Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vymen tomu olej (ano, po 3.000km od novoty) a davaj si co chces, tebe proste tu podlahu nikto nemoze zobrat. Len pozor na Audynky v pravom prude.

Len pre srandu, neviem co sa klasifikuje ako zabeh, ale na poondenom 1.9tdi je uplne bezne, ze pri generalke motora okolo 400.000km [ lebo siesty majitel v poradi je uz proste poriadne howado ] najdes stopy po honovani. Takze generalka sa robi kvoli tomu ze auto pokrutilo makovicu lebo nemalo vodu, lebo praskli piestne kruzky od pretekarov ktori davali podlahu po nacipovani, lebo roztrhlo turbodýchadielko pardon turbodúchadielko a motor spapal kovove predmety na papanie ktorych nebol skonstruovany a podobne... ale keby k takemuto javu nedoslo, ten motor by nakrutil milion a ani by o tom nevedel.

Technologicky zabeh aj neexistuje, aj existuje. Uplne kludne vies povedat, ze masina s 80.000km / 1.000 motohodinami je este stale v zabehu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

2k
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som napr pri 1,5tsi videl neako ine spravanie motora tak okolo 7tis km. ci to je zabeh neviem posudit. vymenu oleja som neriesil az pri 15tis km
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hej, s olejom asi skocim na zdvihak. Este musim zistit aky a kolko tam vobec ide.

Audyniek v pravom pruhu sa az tak nebojim, ovela vacsi problem su tie vzadu.

Inak stopy po honovani tam byt musia nie? Kvoli tomu aby drzali olejovy film. Aspon z toho co tvrdil vaculil v nejakom videu tak po ich zmiznuti valec straca kompresiu

Tak ci tak, stupil som tomu teda par krat na krk pri obehovani a s Vmax teda pockame na 3k km
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vobec ma nebavi predavat auto.

Najskor som siel do Aciek. Objednany na cas. Po hodine cakania som siel za typkom ci mu to bude este dlho trvat, vratil mi technicak a siel som prec.
Hodil som to na bazos.

1. kupca dosiel, povozil sa, vraj vsetko dobre, "zajtra vam volam ci to berieme alebo nie", uz sa nikdy neozval
2. kupca dosiel, povozil sa, vraj vsetko dobre, "do druhej vam volam aj ked beriem, aj ked nie ze ako som sa rozhodol", uz sa nikdy neozval
3. kupca volal, zlozil som mu telefon. Nejaky senilny dedek. By nemal mat vodicak podla mna a nie to este auto
4. kupca mal dojst, tesne predtym len SMSka ze "veduci dnes nemozem ozvem sa vam", uz sa nikdy neozval
5. kupca mal dojst v piatok rano. Je piatok rano. Uz sa nikdy neozve.

Ho zaparkujem do hornadu a bude pokoj
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

logan? tak zas predpokladaj druh zakaznika vopred, pomaha v psychike. mozno by som zvazil darovanie na UA a budes mat pocit aspon ze niekto nim prejde neakeho rusa mozno. na diely rozpredat? skus cesky bazos.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Praveze zakaznici prichadzali prekvapivo v pohode :D Vsetko podnikatelia. Vodar, obkladac, strechar, murar... :D Akurat ten dedek to chcel na zahradu.

Darovat nie, to by radsej sla sirsej rodine. A na diely by ju bola skoda, ved to je plne funkcne auto ktoremu nic nechyba. Vpodstate ju ani nechcem predat, len uz susedia hundruju ze nonstop od nas parkuje 4-6 aut pred bytovkou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

No... ja som vzdy auta kupil aj predal velmi ukazkovo. Obcas to trvalo ale dohoda vzdy platila, ziadny podivini. Dokonca aj v AAA som bol vybaveny za 15 min.
Posledny predaj je ale masaker a donutil ma pytat sa uz v telefone otazku: "A peniaze teda mate hej?"

1. Uz som posielal technicak a splnomocnenie, den na to ghost.
2. Kamosov znamy dosiel, povozil sa, vyborne paradne berem... JA sa ho pytam, ze kedy prepis. Nooo, ze jak predam tuto A6...
3. Cela rodinka dosla, vyborne, bereme. Bez penez, uver nedostali.
4. Dohadovanie na presny cas ubezpeceny troma telefonatmi a nakoniec nikoho nikde ani neratam, nespocetne vela krat.
5. Berem, o 3 mesiace dojdem zo sluzobky....
6. Paradoxne nikto nezjednaval cenu :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tu zjednavaju cenu preistotu este po telefone, retardi.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Dalsie 2 sms na kupu auta mam... obe zacinaju, ze mam vazny zaujem... prvy chce kupovat o 3 mesiace a druhy uz na spravu odomna neodpisal :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja smsky ani necitam.

Idem tomu asi vybavit novu STK a emisnu, to by mohlo pomoct.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mirjak »

presne ma napadlo, ci predaju stareho auta pomoze cerstva TK/EK. Idem predavat staru Octaviu 2, kde uz vela veci nie je tip-top
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre nejakeho kupujuceho pomoze, pre nejakeho ineho nie. Lebo ked do auta nasypes teraz 500 eur aby preslo, tak to su peniaze o ktore nedokazes zvysit predajnu sumu - mozes ich ratat ako nutnu investiciu, mozes ich vidiet ako zlavu na predajnej cene alebo cokolvek, proste su to prachy ktore nebudes mat v penazenke. A ako vidis z citovaneho, normalnych kupujucich na auto je malo.

Najviac ma zaraza ze toto je vlastne len druha generacia majitelov : Skilex kupil Dáčiu novu. Rozmyslam ako reaguje, ako funguje tretia generacia majitelov ktori maju este menej penazi, ktori riesia este starsie auta (povezdme 8-10 rocne, lebo kazdy majitel pred nimi si auto nechal 4-5 rokov), a mam strach z tej dalsej cize stvrtej generacie... teda ked niekto kupuje 12-15 rocne auto, ktore technicky este vedia fungovat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Tak sused sa teraz potrebuje zbaviť Ford Mondeo daka 2005-tka sa len kukam z okna jak okolo auta za 1300€ chodia a kukaju skusaju jak keby nove auto malo byt vzdy aspon traja ludia preliezaju auto polhodinu
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Feri sa vyzna do motorov, jozi do exterieru a dezi do interieru
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"