Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

SKiLEX napísal: St 13. Dec, 2023, 22:34 Ach, sam si ako gupka v akvariu, ktora si mysli ze 50l vody je cely svet... a este ides pisat o tom ako su vsetci naokolo sproste opice a zavadzajuce smeti.
Si si nedokupil asistenta sebareflexie.
Bude mi hovorit mudrak, co sam na asistenty nadaval
viewtopic.php?p=1610778#p1610778

Asistent na dialkove, asistent na stierace, asistent na pruhy, asistent na odstup od auta pred tebou....nemas asistenta aj na stahovanie okien? :laugh: ... smutna dnesna realita, hlupi vymleti vodici. Mysliaci si, ze pre nich fyzika neplati, lebo sak asistenty. Potom takych dilinov vidime v spravach v garate. Napadne 2cm snehu a nevie sa to pohnut.

Sa posad do auta bez asistenta na vsetky hovadiny a tam bud macher. Potom si mozes dovolit byt arogantny.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 770
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Anubis »

ja sa tesim ze mate v tych plechovkach vela asistentov. Aspon nas motorkarov bude po kazdej sezone viac :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ano nadavam na asistentov. Nemam ich rad. Jediny must have je podla mna ABS.
Tak ci tak, nadavat ludom do hlupych vymletych opic len kvoli tomu ze maju v aute trebars dazdovy senzor, front assist alebo ze sadnu na bicykel...


Kusok extrem no. Ked sa na to tak pozriem, dava mi to zmysel len ako coping mechanism... Chapes, ako ked ti clovek s daciou vravi ze prave jeho dacia bez vybavy je najlepsie auto na svete a vsetci ostatni su dementi, lebo potrebuje sam seba presvedcit ze jeho auto je vporiadku a ze vlastne jeho zivot nie je az taky neuspesny.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Preco by sa prave ludia s asistentmi bali 2cm snehu? Mam pocit ze to ide po snehu fajn aj na letnych. A ked celu zimu zena prezila na PS4S na modernom Merce, tak to take zle nebude.

Snad sa pohynaju aj ludia s polamanymi podvozkami a cinskymi pneumatikami dobre. :red:
.
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

maniak napísal: Št 14. Dec, 2023, 00:36 Sajbama: tu dashcam funkcionalitu mam v tesle, zatial všetky krajiny, kde som jazdil, to fungovalo.
Ja ti to verím, aj sentry ti funguje? Ono je to celé o tom, že Tesla príde do europy ako US auto.
Samozrejme nepochopiť zle, ja viem že ma homologizáciu pre EU aj všetko, ale soft vznikal v Amerike a upravuje sa až potom.

MB vie tiež niečo ako Sentry, v USA to dokonca funguje, ale u nás ale nakoľko vzniklo v Nemecku kde je GDPR, tak to proste rovnako zablokujú ako ten dash-cam.
Ono tá problematika je len o tom kde čo je povolené, a napriek tomu že sme v EU tak toto zrovna nie je harmonizované. Takže v Rakúsku inak u nás inak, v Maďarsku len SD a vo Švajčiarsku radšej ani nemať, tak to proste odstavili. :D

Ono to možno čaká aj Teslu, keď príde pár žalôb a prehrajú ich, tak to začnú softvéro upravovať... Minimalne už tuším v NL rozposielali, že používanie na vlastnú zodpovednosť lebo je to v rozpore...

U Európanov je to naopak, defaultne je ten MB ako do Nemecka, a US autá majú čo to navyše.
Napríklad už 10 rokov, diaľkový štart cez appku. To samozrejme ako niekto kto býva v reichu vieš, že u nás nemôže byť lebo nechať sebecky auto bežať na prázdno, keď v ňom nikto nesedí, je 11 smrteľný hriech.
shiro napísal: Št 14. Dec, 2023, 22:06 Asistent na dialkove, asistent na stierace, asistent na pruhy, asistent na odstup od auta pred tebou....nemas asistenta aj na stahovanie okien? :laugh:
Sa posad do auta bez asistenta na vsetky hovadiny a tam bud macher.
Dažďový senzor je na trhu snáď vyše 25 rokov, to nie je zrovna horúca novinka. Rovnako prvý radarový tempomat, sme mali na aute v roku... 2003...
Toto nie sú horúce technologické novinky. Dokonca by som povedal, že dnes sú už well-proven.
A adaptívne automatické inteligentné diaľkové svetlá, s aktívnym "vykrajovaním", nie len on off, sú za posledných 10 rokov jedna z najlepších inovácií v pasívnej bezpečnosti... Lebo môžeš chodiť "prakticky non-stop" na diaľkových a lepšie vidíš.

AD2 dnešné autá sú tak strašidelne výkonné, že sa to bez asistenta skoro nedá. Ja to chápem ak niekto si tu kúpite GT3RS, a nebude sa dať vypnúť trakčná tak budem nasratý, lebo najdôležitejšie na takom aute je samozrejme v meste vedieť poriadne z križovatky odpáliť gumu, a sem-tam nejaký driftík.

V realite, ak by som na "kladive" vypol všetko a zamkol to na zadokolku, tak 750ps, na zadné bez všetkého, sa fakt nedá.
4 z 5 ľudí čo na to nie sú zvyknutý, by do toho sadli a skončili do hodiny v jarku alebo strome. S barličkami v komforte, sa do toho nebojím posadiť ženu na nákup... Teda bojím, lebo nevie parkovať, ale to je iný problém :rofl:


K asistentom všeobecne:
Jako fakt tuto riešime zbytočnosti, netreba sa toho báť a kvôli tomu si nekúpiť auto... Treba si to proste vyskúšať na týždeň, a tak isto nechať u predajcu ukázať, nie že sadnem do vesmírnej lode a čumím jak kráva do hodin... Dokonca aj predvádzačky celodenné sa často robia ;)

Pochopím ak je niekto "purista" a bude chcieť mať "šoférske" auto bez elektroniky na víkend. Ale tých tu bude mizivé %, väčšina z nás má auto ako dopravný prostriedok.
Ale to či sa na FWD economy-boxe so 100kW dá plne vypnúť ESP alebo nie, je úplne ale úplne jedno.

Ja neviem chalani, koľko z Vás tu chodí na tých asistentoch, ale len na firme zopár tých merglov s pilotom máme, najazdené na nich cez 600k reálnych skúseností dohromady a auto bez toho by som jednoducho nechcel. Ešte aj G išlo preč lebo nemalo pilot...a som na to zvyknutý proste. Krabica z ospravedlniteľných dôvodov, lebo posledná nemá elektrické riadenie.

Snáď jediná nevýhoda ak sa chceme baviť objektívne, tak spotreba 0,6-1l hore ak chodím stále na to autopilote, a brzdy jako vydržia menej, ale to je aj tak spotrebák. Pri cca rovnakom 200k nájazde mám ja 3tie kotúče a kolega čo to nepoužíva ešte len 2 sadu, ale už na výmenu.

Tvrdiť, že nechcem nejaký asistent lebo rád šoférujem, je taký istý nezmysel ako si kupovať manuál lebo si rád radím sám. V tom prípade si proste na tých 10 min za týždeň čo ma to baví treba kúpiť PDK a inak jazdiť v automate. Nikoho nemôže baviť v dnešnej premávke, 200x na prístavnom moste vytláčať spojku. Zapnem radar, masáž, hudbu, a nech si to v zápche ide samé nestarám sa. Rovnako, nikto nesadáte do auto vždy čerstvý, a po 16h za volantom je nejaký ten strážny anjel navyše vždy super pomoc a komfort.

Akože sa to tu hemží vojnou proti asistentom, každý chce mať šoférske auto, by sme mali dať motokáry PC.sk, tam neni ani to hnusné ABS :rofl:
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

@SAJBAMA len ta poopravim u nas sa da tiez startovat cez appku tuto moznost napr. ponuka Ford
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ešte aj G išlo preč lebo nemalo pilot...

namakany dovod.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

SKiLEX napísal: Št 14. Dec, 2023, 23:33 Ano nadavam na asistentov. Nemam ich rad. Jediny must have je podla mna ABS.
Tak ci tak, nadavat ludom do hlupych vymletych opic len kvoli tomu ze maju v aute trebars dazdovy senzor, front assist alebo ze sadnu na bicykel...

Kusok extrem no. Ked sa na to tak pozriem, dava mi to zmysel len ako coping mechanism... Chapes, ako ked ti clovek s daciou vravi ze prave jeho dacia bez vybavy je najlepsie auto na svete a vsetci ostatni su dementi, lebo potrebuje sam seba presvedcit ze jeho auto je vporiadku a ze vlastne jeho zivot nie je az taky neuspesny.
Pointa je, ze vsetko odtial-potial.
ABS, pripadne nejaky stabilizacny asistent su prinos, pravda. Ale dazdovy senzor, svetelny senzor...no aby si chudacik vodic nezodral ruky :laugh:
Adaptivny tempomat - vodic ma sledovat dianie pred sebou. Potom tu mame SMSkujucich vodicov, lebo sak radar sa postara o odstup.

Ked sa majitel auta s kopou asistentov posadi do dacie s 2-3 asistentami a bude vediet jazdit rovnako dobre, potom moze o sebe tvrdit, ze je dobry vodic. Jazdit v aute, ktore robi skoro vsetko za vodica, dokaze kazdy.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

sajbama: sentry nemam, je to v Enhanced Autopilot package a to mi za takmer 4k prislo vela. Inak vyparkovat auto mobilom by bolo zaujimava funkcia, nakolko Yka je dost siroka na EU mesta a podzemne parkoviska.

shiro: preukazatelne klesa pocet nehod (mrtvych a zranenych) od zavedenia asistentov, najma front assist a rozne prednarazove asistenty citelne znizuju zavaznost nehod. SMSkujuci vodici by tu boli aj bez tohoto.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa fallenblue »

shiro napísal: ABS, pripadne nejaky stabilizacny asistent su prinos, pravda. Ale dazdovy senzor, svetelny senzor...no aby si chudacik vodic nezodral ruky :laugh:
Adaptivny tempomat - vodic ma sledovat dianie pred sebou. Potom tu mame SMSkujucich vodicov, lebo sak radar sa postara o odstup.
Už som videl všeličo, ale žeby niekomu vadil dažďový senzor... Načo, že? Však načo vôbec robia elektrické okná a ešte aj s dobehom, mali to nechať na švihadlá, nech ľudia vedia, aká je to makačka sťahovať okná! Keď nevidíš, alebo nevieš pochopiť prínos dažďového senzora, asi by si mal pouvažovať nad tým bicyklom.
Pre teba fakt len auto z Flinstonovcov :rep:
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

a naco automaticke stierace, ved klikaj kazdy cyklus
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

shiro napísal: Pi 15. Dec, 2023, 09:51 Ked sa majitel auta s kopou asistentov posadi do dacie s 2-3 asistentami a bude vediet jazdit rovnako dobre, potom moze o sebe tvrdit, ze je dobry vodic.
Takze tymto si v podstate odpisal vsetky autoskoly, ktore nepouzivaju na vycvik vodicov Dacie v najzakladnejsej vybave.

Naozaj zvlastny pohlad na svet. Som tu na fore uz nejaky ten rok, ale vzdy ma dokazu prekvapit tvoje nazory na okolity svet. Ako Ty vobec dokazes fungovat vo svete "samych idiotov" je mi zahadou.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> SMSkujuci vodici by tu boli aj bez tohoto.

ale bolo by ich daleko menej lebo by si porozbijali nošteky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja som mal autoskolu s parkovacimi senzormi to bol riadny hack!
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja na rozmlatenej jednotkovej fabii na ktorej vypadavalo servo a na volnobehu som musel pridavat plyn aby nezdochla... Co zo mna automaticky robi lepsieho sofera.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"