vymena dokladov - aktualne skusenosti?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6735
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa molnart »

Menili ste si niekto nedavno doklady? Mne konci koncom roka vodicak, tak som isiel rano na policiu v ruzinove, rada dlho pred budovou, ani po polhodine som sa nedostal dnu, tak som to vzdal. Jeden chlapik za mnou hovoril ze na tomasikovej na klienstkom centre cakal od 6:30, bol 20. a kym sa dostal na rad uz nemali listky, takze odisiel na prazdno.
Rezevacny system na stranke MV SR ukazuje len oktober a november bez volnych terminov - najblizsie som nasiel v Nitre, Dunajsku Stredu ani neponuka.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1527
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa darklol »

treba klikat na rezervovanie terminu hned po polnoci. bude tam o mesiac termin takto otvaraju kazdy den o mesiac dopredu.
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10012
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa stiv »

Vyckal som termin, rezervoval, dosiel a necakal ani minutu.
.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa killswitch »

Ja si idem pre OP do Senca, v BA nemožné získať termín
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3341
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa beardie »

Vyzdvihnutie si daj do BA
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6735
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa molnart »

no vcera vecer asi o 23:30 som sa nahodou pozreal na rezervacny system a zrazu tam svietili terminy na koniec novembra, tak som si jeden rychlo schmatol. momentalne bratislava, senec, trnava bez volnych terminov na tento rok.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto ma nejaky suvis s tym miliardovym portalom slovensko.sk ? asi bolo treba dve miliardy aby to aj trochu fungovalo, ze ?

jezisi fakt velky problem : sudruh obcan musi nahlasit ze potrebuje novy doklad - namiesto toho aby debilna statna sprava vedela sama ze mu expiruje a vyzvala sudruha obcana aby si prisiel pre novy doklad, uz pripraveny. Doriti to fakt chcem tak vela ?! A nemusia dnes robit doklady ktore expiruju vo februari, to naozaj netreba (robili by sa len take, kedy sudruh obcan poziada pretoze napriklad koncom decembra cestuje na rocnu sluzobnu cestu do zahranicia a podobne).

A uz ked mam uplne ze fantazmagorie, tak by nejaky zodpovedny kurier/strazna sluzba/kovboji doniesli doklady sudruhovi domov na adresu, ktoru by si sudruh mohol pripadne aj zmenit (mam trvalu adresu Cintorinska 1 ale sa tam proste nezdrzujem z dovodu tisicdvestodesat, tak mi doneste doklady na Vysehradsku 58). Kovboji by dosli, zobrali od sudruha povodny doklad ktory by zodpovedne odovzdali na policii. Kludne to moze byt platena sluzba : ked si prides pre doklad osobne na policiu, mas to za nulu, ked k tebe dojdu kovboji, mas to za desat eur.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12280
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa HellAngel »

to by si chcel vela. Takto to do psej matere fungovat nemoze, hadam nebude obcanom robit dobre (ironia). stacilo by, ak by si na tej stranke vybral moznost dorucit doklad domov, hoc za ten poplatok a vybavene. Kto to chce mat zadara, musi na stanicu. Ale to by sme fakt chceli vela, veeelmi vela.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5839
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa wingo »

Dočkaj času kým bude mať spriatelená firma voľné kapacity, za pár stoviek miliónov z eurofondov aj to bude :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa killswitch »

nerád vám ruším ten klub rozhorčených dôchodcov, ale doručiť OP na adresu sa dá už teraz :)
§ 10 Prevzatie občianskeho preukazu
(1)
Občiansky preukaz si občan môže prevziať na príslušnom útvare, na ktorom podal žiadosť o vydanie občianskeho preukazu, alebo na príslušnom útvare, ktorý uviedol pri podaní žiadosti; občan pri podaní žiadosti môže tiež požiadať o doručenie občianskeho preukazu na adresu na území Slovenskej republiky.
https://www.minv.sk/?rady-a-odporucania-2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12280
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa HellAngel »

debata je aj o povinnej vymene ruzoveho VP. Pribtejto akcii by stacilo mat dve moznosti vyberu, spoplatnenu (dorucenie na adresu, netteba sa stavit na oddeleni), zadarmo, osobne sa dostavit na oddelenie a vybavit formality na mieste
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1953
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa Miso122 »

a fotku na doklad vo vhodnej kvalite si spravis na selfie kamere doma na zachode, alebo ako si to predstavujes?
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

okej, na fotku som ja osobne trosicku zabudol lebo som doklady dlho nemenil. Ajtak by statna sprava mala/mohla vyzvat, sudruh sa dostavi na prislusnu stanicu a po jednej fotografii ktora by nemusela trvat pol dna odchadza s tym ze doklady si bud vyzdvihne o tyzden / mesiac / v dohodnutom termine pripadne mu ich domov dorucia.

Neviem, zase podla mna nechcem az tak strasne vela doriti. Kolko mam dokladov ? Platia 10 rokov ? Tak potrebujem par dokladov za cely zivot.
To by este henta banda mohla zvladnut NEJAKO CIVILIZOVANE V RAMCI MOZNOSTI TRIDSIATYCH ROKOV DVADSIATEHO PRVEHO STOROCIA.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6735
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa molnart »

ja som bol minuly rok velmi prijemne prekvapeny ze to tak funguje s prepisom auta (teda uz nie, lebo netreba menit spz). prihlasil som sa elektronickym obcianskym, zaplatil spravny poplatok (tusim ten isiel trochu krkolomo, lebo nieco ako google pay samozrejme nas stat nepozna), potom prisla smska ze vtedy a vtedy pride kuriet, mam mat nachystane stare spz na vymenu, tak mi prisiel do roboty a vybavili sme si to. takze evidentne v niektorych oblastiach sa to da, nerozumiem ked dopyt evidentne prevysuje ponuku tak nevedia preskupit ludi aby posilnilu agendu dokladov.

dnes ked kadeja banka alebo operator vie robit tvarovu biometriu tak ani fotka by nemusela byt problem, a premna zamna nech si za to zazmluvnia firmu za dvojnasobok trhovej hodnoty a rozdiel si rozdelia, ked uz v tomto state sa evidentne inak neda
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: vymena dokladov - aktualne skusenosti?

Príspevok od používateľa d3Xter »

zase moze zato stat, ze sudruhovia 21. storocia si nechali vymenu storocneho VP na konec roka a poslednu chvilu, o expiracii sa vie hadam kolko? 10 rokov?
inak by som to skusil klasickym sposobom, po obednej prestavke bez listka sa ist pozriet ci to nevybavia, na policii bezna prax, rano ta vyhodia bez listka a po obede to uz ide aj bez, magic

Návrat na "Debata o všetkom"