeni je volakde absolutne inde nez kolektivna sila Sovietskeho Zväzu, jeho kamaratov Iranu, Eritrey atd.

V ziadnom pripade vsak nemozes len tak pifkat ako sa ti zachce. Bohuzial. Zasluzili by si.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1811
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

stefan222 napísal: Št 14. Sep, 2023, 17:34 to bolo mozno na jar. teraz uz aj Eu vyraba municiu a zbrojovky zarabaju
Zbrojovky zarábajú, ale munície na rozdávanie nie je aj tak, pretože tie závody svoju produkciu za roky bezvojnového stavu zregulovali na kapacitu potrebnú k cvičeniam a "nútenej" obnove skladových zásob.
Dnes ked treba vyrábať viac, tak nemáš kapacity v priestoroch, v strojoch, v pracovnej sile.
To čo sa vyrobí asi najskôr nahrádza to dávnejšie vyrobené, ktoré zasa putuje na UA.
Tak isto asi treba trošku väčšiu rezervu pre vlastnú potrebu keby náhodou
V prvom rade každý myslí najskôr na seba a až potom na druhých, to znamená že keby slováci začali vyrábať viac munície, tak najskôr sa zásobíme ako štát a dodávky na UA sú až na druhom mieste a presne tak isto to urobia aj iné štáty.
Čiže ked nabehnú aj na vysoké výrobné kapacity, tak na UA sa to prejaví tak za pol roka

PS: a trochu si aj myslím že plán EU nie je čo najskôr ukončiť vojnu s nasadením maximálnej pomoci a vyhnaním okupantov. Ciel je nechať vystrielať ruské zásoby na maximum aby nemali niekde ešte 30 ročné rezervy čo mali byť dávno zlikvidované. A taktiež nezaškodí ak ruská armáda stratí čo najviac vojakov... Rozpad Ruska by bola už len čerešnička na torte
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3672
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa fobos »

Ivko napísal: Št 14. Sep, 2023, 18:03Rozpad Ruska by bola už len čerešnička na torte
Nie som si isty ci zrovna toto chceme... pretoze atomovky su zrejme rozmiestnene po celej krajine a rozpad Ruska a jeho nasledna delba medzi oligarchov by mohlo byt riziko pre medzinarodnu bezpecnost..

Skorej by to chcelo zmenu rezimu v Rusku a prozapadnu orientaciu. Ale to je za sucasnych podmienok takmer nemozne.. to by chcelo fakt totalny prevrat vnutri zeme. Nech sa mladi chopia moci, nie ta luza z cias ZSSR co tam je teraz.

Rusko je velke a predava energie a suroviny lacno. Vsetci by sme vyhrali. Myslim my na zapade.
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5661
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Putin bol na zaciatku svojej vlady tiez proamericky. Len ho nepustili po svojom boku vystupovat, amerika je vzdy top.

A tak to dopadlo... plus nejako to vladove ego urcite zahralo rolu.

Odporucam knihu "vsetci mocni kremla".
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1811
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

fobos napísal: Št 14. Sep, 2023, 18:58
Ivko napísal: Št 14. Sep, 2023, 18:03Rozpad Ruska by bola už len čerešnička na torte
Nie som si isty ci zrovna toto chceme... pretoze atomovky su zrejme rozmiestnene po celej krajine a rozpad Ruska a jeho nasledna delba medzi oligarchov by mohlo byt riziko pre medzinarodnu bezpecnost..

Skorej by to chcelo zmenu rezimu v Rusku a prozapadnu orientaciu. Ale to je za sucasnych podmienok takmer nemozne.. to by chcelo fakt totalny prevrat vnutri zeme. Nech sa mladi chopia moci, nie ta luza z cias ZSSR co tam je teraz.

Rusko je velke a predava energie a suroviny lacno. Vsetci by sme vyhrali. Myslim my na zapade.
Ja som od začiatku vojny hovoril že Putin padne, lebo predpokladám že v Rusku je najmenej 10 takých čo by túžili vládnuť...
Som až prekvapený že sa tak ešte neudialo a ako to celé dopadne nikto dnes nevie...
Kludne sa môžu byť o moc dvaja a Rusko sa rozpadne na proruskú a prozápadnú časť, čína by si tiež rada uchmatla časť zeme...
To sa ťažko predpovedá ako to dopadne

Tie ruské suroviny sú pre západ samozrejme zaujímavé a doležité a tak isto je pre Rusko zaujímavé ich západu predávať, ved im to ťahá ekonomiku
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1597
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lopo1 »

Zas ako sa vyjadrili v exprese je možné ze procesy vymeny Putina uz bežia ale spravia to nenapadne v prezidentskych voľbách ktoré su budúci rok na jar
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

rozpad Ruska by nemusel znamenat vyhru. Tolko atomoviek co maju, len nech sa ku tomu nedostane nejaky premotivovany trtko. Toto co sa deje by este mohol byt len slaby odvar.
Este aby sme neboli vdacny za Putina :)
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

atomofky nie su problem. Kazdy ktory by sa k nim rad dostal by asi mal vediet, ze kazdy iny ma tiez rovnake pukačky. Spravi nejaky novodoby Woloďa alebo Sérioža nejaky atomovy ťah ? este predtym ako jeho raketa opusti uzemie Sovietskeho Zväzu, teda byvaleho, uz bude letiet desat proti nim.

V tomto problem nie je. Kazdy z nich vie ze toto je akurat odstrasujuci nastroj, ale nie nastroj realne pouzitelny. Hadam si nemyslime ze francuzi, anglicania, india, cinania, americania, dokonca este aj pakistanci maju atómpukačky si nechaju hadzat na hlavu kadejake smetie a jedine co spravia bude zdvihnuty prst "ze este raz a fakt sa nahnevame". Nie, takto by to neprebiehalo.

Suroviny : som zvedavy co bude o 20 rokov ked tu v Europe a civilizovanej Azii budeme vsetci bzukat a behat so solarnymi panelmi trciacimi z rite. Komu budu potom predavat ropu. Do Afriky ? Nezabudnut ze potom sa vsetci pobiju o ten trh "co zostane". Komu budu predavat zemny plyn ked budeme vsetci štuchať tepelne cerpadla. Tatko tlaci uz 15 rokov dom 202 m2 vyhradne tepelnym : plyn vobec nema, rocna spotreba energie <10MWh pri 4 osobach a svieti notebookuje pocitacuje sa hodne, tri mraznicky tiez nieco pytaju. S desinovym (10kWp) solarom co stal 10.500 eur vyprodukuje 11MWh rocne cize treba len nejaku virtualnu bateriu blablabla a nejake sikovne rocne zuctovanie.

S400vka pošla krasne, velmi krasne. Nadherny ohnisko.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5466
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Cim viac solaru, tym viac potrebujes plynu a ropy. To neoklames.

Chemicky priemysel sa bez ropy a plynu tiez nezaobide... Vosk, oleje, plasty, tricka, cesty, hracky, farbu, laky... vsetko je z ropy.

Z plynu mas trebars cpavok. A z cpavku mas hnojiva bez ktorych vacsina nas umrie hladom.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono ropa aj zemny plyn maju vyuzitie, ale nie na urovni ako je spotreba pre energiu/teplo. Ropa sa bude vzdy pouzivat pre vyrobu plastov, zemny plyn zase pre hnojiva. Ale potreby budu radovo nizsie.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5466
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak vykurovanie plynom vies nahradit elektrinou... Vyrobenou z plynu a ropy.

Ak sa teda nezacnu masivne stavat atomky. Co sa uz za 20rokov asi velmi nestiha.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ale potreby budu radovo nizsie.

tak nejak si to myslim aj ja, nezabudam na narast obyvatelstva na planete.




>> Tak vykurovanie plynom vies nahradit elektrinou... Vyrobenou z plynu a ropy.

jaaaaaaj takze on cely svet robi chybu ked tak zurivo instaluje vrtule a panely ? Cina vraj pridala 136GWp solaru za jeden jediny rok.



Rusi nasypali 40 iskanderov na hranicu. Dokelu uz som to napisal stranu dozadu ; doprdele to bude harmatanec :(
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3672
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa fobos »

Tak tretia obranna linia pri Verbovom je udajne prelomena...
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

sledujem posledni dni ako pukaju krym slusne a takmer denne im nicia nenahraditelne masiny ci uz lietadla alebo lode/ponorky. sialene. takto si zdevastovat armadu za zopar mesiacov.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"