Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Lacnejsie nenajdes.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Panda parken kúsok pre letiskom + máš odvoz na letisko aj späť.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

50E spiatocny bus? odkial?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

to asi bude za viac ľudí. Bus stojí do 10 jedným smerom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

50e stoji medvedom z adresy na letisko
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hawkeye »

Iný servis riešim kvôli tomu ze tu mam mechanika, ktorému verím 10x viac ako autorizovaku. Nie kvôli cene keďže uňho zaplatím snáď aj o kus viac.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Tak snad v kii zvladnu vymenit olej a po zaruke si mozes mechanikovat.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

7 rokov :)


myslim si, ze 10x viac nez autorizaku nie je prilis komu/comu verit. Chapem osobne vazby, chapem empiricke skusenosti ale nemyslim si ze by autorizak dokazal pokazit svoje predpisane ukony ktore robia radovo v tisicoch (az nizkych desiatkach tisicov v priebehu X rokov). Takisto pritomnost nejakej originalnej diagnostiky a fabrickych postupov, nariadeni atd hraje podla mna silnu ulohu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

To ma zmysel len ked:

a) si socialne slabsi priprad,
b) chces kvalitnejsi/lepsi olej.

V prvom pripade si nekupuj nove auto a idealne ziadne a v druhom to za to moc nestoji ked das na jednu stranu zaruku. :D

Verit ludom je dost.. trufale.

Uz som si asi zvykol na oleje za 200-350 eur a je mi to jedno. Ved dat 200 eur raz za 10-15 tisic kilometrov to je nic pri aute. Rozdrbkas okno od kamena a mas rovnaku skodu (spoluucast) a nemusis ani nic robit.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj suhlas so stivom. a hej do viene sme 2+dcera a bus mi vysiel 50€ spaitocny ale srat sa s kufrom z ubytovne na nivy a prestupovat v mhd sa mi nechce ale zas zmeskat elt tiez bars nemozeme :D
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

doprdele ja by som ta aj odviezol ale nemam rakusku dialnicnu (to je velmi jednoducho riesitelna vec) a hlavne presne v tom rannom case mam konferencie so zakaznikmi co ma diskvalifikuje natotalku :(
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hawkeye »

Veriť ľuďom je trufale ale autorizaku veríte hej? :D

Tukanec na i30 spravený na 7x, pravidelne nevymeny kabinoveho filtra za 40e atď atd
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co to mate za auta, dohroma ??? v ktorom tisícročí sa toto stalo ?

ved ked sa s takouto vecou obratis na importera tak musi byt prievan jak hovado.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

mp3turbo napísal: Po 11. Dec, 2023, 21:06 doprdele ja by som ta aj odviezol ale nemam rakusku dialnicnu (to je velmi jednoducho riesitelna vec) a hlavne presne v tom rannom case mam konferencie so zakaznikmi co ma diskvalifikuje natotalku :(
kamo ja som tou rakuskou dialnicou siel raz. a potom stale dedinami. stale. budem na sajbach ubytovni a odtiak sa drbat mhd sa mi ozaj nechce. ta asi karocik necham mazurovi no.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Akoze ta octavia 4 nic moc kus auta. Trojkovu octaviu si pamatam o dost lepsiu :D

Interier je divny, vyduch topenia mi fuka na koleno, sedim tam naskladany ako taka chobotnica, kolena mam v polke volantu, po polhodine z toho bolia krize. Dvojramenny volant je tiez pekny ulet. Palickovy ukazovatel nadrze a chladiacej kvapaliny tiez posobi ako v dacii.

Asistent jazdnych pruhov je este postihnutejsi ako v toyote. Normalne ma to upozornuje este aj na to ze nejazdim stredm jazdneho pruhu. Vypina sa to kdesi hlboko v menu v dotykovom displeji. Celkovo mi treva dobrych 30sekundy kym po starte vypnem front assist, lane assist a start stop.


Podvozok nefunguje, to musel robit velmi zly team. Je to z pozicovne a ma to GPS takze som s tym nesiel ziadne bomby a aj tak to zlihava. Sprava sa to uplne divne. Kolise sa to z predu dozadu, a zase zozadu dopredu. Ak by nemalo na budikoch 1000km, povedal by som ze ma vymlatene tlmice.


Motor a prevodovka ale v Skovom mode funguju na jednotku. V Dcku to je nepouzitelne. Je to 1.5TSI e-tec 7°DSG. Nie je to take vybusne ako 1.4TSI ale celkovo to ide dost fajn, je to lahke aerodynamicke auto a celkom dobre sprevodovane. Nechcel som na cudzom aute s GPS testovat Vmax, ale pri 200 to zrychluje este dost ochotne. Imho by to tych 240GPS dalo relativne bezproblemov.


Toto je top posed ku ktoremu som sa dostal, nevidim pri nom na 1/2 budikov cez veniec volantu. A aj tak to nie je zrovna pohodlne.
Obrázok

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"