Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Pri takomto teste nemas ako docielit objektivne vysledky.

Najblizsie k tomu je TUV test letnych pneu, ktore maju strojom zjazdenu hlbku dezenu: https://dgaddcosprod.blob.core.windows. ... -02-en.pdf
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mozem k tomu povedat len tolko ze letne S1 evo2 jazdim tretiu sezonu, a pride mi ze cim su viac zjazdene, tym lepsie sa na suchu spravaju. Na vode som si tiez nevsimol nejaky citelny upadok ak neratam nachylnost na aquaplaning. Uz sa s nimi neda v lejaku ist hlava nehlava...


na i30cw su tusim obute icept rs2 a tiez su okej aj zjazdene. Povedal by som ze hankook takto nepodvadza.



Blbe je ze na to testy neexistuju, a musis si to odskusat sam. Pripadne dat na ludi co jazdia vela, dobre a rychlo.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

stefan222 napísal: St 18. Okt, 2023, 08:17 0st dnes v Po. prezuvam dnes. matador za matador :D
Pán je fajnšmeker....
Ja cross climate+ zahodil, cross climate 2 nahodil
Pozerám že či som nastúpil do správneho auta, dosť zmena po 4r 🤣🤣🤣
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stefan222 »

hej no, ale by som povedal ze mi pridu tie zimne ze lepsie brzdia za sucha ako letne :D :D :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Anubis »

Má niekto skúsenosti s Hankook Kinergy 4S2 H750 - prípadne nejaké celoročné gumy?

Rozhodol som sa už nekupovať sady, keďže sneh nevidím v posledných rokoch na ceste a v lete sú celoročné priemerné čo mi stačí.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1956
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Kľudne kupuj, za danú cenu top. GoodYear/Conti majú o kúsok lepšie vlastnosti, ale vo väčšine rozmerov sú drahšie
ITX >>> ATX
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1585
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa lopo1 »

No Hankooky sa umiestnili na 2hom mieste v poslednom teste https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/6 ... 0-vyhrala/
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Anubis »

dakujem za link, idem ich teda objednat :) napisem ako drzia
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja by som dal pozor na ich vydrz. Pocul som viacero ohlasov na to ze po 20k km boli zjazdene. To by mozno stalo za to priplatit 10€ za nieco co vydrzi minimalne dvojnasobok...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Anubis »

Áno, uvedomujem si to že vydržia menej no ja sa v podstate na 20k dostanem za 4 roky.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Aj tak je lepsie mat dezen (voda, sneh) ako nemat :D
.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6628
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa hawkeye »

20tis km a zjazdene celorocky? Sak to SA ani neoplati

CC2 po 21tis km stale velmi blizko k 8mm dezenu
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 826
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa LeaR »

Chlapi otec ma poveril výberom zim. gúm na obligátnu Octaviu 2, rozmer 195/65 R15. Kamoš ma prehovára na Sava S3+, že je to overená klasika, no tu čítam o hankookoch, ktoré odporúčate. Budú hankooky i*cept RS3 lepšie ako Sava ? Dik
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

sava by davala zmysel ak by stala polovicu z toho co hankooky. Stoja rovnako. Urcite hankooky.


Na tej save uz podla fotky vidno ze bude dobra mozno tak v hlbokom snehu. Na mokrej ceste to musi lietat ako puk a na suchej ako maslo...


Ak bude jazdit vela mestku zimu. Cize vacsinou mazlavo a mokro tak by som dost zvazil aj vredestein wintrac.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 826
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa LeaR »

no práveže taký hybrid. býva v považskej bystrici, takže mestská klasika + cesty do okolitých dedín (a v okolí PB teda býva snehu), ale na druhej strane aj relatívne dosť diaľnica

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"