Spoplatnenie Facebooku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ahojte, uz niekomu nabehlo platenie za facebook alebo pristupit na ich podmienky pouzivat vase udaje na personalizovanu reklamu? Neviem co si mam predstavit pod tym, ze mozu pouzivat moje data kvoli reklame.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1629
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa d3Xter »

jak nevies? :D budu robit to iste co do teraz, zberat a predavat tvoje data pre reklamy
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa HellAngel »

nezvysi sa na free ucte pocet reglam a ich agresivnejsie pokukanie? Predsa len, cast radsej oddide a cast si zaplati. Platiaci ucet bude uplne bez reklam, takze vsetko zobrazovanie reklam ostane len na free uctoch, co by mohlo viest k vacsiemu otravovaniu tychto uzivatelov. Kaslem na cely facebook, aj tak je to tam sama sprostost. Len mi budu chybat niektore clanky z oblubenych stranok
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa werwest »

Neviem ci to moze byt este agresivnejsie ako to uz je. Ved mas 3 prispevky reklamy/boosted content na 1 follownuty prispevok..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa molnart »

toto nie je o zobrazovani reklam ale o zbere udajov o uzivateloch ktore sa potom dalej pouzivaju na cielenie reklamy. EU sa obul do mety ze tieto informacie zbiera bez toho ze by uzivatelom dal na vyber a ich reakciou je zavedenie modelu spoplatnenia bez zberu dat ako opt-out moznosti zo zberu. pravdepodobne to ale EU nebude povazovat za dostacujuce riesenie

ja osobne si nepamatam ze by som niekedy na fb videl vyslovene reklamu (asi sa o to stara adblock a cez mobil tam moc nechodim), za to "oporucanych" stranok tam mam vacsinu. na insta tych reklam je nepomerne viac (ale zasa ten pouzivam primarne na mobile)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2227
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa mirjak »

vyskocilo mi to prave na instagrame... bud suhlasim, ze ma budu zneuzivat na reklamu, alebo prejdem na poplatok 12.99e mesacne
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa Miso122 »

Doteraz ťa zneužívali rovnako a nevadilo ti to
Naposledy upravil/-a Miso122 v St 08. Nov, 2023, 23:52, upravené celkom 1 krát.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa HellAngel »

vadislo, skor som to neriesil. Teraz som to vyriesil, delete facebook :)
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa Ivko »

HellAngel napísal: Ut 07. Nov, 2023, 22:39.Platiaci ucet bude uplne bez reklam, takze vsetko zobrazovanie reklam ostane len na free uctoch...
Dokedy?
Kedysi v dobe minulej hovorili že v TV je preto viac reklám aby ludia nemuseli platiť, TV si chytil na anténu zadarmo...
Potom začali hovoriť že sa musí platiť aj musia byť reklamy, lebo sa prechádza na vyššiu kvalitu a reklama to všetko nezaplatí.
Dnes platíš nie málo a reklám máš tri KKT-y...

A to už nejakú dobu žijeme s tým že zaplať si aby si nemal reklamy tu, potom tam...
Dnes všetci žobrú peniaze, zaplať za telefon, internet, TV, zaplať si služby ako Netflix, Spotify, Youtube teraz za socialne siete...
A potom zistíš že 100€ mesačne platíš len za takéto služby
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nikto nechce robit zadarmo. Prekvapive, vsak?
ITX >>> ATX
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Tak je to tvoja voľba či ideš platiť tie služby ja napríklad telku neplatia nemajú mi čo ponúknuť, YouTube nevidím dôvod im platiť. Tak isto nevidím dôvod platiť za sociálne siete keď ich nepoužívam. Platím len spotify všetko je o prioritách.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa Ivko »

Nikto nečaká že bude niečo zadarmo, ale aby si za TV platil určitú sumu a napriek tomu mal toľko reklám že to už odmietaš pozerať...
A to nehovorím o tých stupiditách čo vysielajú...
Ja neplatím okrem internetu nič, tv mám na stene viacmenej aby tam bol. Pustený som ho mal naposledy v lete keď som si pozrel pár krát Tour de France
Niekedy by som si pozrel napríklad hokej, alebo lyžovanie inak ma tam vôbec nič nezaujíma.

A teraz si mám akože zaplatiť nejaký rozšírený balík, kde mám aj športové kanály a to ma napríklad futbal absolútne nezaujíma
A reálne to budem pozerať pár krát do roka, hlavne že tam má človek v balíčku aj archív
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa HellAngel »

za telku dnes nie je treba platit, ja osobne telku neplatim uz nejaky cas. Naco sa mam divat na reklamy. Ked si nieco zaplatim, tak kvoli tomu, ze ma nieco zaujima alebo si najdem inu cestu, ako sa ku tomu obsahu dostat. Stabilne akurat platim Stream Cinema
NB: Asus ROG Strix G16
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa Sugyi »

Pre info by som doplnil

1. Meta data neprestane zbierat ak to bude mat niekto zaplatene. Len nebude podla nich cielit reklamy.

2. Vraj Meta na tych balickoch preraba. Vraj na jednom uzivatelovi zarobi viac mesacne ako je cena balicka. A spravila balicky len aby vyhovela sudu. A skusa, ci to bude stacit.

Keby zmenili algoritmus a mozem si vybrat co chcem vidiet tak beriem. Takto to nema zmysel.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Spoplatnenie Facebooku

Príspevok od používateľa HellAngel »

neviete o nejakej stranke, kde by bolo info, ze kolko ludi odislo z facebooku, zaplatili predplatne ci pouziva free ucet po aplikovani presplatneho?
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"