TWS za 100

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6752
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa molnart »

Dunar napísal: St 10. Máj, 2023, 09:02 "Vyliezanie z ucha" je o nastavcoch. A svet nekonci pri tych dodavanych ku konkretnym sluchadlam. To sa da (skoro!) vzdy riesit.
mas nejake tipy na dobre nastavce? ja som zacinal na complyfoam pred rokmi, ale zacali stat viac ako samotne sluchadla, potom som kupoval nejaky klon z ciny https://www.aliexpress.com/item/3286087 ... 1802Mhsr4G s ktorym som bol spokojny, ale neviem najst kompatibilny pre moj soundcore a40. tie linkovane z ali by sa na a40 aj zmestili, ale dost trcia s nimi z ucha a hlavne sa nezmestia do case, takze je to pase.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

Tip na cinske nastavce, ktore by nestali tolko co sluchadla nemam. Tiez by som povedal len Comply alebo Shure olives. Inak len skusat z nejakych inych sluchadiel ktorre ma clovek doma. Pripadne okolie ak ma nepouzivane nastavce.
Používateľov profilový obrázok
Palinos
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 884
Dátum registrácie: St 23. Dec, 2009, 23:22
Bydlisko: Cadca

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Palinos »

Žiaľ som tu zas. Keď som túto tému zakladal, tak som bol hlavne zvedavý na hodnotenie TWS KLIPSCH T5 II. Hrali pre mňa krásne, puzdro luxusné.
Len samotné sluchadlá boli dosť krehké a pôsobili lacno. To my nevadilo, kým fungovali, ale rýchlo sa opotrebovali a pri výmene nástavcov - ktorú som robil opatrne sa pomaly rozpadli, ako keby v Číne šetrili na lepidle :-) Včera sa sekli a už z nich vydolujem len polovičnú hlasitosť. Užil som si ich, ale treba čosi nové. V rôznych rebríčkoch vidím SONY Noise Cancelling WF-C700N. Tie sa mi páčia, resp. taký tvar slúchadiel mi vyhovuje. Nepotrebujem žiadne extra funkcie. Zobrať ich, alebo niečo iné do 100€ z bežne dostupných na SK,CZ ?
amat victoria curam
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

Zvukovo tie Sony nestoja za rec.
Final Audio ZE3000, Sennheiser CX Plus.
Používateľov profilový obrázok
Palinos
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 884
Dátum registrácie: St 23. Dec, 2009, 23:22
Bydlisko: Cadca

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Palinos »

Final Audio ZE3000 - sa mi z obrázkov páčia, jak keby ich nejaký klingon zabudol v otvorenom kozmickom priestore :-)
Vidím ich na audigo za cca 120. U tých SennheiserovPlus vraj Noise canceling nič moc. Je nejaký iný rozdiel medzi CX a CX Plus ?
Pár eúr hore dole nie je problém, ale keďže som tie Klipsch zo 3x stratil na prechádzke zo psom a potom kolenačky hľadal,
radšej čosi lacnejšie aby ma neporazilo.
Inak, načo potom človek číta 3 dni recenzie :-) Som vďačný, že sa mám koho opýtať, aj keď nie vždy sa podľa toho aj zariadim.
Na scarbire majú CX bez plus 5* a ZE3000 sú tiež dobre hodnotené, 4* majú asi len preto lebo nemajú zbytočné fičúrky.
ZE sa na pohľad zdajú pekne vypracované a jaksy pevnejšie a solídnejšie ako tie Senny. Ale možno je to len optika.
amat victoria curam
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

CX a CX plus sa mierne lišia aj zvukovo.
ANC u špuntov nedava zmysel, nehovoriac o tom, že to (obecne u všetkeho) kurvi zvuk. To len tak na margo.

Ak chceš niečo lacnejšie, tak čokoľvek z Činy od KZ alebo CCA. Tam to maš za polovicu a vo veľa pripadoch aj s lepšim zvukom ako to čo vieš kupiť u nas za stovku.
Používateľov profilový obrázok
Palinos
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 884
Dátum registrácie: St 23. Dec, 2009, 23:22
Bydlisko: Cadca

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Palinos »

Ďakujem. Rozhodujem sa medzi bielymi CX bez plus za cca 86 a čiernymi ZE3000 za 118.
Zatiaľ vyhrávajú ZE3000, lebo tá matná čierna sa tvári ako čosi solidnejší kus plastu ako tie druhé.
Rozdiel je cca 30 €. Ale ak sú tie ZE lepšie ako CX bez plus tak ich rovno objednám.
Mám ich pripojené k mobilu, počúvam filmovú hudbu - Morricone, starých majstrov, 60-80 pop, Cohena, Lennox.
amat victoria curam
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

Na tie žanre skôr Final audio. Ma to vyrovnanejši zvuk.
Používateľov profilový obrázok
Palinos
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 884
Dátum registrácie: St 23. Dec, 2009, 23:22
Bydlisko: Cadca

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Palinos »

Objednávam teda Final audio. Dnes som mal nejaké pochôdzky, tak som vytiahol svoje staré Rock Zircon .
Už majú teda toho za sebou dosť, ale vyzerajú ako nové. Oproti Klipsch to bol aj pre moje uši omnoho chudobnejší zvuk,
ale aj tak to bol jeden z mojich najlepších nákupov v živote :-) . Ďakujem.
amat victoria curam
Používateľov profilový obrázok
Palinos
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 884
Dátum registrácie: St 23. Dec, 2009, 23:22
Bydlisko: Cadca

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Palinos »

Možno to niekomu pomôže pri rozhodovaní. Kúpil som nakoniec biele Final Audio ZE3000.
Slúchadlá sú pohodlné aj pri dlhšom nosení, nevypadávajú z uší, majú ľahko dostupné ovládacie plochy - nič sa nestláča - je to dotykáč,
Majú dobrú pasívnu izoláciu. Pripojenie je rýchle a nepadá. Zatiaľ som si nezvykol na to, že sú pripojené/pripravené a nepočuť žiaden šum.
Zvuk je príjemný,detailný, musím znovu nabrať asi 30 % pesničiek, pretože veľmi počuť každú chybu.
Väčšinu skladieb mám v dobrej kvalite, a teraz mi vadí, keď ten zbytok je plochý a zahuhňaný.
Výrobcovi šlo o čo najvernejší zvuk, ale rovnakú váhu prikladá aj kvalite vypracovania slúchadiel. Som veľmi spokojný - až nadšený :-)
amat victoria curam
Používateľov profilový obrázok
ukskbk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2019, 15:18
Bydlisko: Bratislava

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa ukskbk »

Máte niekto skúsenosti so značkou Moondrop? Podľa YouTube recenzií to vyzerá že sú hodné dobrý hlavne čo sa tyka ich IEMs (aria, Chu, blessing) ale najnovsie už aj TWS - Space Travel. U nás nie sú ľahko dostupný tak hladam pred zakúpením nejake referencie. Rozmýšľam že by som zobral Space Travel pre syna a nejaké IEM pre seba.
MB: ASUS Z87-C CPU: Intel i5 4670K RAM: Kingston HyperX 2x4GB CL9 DDR3 1600 VGA: ASUS Strix GTX 1070 8GB SSD: 128GB Samsung 840 Pro HDD: 2TB Seagate Barracuda 7200 PSU: 520W Seasonic M12ii CASE: NZXT S340 LCD: Benq 24 GW2470H
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3996
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TWS za 100

Príspevok od používateľa Dunar »

Moondrop je seriozna zalezitost, ale je to ako so vsetkym. Nieco sa odtial oplati kupit, nieco nie. Hlavne ak je rec konkretne o iem tak do 100€ (ci uz bez alebo s kablom), tak v tejto kategorii je obrovska konkurencia cinskych vyrobcov (KZ, CCA, TRN, Tinhifi, 1More...) a tam taha Moondrop povacsinou za kratsi koniec. Co neznamena, ze by to nebolo dobre, len to proste nie je najlepsi pomer cena/vykon. Ta konkurencia vie v urcitych pripadoch zahrat tak ako Moondrop za polovicu penazi.
V inych cenovkach, resp. pri inych vyrobkoch moze byt situacia opacna.

Návrat na "Nákupná poradňa"