Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nepodstatne. Pan servisak nie je tribotechnik, nie je konstrukter, nikdy v zivote automaticku prevodovku neopravil. Moze byt aj majitel zemegule, zrejme nikdy v zivote analyzu pouziteho oleja nerobil.

Kazdy automat ti vydrzi 120.000km bez vymeny oleja. Ci je to ale dobry napad, to nie som presvedceny. Rozhodne prevodovke nezaskodi, ked sa vymena spravi pri 60.000km co je STANDARTNY interval prakticky vsetkych vyrobcov. Navyse, vsetci tvrdia ze pri stazenych podmienkach (co je prilis velke teplo, chlad, mestska premavka, start-stop cykly, velke rychlosti na dialniciach blablabla) je vhodne tento interval este skratit a zrejme na to maju nejake lepsie dovody, nez su vyjadrenia pana uspesneho majitela autoservisu.

Ospravedlnujem sa, nechce sa mi robit detektiva Orieška ako to ma 8kvalt ZF. Uz som jeden flyer linkoval, skoda ze tam nie su doporucene najazdy.
Ide o toto : https://autickovo.sk/sada-dielov-vymena ... 1071298027
tie sady stoja okolo 200-250 eur, henta linkovana nie je presne pre tvoj 8kvalt ale je to LifeGuard8 olej takze cenovka pre tvoju konkretnu skrinu nebude prilis moc odlisna.

Poznam vela uspesnych stavbarov ktori stavali slovenske dialnice, vlastnia zopar hotelov na chorvatskom, talianskom a francuzskom pobrezi a su to absolutne nahovno stavbari. Poznam vela majitelov autoservisov ktori povedia take idiotiny, ze sa ti hlava zastavi a to nie si automechanik. atd, atd.

Jednoducho tvrdim, ze cakat do 120k km je prilis dlho a tvrdim, ze velmi odborne vyjadrenie majitela najuspesnejsieho servisu "ked netrha, nemenit" je akurat tak bohovska kktina. Takymto sposobom sa technicke veci neriesia a mozes si mysliet co len chces a mozes mu verit kolko len chces.

PS : nezabudni aj sviecky v motore menit az vtedy, ked subjektivne bude auto trhat. Olej v motore to iste, ked netrha, neries. Vzduchove filtre takisto, pokial netrha neriesit. Pneumatiky to iste, pokial netrhaju tak su este v poriadku.

k uspesnym servisom takto : Xkrat som bol v Impe v Bratislave reklamovat, ze do posrateho 1.9tdi naliali olej co tam nepatri. 3krat som bol v Porsche interauto v Bratislave reklamovat prevedene prace (nie na mojom aute, na cudzich), trikrat na mieste vyhodili cloveka co to robil. 2x som bol v Mikone ze na auto predali a namontovali pneumatiky, ktore tam nie su schvalene podla technicaku atd, atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

dakujem za nazor
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Daciawagen je fuc. Zobral ho nejaky typek do taxisluzby. Vraj nesmrtelne auta, jazdia u nich cez 1 000 000km na LPG a motorom nic nie je, jedine prevodovky obcas potrebne vymenit. Resp. v nich minimalne dolievat olej.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

a uz ti chyba ze
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Akoze, bola u nas 15rokov. Vela spomienok. Presadnut tam z auta plneho elektroniky bola sranda. Mechanicky posilovac, plyn na lanko, ziadna elektronika(okrem ABS...). To uz vela ludi nikdy nezazije.


Na druhej strane, nebolo to ani trosku pohodlne. Jazda po akejkolvek dialnici bola utrpnenie. Uz na tom nikto nechcel jazdit. A trebalo menit rozvody, zacinala sa objavovat hrdza, katalyzator to asi tiez vzdal vplyvom toho co zazival. Celkovo do toho trebalo vrazit 4cifernu sumu a nenajazdila by ani 5k rocne. To radsej na jar doriesim zbrojak na velku moto.


Poznam cloveka co to ma do prace tak 2,5km. Ale ked je vonku pekne tak mu ta cesta trva 200-300km. V Z4m. Bez strechy, 6 valcov, 3.2l 340koni, 8000rpm a tak. Ked budem velky tiez chcem takto cestovat do prace.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

Mládenci, prepisovalo sa auto, šerbel z roku 99, a tí mantáci zabudli dať do nového TP záznam o tom, že to má ťažné. Čo sa s tým dá robiť ? A to tažné, je asi hlavný dôvod, prečo ešte nie je zošrotované.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Chris »

ok, cize nikto realne skusenosti s DQ250 ?

FYI: v DQ200, cize vsetky 1.6TDi, 1.4/1.5TSi sa meni olej, kde je mechatronika, dokonca bola zvolavacka. Lb pri velkych teplotach a namahani odpalovala elektroniku na DPS pre riadenie mechatroniky, kedze to je cele v kupeli.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Poznam cloveka co to ma do prace tak 2,5km. Ale ked je vonku pekne tak mu ta cesta trva 200-300km.

jeeezisko prestan. Ked som bol pekny, mudry, perspektivny a mlady, isiel som v auguste piatok vecer vyniest smeti. Smetiak, T-shirt, trenky, žabky.

Domov som prisiel vo stvrtok, slany za usami. Cesta mi trvala asi 2900km, to mam zatial rekord. Ako dostanes 19 rocneho kretena do byvalej Juhoslavie ked nema pas ? No predsa v kufri pod vecami.

A co sa stane ked ho v tom kufri objavia na hranici ? No neviem lebo sa nestalo. Zato v Primoštene sme skakali dole zo skaly - je to nejakych 8 metrov. S rozbehom od sukromneho baraku a odpalom z betonoveho murika je to let, na ktory len tak skoro nezabudnes.

Dole do ciernej tmy.
Ked tam ludia skacu cez den, tak to musi fungovat aj potme. https://www.youtube.com/watch?v=VagjG4QKSAk

Lavicka je tam dodnes.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja z takychto veci neskacem. Nemam rad vysky. Obcas robime z plosiny, pri 8-10m som rad ked som rad, nie to este skakat do vody :D

A tiez sa pri tom mozes zmrzacit a nezabit sa. To by bolo naprd.


Tak ci tak, jedna vec je spravit to raz ako mladicku nerozvaznost, druhá mat 50rokov a ist si takto zajazdit par krat do tyzdna. Chce to iny rozpocet. Hlavne pri tom tempe. Antiradar 5k€ este si ani nenastartoval. Novy samosvorny diferencial asi kazde 2 roky. Nove pneu kazdy rok ked davas pozor. Ked nie tak ich vyhodis po 5k km. Novych motorov videl tusim 7(za 250k km, prvy vydrzal dlho, ostatne repasovane od BMW uz boli akesi nepodarky). Brzdy uz ani neratas lebo ich zosrotujes kludne za vikend.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hmmmm, podme mu navrhnut nech si kupi elektricky Renolt é-Megane.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Cim tazsie auto, tym rychlejsie ide spotrebak :) 7 motorov je uz ale celkom dost. Ked to clovek trapi, treba si nechat postavit kovadlinu a patricne sa o to starat. Pri mkach sa mi mari, ze je servisny interval na ojnicne loziska 80K ale nepamatam si to s istotou.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

Chris napísal: Ut 17. Okt, 2023, 21:27 ok, cize nikto realne skusenosti s DQ250 ?
sak si dostal odpoved, oem, ravenol, millers
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Myslim ze prvy vydrzal cez 150k km. Len tie vymenene uz mali nejaky problem s povrchol valcov takze nevydrzali dlhsie ako rok.

Tak ci tak to uz dava skor zmysel rovno zaobstarat nieco na styl ktm x-bow
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Chris napísal: Ut 17. Okt, 2023, 21:27 ok, cize nikto realne skusenosti s DQ250 ?

FYI: v DQ200, cize vsetky 1.6TDi, 1.4/1.5TSi sa meni olej, kde je mechatronika, dokonca bola zvolavacka. Lb pri velkych teplotach a namahani odpalovala elektroniku na DPS pre riadenie mechatroniky, kedze to je cele v kupeli.
mas neake cislo alebo info o tej zvolavacke? mne nic nedoslo aj ked ci to nespravili pocas prehliadok to neviem ale nemam o tom ziadne info
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie som si isty ci by sa sudruh obcan mal trapit s takymito vecami - nejaka moznost sa priamo v autoTEROrizáku opytat ? Ze pani su verejne infa o tom ze boli zvolavacky na tieto prevodovky, ja to nechcem zmeskat aby sa mi pokazila a aby som mal problemy v buducnosti, viete mi preverit moje auto ?

Chapes namiesto toho aby si tam dobehol ze mam na aute spravene ZVAKDQ200-2022-01/A5Fň ?
Co ked boli viacere o ktorych Skilex nepisal ? Co ked bola nejaka povodna nahradena nejakou novou akciou, ako sa to napriklad stalo v styroch generaciach napinakov rozvodov na tieto slavne a nepriestrelne Skoda motory ? A po prvej zvolavacke ktora bola neuspesna prisla druha, tretia... ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"