Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1585
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

SKiLEX napísal: St 06. Dec, 2023, 12:41 Ked ono pruser, t6.1 sa uz nevyraba, ostali posledne skladovky. Na slovensku 2ks, v CR je ich este trojciferny pocet.


Uplne zakladna vybava: tempomat, repraky len vpredu, priplatkovy stierac vzadu, poloautomaticka klima, 110kW 2.0TDI, manuel...

47-49k€ po zlave. Odratas dan, furt si na 38k€ + 2tisicky za prihlasenie, naftu z CR, druha sada kolies, tazne a podobne srandy ktore potrebujes. Poistenie tiez vyjde tak 1.5k€ rocne lebo cennikova cena tam bude mozno 55.


Alternativa? Ziadna. Bud prekusnut cenu a kupit jeden do zasoby kym sa vypredaju, alebo sa modlit ze sucastna T6 bude fungovat a fungovat.


Uzitkove auta uz idu v kubanskom mode. Ale to sa v buducnosti vyriesi.
no jedina ako tak alternativa je Mercedes Vito ak chces praconu verziu
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa yesper »

tak aj ja pridam skvelu skusenost s autorizovanym servisom KIA

auto v rieseni po poistnej udalosti. Medzicasom sa objavil problem s 12V bateriou, na ktory maju aj zvolavacku tusim. Servis odmieta opravit auto v zaruke, vymenit bateriu z dovodu, ze nemam servisnu knizku. Mam si dojst po auto, asi s odtahovkou pre istotu.

Akoze neprekvapilo by ma to, keby som tu knizku dostal pri odovzdani auta. Namiesto toho som
- dostal, alebo nedostal chybajucu krytku naraznika, ktoru som nasledne riesil 4mesiace...
- velky technicak, kde je uvedeny predny pohon, taka ev6 neexistuje
- a spominanu "servisnu knizku"

Volal som do motor-car kde mi to auto predali, infolinka dvihne prepaja, nikto nedviha.. Tak na x-ty pokus si vypytali cislo, ze sa mi ozvu.. Ano neozvali sa.. Tak skusam pisat importerovi, a ten to ma na haku.. dakujem za skvely support..
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

naco kupujes sikmooke kktiny
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa yesper »

asi tak..
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Servisná knizka na ev6? To som uz na Superbe nemal, vsetko uz len elektronicky. Este aby kvoli tomu dzubali cloveka. Importerovi rovno volat a vynadat, ake su to praktiky.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa yesper »

importerovi sa nedovolas, nemas kde.. na infolinke cislo nedaju.. lebo takto nekomunikuje, mas pockat na mail... rok, dva? neviem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale zas dik za rady a postrehy. mna ti kia a hnojdaj neako stale odradzali
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sikmooke s tymto nic nemaju - nejake svoje predsudky sem neplette. Take zaruky ake daju sikmooki neda ziadna ina znacka.



>> Servis odmieta opravit auto v zaruke

mozem otazku ? A co bude napriklad s vysokonapatovou bateriou v hodnote asi tak 40.000 evra ked dnes chcu robit problemy s baterčičkou za 80 ?
Ja by som tu servisnu knizku velmi velmi chcel. Mimochodom, ani nedame otazku preco si prebral zanovne auto v zaruke bez servisnej knizky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa yesper »

Ziadne zanovne, uplne nove. Servisnu knizku doposielaju.. vraj.. asi nie za kazdych okolnosti a ta konkretna pobocka sa zlucila s tuhovskou v Ba, takze uz neexistuje.. moje auto bolo posledne ktore stihli “vybavit”
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to su mi korporatne hrátky toto... k novemu autu sudruh nedostal servisnu knizku a bol spokojny, ved to stalo len nejake drobne okolo 50.000 ?? Fíha.
v zaslepenosti ta nenapadlo mysliet na zaruku, dokelu :(



>> naco to elektro? aha nulove emisie, no pockat toto 13 rocne auto ich ma takmer tiez a stoji zlomok ceny toho elektrobzuciaka a velkostne sa neda
>> ani porovnat

zase uprimne, nulove emisie vrčiaku nie su uplne presne take iste ako nulove emisie bzučka, ci sa nam to paci alebo nie. Netvrdim ze bzučko ma naozajstnu pravu nefalsovanu skutocnu nulu (navyse zaratanu automobilkami DVAKRAT do vyrobneho mixu, kurwy), ale tiez netvrdim ze vrčiak ma matematicku nulu.

tak ono aj 13rocne bzučká budu stat zlomok ceny noveho bzučka, tak to nejak chodi... dnes porovnavame ze "kupim Hondu za XYZ a na nieco nove bzukajuce treba 60.000 co v zivote nezaplatim na opravach palive blablabla" - ano to je pravda. Lebo 10+ rocne bzučka neexistuju ; no dobre existuju nejake prve Tesly a tak, ale tie stoja kusok pod 30.000 cize to takisto stale nie je pre bezneho sudruha ani len tak skoro nebude...

potom existuju 10rocne Nisany Leaf ktore nedojdu do vedlajsieho okresu cize to nie je auto ale okapotovaná rikša nevhodna pre 99% sudruhov obyvatelov (lebo 50% byva v panelakoch a nemaju jednoduchu dostupnu a lacnu moznost nabijat a z tej druhej casti mas vela ludi ktori nedokazu zit s dojazdom 70km bez kurenia ked je 2 stupne nad nulou). Takze 10rocne Leafy mozeme skrtnut lebo su nepouzitelne v beznom zivote pre majoritu sudruhov, ved aj preto ich mame na Slovensku tak vela ako mame - iste, ked ma niekto specificky pripad na ich pouzitie tak to vyhovuje, v poriadku, ale to vyhovuje aj kôň a rikša.

A to samozrejme nehladame ~10rocne bzučká v triede CRV bez ohladu na cenovku lebo... disjunktna mnozina.
No o desat rokov bude situacia inaksia. Takze, staci si chvilku pockat. Jednoduche. V buducnosti sa to vsetko vyriesi - skoda ze ja zijem dnes.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Och, to som uz spominal ako nasim na i30 pri 30k km vymenili volant lebo sa cely komplet olupal, dokafrali pri tom kablovy zvazok tak ze v palubovke bolo pocut iskrenie, random menila jas, zhasinali budiky... Naviac bol prijmaci technik este drzy ako opica, stalo to dalsie 3navstevy coho vysledkom bolo ze idu menit celu palubovku.


Nakoniec to auto opravil otec u nich na dielni, chcel vidiet ako to vobec diagnostikuju a nemohol sa uz na toho klampiara pozerat(autoelektrikar vraj odosiel pred polrokom a odvtedy elektriku opravoval klampiar...), tak zacal prechadzat jednotlive kable a nasiel jeden zle poskladany a jeden zle zapojeny zvazok pod volantom...


Ponuku nastupit u nich ako autoelektrikar a diagnostik zdvorilo odmietol...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa patro16 »

@yesper
ta serviska ide na triko servisu - tu ti mali dat oni pri preberani auta, ziadne take, ze sa "doposiela",

ano v kia servise vzdy servisku pri servise pytaju aj ked to maju zapisane elektronicky, comu som ani ja absolutne nerozumel, pretoze pri mazde som nic take riesit nemusel - tam v autorizaku s "papiermi" nikdy nebol problem > vsetko sa riesilo elektronicky.

importer alebo podpora kia je naozaj na... ja som im tam posielal 3, slovom tri e-maily s otazkami a ani jediny krat neodpovedali... a to uz je doba (snad dva roky)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa yesper »

Tak vies, auto mi odovzdali v den ked uz ani nemali otvorene. Predajna zrusena/zlucena s inou pobockou. Prevozne znacky nik nechcel.. mohol som ich mat doteraz
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Toto mi pride ako problem slovenskeho importera, nie azijskej znacky.

Sused robi v predajni KIA ale Kosice tak to ti vela nepomoze...

Nezavidim, ale tusim zenak by si sa dostal komunikacne vyssie tak dostanu lokalne blbci po prstoch...snad
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

13 rocna crv po motorickej a technickej stranke super. Hadam sa dalsich 13 rokov dozijem a uvidim tie 13 rocne RC auta v akom budu stave a aku investiciu si budu vyzadovat. Ja viem ze nie je nula ako nula, a tiez sa meria CO a nie CO2. Ale proste tie emisie su male a v spojeni napriklad s LPG su veeelmi male. A nebolo nasilu potrebne tlacit nejake baterky a byt zavisly od ciny a spol.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"