UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa fobos »

USA potvrdili, že Kyjevu dodali rakety ATACMS. Dolet majú 165 km, dostrelia až na Krym

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/68 ... clanok_box
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to trvalo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ruska vlada reportovala, ze VSETKY bezpilótniky znicila a ukrajinci nedosiahli ziadny uspech. A mame z toho aj video :

https://www.youtube.com/watch?v=lOOvbvplzW8

len sa mi to zda alebo vsetky bezpilotniky (drony, rakety) zasahuju ciele, vybuchuju na zemi v skladoch a vobec nic nevybuchlo vo vzduchu, nic nezostrelili vo vzduchu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa fobos »

Ruské nádeje na lukratívny trh s plynom sa rozplývajú: Čína nový plynovod naďalej ignoruje!
Čínski predstavitelia nepodpísali zmluvu o ďalších dodávkach ruského plynu ani o výstavbe plynovodu Sila Sibíri 2. O projekte plynovodu sa malo rokovať v utorok v Pekingu v rámci summitu venovaného takzvanej novej Hodvábnej ceste, uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.
výborná správa :good:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jednoducha politika, podrzat pod krkom dokial sa trepe a fialovie... ked uz sa prestava trepat a je jasne ze skape, tak mu dopraj styri bunky kysliku aby sa trepal este chvilu dalej. Opakuj ako najdlhsie sa len da. To iste s ropou, svet nepotrebuje rusku ropu. Fakt nepotrebuje. Je jej dost vsade inde plus keby jej nebolo dost, len by to akcelerovalo prechod na elektroauta (jasne ze nejaka ropa je potrebna pre priemysel, s tou ratam ze jej bude dost lebo po prechode na elektromobilitu s ropou nema co robit uplne nikto na svete, bude jej treba 20% z toho co dnes = dovidenia, cena sa zruti, budu radi ked vobec budu schopni nieco predat) a solarne panely a veterne turbiny.

teraz v radiu : Cesi neberu jedinu molekulu ruskeho plynu. Zasobniky maju dnes na 99.99% plne, co nikdy v zivote predtym nemali.

Moj nazor : je uplne v riti jedno ci si kupis plyn za 190 od hocikoho alebo za 190 od rusov. Nemam dojem ze by rusi predavali plyn za polovicnu cenu oproti burze.


edit : Cinania si tymto samozrejme otvaraju cestu plynu z Azerbajdzanu a tych ostatnych krajin. UZ DNES odtial vedie kvantum rur, videl som nejake video tusim sest ci osem obrovskych rur vedla seba - zo Sibiru isli len dve rury v zemi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Čína kradne Rusku jeho bývalú sféru vplyvu. Vlastne nielen Čína, aj také Turecko má väčší vplyv na konflikt Azerbajdžan-Arménsko než Rusko. CSTO/OZKB je prakticky mŕtve a v EEU sa roly začali obracať, už tie štáty nie sú ekonomicky závislé na Rusku, práve naopak, Rusko je závislé na obchode so zvyškom sveta cez ne. Rusku už reálne ako spojenec zostalo len Bielorusko, aj to len kvôli tomu diktátorovi, čo si myslia bežní Bielorusi ukázali počas (bohužiaľ neúspešných) protestov...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hops pozor, hlaavne nepodcenujme Eritreu :)

inak ano, uz v 2020 == po volbach v Bielorusku Wladko zbadal ze doriti zle je, stracam Europu. Ze sa sfera zahnivajuceho hocicoho posuva na tej mape stale viac doprava a doprava. Preto nabehol porobit poriadok v Minsku lebo ani to uz Saša Grigorovič nedokazal udrzat.

Som zvedavy ako dopadnu 2024 bieloruske volby. To bude "velmi napinave" ale nechajte ma tipnut : 97.4% vsetkych volicov sa vyslovi za Lukasenka a to uz v stvrtej minute po otvoreni volebnych miestnosti. Viete ako teraz nedavno prebiehali volby na Donecku a Luhansku, ano ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa opto »

fobos napísal: Št 19. Okt, 2023, 12:11 Ruské nádeje na lukratívny trh s plynom sa rozplývajú: Čína nový plynovod naďalej ignoruje!
Čínski predstavitelia nepodpísali zmluvu o ďalších dodávkach ruského plynu ani o výstavbe plynovodu Sila Sibíri 2. O projekte plynovodu sa malo rokovať v utorok v Pekingu v rámci summitu venovaného takzvanej novej Hodvábnej ceste, uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.
výborná správa :good:
ÁNO - ale prečo by sme mali práve v tomto veriť Peskovovi ?

Na druhej strane je to logické a urýchľuje to rozvoj Eketromobility aj priamo v Číne a pokiaľ vyučovacím jazykom v Bovalenkove nebude Čínština tak neni čo riešiť. :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

amici asi pochopili, ze je lacnejsie tie bombicky predsa len posielat dalej do UA a je to lacnejsie ako ich po datume spotreby niekde demontovat
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... a-40447667

vcera prekrocili dneper zopar jednotiek tak ruskemu veleniu nezavidim teraz premyslat kde posunut zvysne sily, co nestratili pri avdiivke.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dargy »

Neviem kolki mate N-ko predplatene. Ale tento clanok je po dlhej dobe super v tom ze mi dal opat trochu nadeje. Mozno falosnej mozno nie... Ale ked to amici zabalia s pomocou bude to v prdeli. Nejako sme pri tych volbach pozabudli na nasich susedov.
https://dennikn.sk/3673826/otazka-na-am ... v/?ref=tit
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nemam to predplatene, ale len tolko ze US to nema lahke, maju dost svojich problemov (ako kazdy) a verejnost im uplne nezerie ze sa im oplati tie miliardy do UA sypat.

Osobne som rad ze to robia, len tiez to nie je Amerika 70tich rokov, recesia klope na dvere kazdemu.
Naposledy upravil/-a Jednoduska v Ne 12. Nov, 2023, 00:43, upravené celkom 1 krát.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa maniak »

Recesia klope uz 2r na dvere. Skor Cina je problem do budúcnosti.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ano ja tu cisto vo vztahu k UA komentujem. Geo level bude zaujimavy :) aj ked pre nas mozno nie, vdaka bohu za "nudnu" europu kde nam plus minus nikto nechce posuvat hranice.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Zabudol si na Maďarsko a snahy Orbana dookola otvárať Trianon a zväčšovať Maďarsko o bývalé územia? A Rusko je tiež v Európe a posúvať hranice chce, keby sa im podarilo obsadiť Ukrajinu ako chceli ešte by to bolo veselé, možno by sa Maďarom aj kus Zakarpatska a Slovenska ušiel a myslím že presne to Orbán chce a preto sa orientuje na Rusko.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No jo, su tu taketo perlicky ale stale lepdie ako byt niekde v perzskom zalive, na juh od Ruska, v principe hocikde inde.

Orbana sa bojim menej ako toho, ze nas Azia tak predbehne ekonomicky ze cela EU bude irelevatna v geopolitike a potom sa tu zacnu diat zverstva.

No je pravda ze aj o rusku som si myslel, ze urcite nezacne vojnu...

Návrat na "Debata o všetkom"