Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

V dobe ked sa mne dostane do ruky elektromobil sa uz tak jazdit dat nebude cize to je tiez vyriesene v buducnosti.


Inak, dneska som prehladaval inzeraty... Vyzera ze ta kupa toyoty nebola zla investicia :D
Obrázok
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> je schizofrenicke v jednom poste napisat, ze 1000km dojazd je nepotrebny a pritom obvykle pisat, ze tie EV maju kratky dojazd

nic medzi tym neexistuje ?

dnesne évé maju dojazd kolko ? vidis rozdiel medzi 350 az 450km (co dnesne daju) a 1000km alebo tam fakt nie je ziadny priestor na diskusiu ?
nemozu byt pravdive obidve veci ?

nemohli by nahodou dnesne EV byt tak zlahka poddimenzovane, a nemohlo by nahodou byt 1000km zlahka zbytocnych ako zaznelo ? potrebujes 1000km na jeden prietah, das to ako clovek bez jedineho zastavenia vycikania ? neprospelo by dnesnym EVckam pridat takych 150-250km dojazdu povedzme na uroven 500-650km realnych nie pri tempe 89km/h ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

no ako odbornik si zhodnotil, ze sofer siel 89 km/h (snad) aby dosiahol co najlepsi dojazd, naco som ti oponoval na pripade Fitipaldiho tuto vyssie, ze ten dojazd je realne nizsi a bude to v ziadanych rozmedziach

zeby?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale to samozrejme netreba - Fitipaldi dosiahne daleko mensi dojazd na rovnakej baterke ako nonFitipaldi. Ze sa dojazd dramaticky meni s rychlostou je neoddiskutovatelne jasne aj pri spalovakoch. V mojom uvazovani by som si dovolil odfiltrovat extremy : asi sa nechceme bavit o dojazde na dialnici pri rychlosti 76km/h a asi tiez nie je uplne spravne riesit dojazd pri 168km/h.

V teste nesli "snad" 89km/h - nech sa paci, vo videu svieti 89km/h a 90km/h vsade kde som sa pozrel asi na 20 miestach kde bol zaber na dashboard.
To nie je moj predpoklad. To je cislo zobrazene vo videu. Navyse, kde svieti aj dolny pasik s nejakymi cislami sa uplne vpravo nachadzaju najcastejsie cisla 89 az 91. Tak nejak mi to prislo ako rychlost, lebo ostatne udaje rychlost byt nemozu a drtiva vacsina z nich je jasna.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

nepochopil, nevadi, nechaj tak
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

juj jak stare hluche babky na trhu ..... spat k teme asistentý ... dnes som bol dole na záapad v okolí Pezinka v podsate cele doobedie co som tam bol bola fakt ze husta hmla a 80% osobakov klasika len na dennom svieteni a zadne svetla nesvietili aj im clovek blikal svietil dialkacmi a nic nula bodov ako byt policajtom tak sa postavim niekde na privadzač z dialncie a bhom hodiny by mali naplnený ročný rozpočet fakt sa divim ze na toto kašlu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co sa maju nechat pozabijat tí naši cajti... kto z nich by tam v takom isiel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hej, polka ide bez svetiel uplne a druha polka vypeckuje hmlovky ked vidis este pol kilometra pred neho.

Ako bonus sa kazdy vlecie 120 a odmieta uhnut z laveho pruhu.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Anubis »

V pripade hustej kolonky preco by mal uhnut z laveho pruhu?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Samozrejme sa bavime o situacii ked pred nim nic, napravo od neho nic(pripadne niekolko 100m medzery na zaradenie sa)

Akonáhle jeho rychlost kvoli hustote premavky zavisi od aut pred nim, nema absolutne ziadny dovod sa preradzovat...
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Anubis »

V tom prípade rozumiem. Mne sa stáva pravý opak v poslednej dobe.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

asistenta bloknes, obmedzis, v com je problem? Niekomu vyhovuje ze ho drzi v pruhoch, niekomu nie. Ze sa soferi nevenuju riadeniu a dianiu na ceste nie je chyba asistentov. To je rovnake ako ked si neskuseny sofer kupi 500kw zadokolku a oprie to o prvy stlp. Nie je to chyba auta, ale sofera. Mne tiez vadi niekolko asistentov a pokial idu vypnut tak neriesim.
Ku tomu svieteniu, no tu by som ruky nohy lamal. Akoze veeelmi vela vodicov si nevie zapnut v hmle stretavacky. Idu proste na dennom svieteni. Na jedneho magora som takto blikal a trubil, ale nepochopil preco to asi robim.
Potom bol dalsi extremista, ked bola viditelnost tak na cca10 mestrov a on bez problemov predbiehal. To som len cakal ze s niekym da celo. Lebo nemohol vidiet ci nieco ide alebo nie. Aj pri zapnutych hmlovkach som zbadal auto max 15 metrov predomnou.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ze sa soferi nevenuju riadeniu a dianiu na ceste nie je chyba asistentov.

asistenti tomu napomahaju - ved mam drzanie v prudoch, mozem semtam hodit očko na telefonik ci niekto nahodou nevystupil z elektricky na Fejsbúku alebo ci TikTak nema nove videjo. Ved mam automaticke brzdenie, ved mam automaticke upozornovanie, ved mam asistenta asistentovho asistenta.

Ked si uctovnicka kupi 600kW zadokolku, zatlačí podlahu na lade a zmáruje prvu lampu pri ceste, to je trosku odlisny pripad.
Zdaleka nie vsetci asistenti sa daju vypnut a hlavne ked to musis spravit vzdy pri starte, tak to proste zachvilu robit nebudes.


>> Ku tomu svieteniu, no tu by som ruky nohy lamal. Akoze veeelmi vela vodicov si nevie zapnut v hmle stretavacky. Idu proste na dennom svieteni.

mozem sa opytat ako by vyzerala situacia, keby nemali asistenta svetielok ? Napriklad by si clovek musel po starte rucne zapnut svetla ? Mozem sa opytat ako by to vyzeralo keby asistent denneho svietenia bol mudrejsi a napriklad zapol plne svetla vpredu a aj zadne ked zisti, ze je na hodinkach 3:57pm v decembri teda ze uz je kompletna tma kedze sa podla GPS nachadzame v zemepisnej sirke a vyske takej akej sa nachadzame ? Jaaaaj to by som fakt vela chcel od asistenta. Ze je to velmi komplikovane co som popisal ? Okej, co takto jeden debilny senzor tmy na aute a ked je tma, tak zapnem svetla ako som napisal a nikdy sa ti nestane problem ktory si popisal ze musis vyblikavat na dennosvietičov a oni ajtak s tupym ksichtom nerozumeju ?

Ked sme pri tych svetelnych asistentoch, o kolegovi s Mercedesom a automatickom zapinani dialkovych som pisal, o kamaratovi s Aurisom a automatickom prepinani som pisal. Aj o tom ako kukal ze co od neho chcem (aby na mna neblikali oproti iduci, asi nieco bude divne).


Ako to ze nechapes ako asistenti DEGRADUJU vodica ?

Moja stara sadne do 5.3 metroveho auta ktore nema cuvaciu kameru, cuvacie senzory a denne svietenie, a este nikdy bez svetiel nesla a nikdy na nu nemusel ziadny anjel vyblikavat a ona s tupym ksichtom ze co odomna chce. 15 rokov parkuje v Bubline a auto neodrala. Ked posadis 1000 novodobych deticiek s asistenom svetiel do auta co to nema, 999 z nich svetla nezapne pretoze proste nemaju taky navyk. Nenapadne ich to.

Asistenti vpred, za kazdu cenu. Asistent rozbiehania do kopca. Na aute s automatickou prevodovkou. Eh ?
Asistent zjazdu z kopca. Coze ???

Ludia naozaj otupjejavavajaju az nacisto dootupjejavavajaju.



Bratislava, 21. júla 2023 – Nová Škoda Superb povýšila bezpečnosť na novú úroveň. Je vybavená množstvom nových alebo vylepšených asistenčných systémov. Prvýkrát sa vo vozidle Superb objavuje Asistencia pri prejazde križovatkou, ktorej súčasťou je aj Asistent pri odbočovaní.

takze uz ani odbocit nebudeme vediet. Nejaka progresivna automobilka odstranila páčku na prepinanie svetiel dialkove tlmene. Bud sa budu prepinat automaticky (vieme ako to funguje) alebo bez problemu vodic moze v tretej urovni menu na displejicku to znamena asi tak sedem sekund oci dole z cesty. Genialne. Absolutne pokrokove.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 20. Dec, 2023, 10:58, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Anubis »

Nerozumiem čo sa čuduješ? O dekádu - dve už len nastaviš adresu a "auto" pôjde samostatne.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

super, a dovtedy ? dovtedy ludia mozu otupjejavavat ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"