pozadie v HTML

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
sandys
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 29. Nov, 2006, 02:00

pozadie v HTML

Príspevok od používateľa sandys »

Ako dam na pozadie v HTML obrazok ? Nechcem nic jednofarebne preto tam chcem dat obrazok vytvoren v Photoshope.
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

do body zadefinujes atribut: background="obrazok.jpg"
Používateľov profilový obrázok
sandys
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 29. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa sandys »

a ked chcem aby bolo pozadie v strede a po bokoch boli priblizne 2cm okraje ? ako to mam urobit a este ako dam aby na pozadi bol jeden obrazok lebo mne ho zobrazi 4krat ten isty ako ho dam len raz
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

sandys napísal:a ked chcem aby bolo pozadie v strede a po bokoch boli priblizne 2cm okraje ? ako to mam urobit a este ako dam aby na pozadi bol jeden obrazok lebo mne ho zobrazi 4krat ten isty ako ho dam len raz
1. "a ked chcem aby bolo pozadie v strede a po bokoch boli priblizne 2cm okraje ?"

da sa to ale je to prilis komplikovane. musel by si si vytvorit tabulku, ktora by mala urcitu sirku a urcitu vysku a do nej by si si musel vlozit ako pozadie obrazok. tento obrazok by ale aj musel byt upraveny pomocou nejakeho editoru, aby mal presne rozmery tabulky. potom by sa cela stranka vypisovala do tabulky a tabulka by bola este zhora a zdola ohranicena kodom

Kód: Vybrať všetko

<div align="center">
...
tabulka
...
</div>
2. "ako dam aby na pozadi bol jeden obrazok lebo mne ho zobrazi 4krat ten isty ako ho dam len raz"

prehliadace ti obrazok neroztahuju, ale zobrazuju ho v defaultnej velkosti, napriklad 400x400 pixelov (to som si vymyslel) a pouziju ho ako vzor, ktorym potom vyplnia cely background. ak by si chcel predsa iba jeden krat zobrazit ako pozadie obrazok, cesta nieje pre zaciatocnika jednoducha. da sa to napriklad tak ze si spravis obrazok ktory by bol siroky 1920 pixelov a vysoky povedzme 4000 pixelov a v strede by si si dal ten obrazok ktory potrebujes. da sa to este mnohymi sposobmi. dobre by bolo keby si tu strnku capol niekde na net a hodil sem link, a v konkretnom pripade by som ti vedel poradit. ale nieje to nic jednoduche. radsej si zvol jednoduchsie pozadie :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

body {background-image: url("pozadicko.gif");
background-repeat: no-repeat;
background-position: 20px 20px}

tak napr. takto by to mohlo ist, ale nikdy som to neskusal, inak stacilo by ti mat doma neaku knizku o css a zistil by si si to sam(ked sa uz venujes strankam tak by ti to pomohlo)
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže

Návrat na "Programovanie"