UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Anubis »

Pokakal8 sme to neskorým dodaním zbraní,také ktoré potrebovali čo najviac a najskôr. Tiež vnímam výhľad pre Ukrajinu negatívne a pritom ešte v lete to vypadalo že Rus skolabuje, teraz sa držia.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v sucasnom pocasi nemoze postupovat nikto. Rasputica je svina, technika sa hybat nevie - iba po cestach ktore su kontrolovane jednou alebo druhou stranou, takze zimne zazraky sa cakat nedaju ziadne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6781
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

dnes bombardovali detsku nemocnicu a obchodny dom. a tym sviniam mame nechat uzemie len tak ano? by ich maria skarala joj nervy mam
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Pozeral som to, trocha to meni moj pohlad na utecencov a prispevok na byvanie :D Ale iba ciastocne.

Inac kapali pri tej "ofenzive" aj Ukrajinci, Rusov je ale 4 krat tolko a tam sa uz na demokraciu ani nehraju. Minule som cital, ze na hraniciach s Finskom verbovali migrantov, ktori sa chystali vstupit do EU :D Tam naverbuju aj 60 kov. Ked bude treba, prinajhorsom budu kopat v ramci moznosti zakopy pripadne nosit municiu. Aj to pomoze.

Ja to vidim na zamrznuty konflikt. Zapad, teda hlavneUSA zjavne nema zaujem sa nechat vtiahnut kvoli Ukrajine do vacsieho konfliktu. Tretikrat za 100 a par rokov. Teda piatykrat ? Obzvlast ked ide "iba" o vychod Ukrajiny. Na mieste Ukrajiny by som sa sustredil na budovanie obrany. Nech sa to nezopakuje. Najskor to tak bude aj so zapadnou pomocou, dostanu tolko, aby drzali Rusakov tam kde su ... Sankcie tiez zlyhali.

Ale pekne vidno, ak sa blaboli aj v diplomacii, odovzdajte zbrane, garantujeme vam bezpecnost bla bla bla, Irak ma chemicke a biologicke zbrane, bla bla bla, podporujeme Ukrajinu v dobyti vsetkych uzemi, bla bla, posleme im 13 tankov :D A pomoci tolko, nech Rusakov drzia tam, kde su. Z druhej strany, to nie nase rakety dopadli na vas Poliaci a Nordstream ? My nic, to Rusaci :D Treba sedliacky rozum pouzivat a neverit na kecy, dnes je v mode robit si dobry den z kazdeho.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

Sankcie ani nezlyhali, ako zlyhali štáty cez ktoré tie sankcie vedia obchádzať...
Ale tak najčastejšie to budú štáty, ktoré sú zasa závislé napríklad na Rusku
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5555
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Odar »

Keby nezlyhali, už by bolo vyhrané. Je neuveriteľné, že EÚ si nevie jednoducho priznať, že skladba sankcií bola/je neúčinná a Rusi sa dokázali dosť dobre prispôsobiť. Iné krajiny z toho ekonomicky profitujú. India, Čína...
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lopo1 »

Sankcie nejaky ucinok mali inac by sa Rusaci neuchylili k obchodu s edit: Severnou Koreou ktora im dodava zbrane vymenou za ich raketove know how
Naposledy upravil/-a lopo1 v So 30. Dec, 2023, 16:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 688
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa michalesku »

Severnou..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lopo1 »

Jop moja chyba
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6781
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale aj severnej dojdu tie rakety. vyrobna kapacita je inde ako ich spotreba. nemaju ich donekonecna. tu treba vydrzat. za 1rok Ua znicila 20perc ciernomorskej flotily. stale vyvazaju obilie do afriky. uspechy su len nie na mape. ked dosli rakety rusku, dojdu aj korei, tam zas usa ma plany s juznou koreou, tiez neako iran vycicat , isto to vyhovuje natahovat a vystrielat si arzenal len skoda ze za to hynu ludia. sankcie zaberaju a inflacia v rusku stupa,uroky su sialene-tam bude prepad realitneho trhu(co ja sledujem) sialeny v 2024. juj to sa bude nakupovat . ale mat pozicku ci hypo ci apotrebak v rusku by som ja teraz mat nechcel. odchod firiem z krajiny kt sa nevratia tu krajinu smeruje do riadneho analu.
hry- ps5
doma-HP probook
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15052
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mne osobne sa najviac pacilo ako sa Rusko vyhrazalo Japonsku, ze aby nedodavalo Patrioty Ukrajine... Takze Rusko upozornuje krajinu, s ktorou neuzavrelo mierovu zmluvu, aby nedodavalo protivzdusnu obranu krajine, s ktorou oficialne nie je vo vojnovom stave. To nevymyslis...

https://www.reuters.com/world/russia-wa ... 023-12-27/
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1809
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

A teraz majú zasa češi vysvetliť ako si dovolujú dodávať zbrane Ukrajine...
https://www.topky.sk/cl/11/2654755/MIMO ... svetlenie-
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Xeigen »

"Toto sa tak nerobí do psej matere"
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6781
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj lipavsky je pan. ja po navsteve cypru nechapem naco a kvoli comu vlastne osn este existuje. a to ze rusko este nevyhodili to len pociarkuje. ale aspon sa eu zomkla voci madarsku a hadam posle tie miliardy aj po orbanovom vete. a japonsko este moze co to poslat. klobuk dole pred sikmacmi ako dokazali rozchodit hirosimu a nagasaki a pomahaju amikom. toto nechapem a nepochopim ako sa cez toto dokazali preniest a stoja pri civilizovanom svete a taka sev korea a iran zas fnukaju na fuj fuj zapad. inac mam pocit ze media zacinaju zas rovnako neakonsa venovaj aj Ua aj izraelu,.lebo jeden cas bol utlm mam pocit. a venezuela tiez co chce akoze oslobodit vedlajsi stat, zvlastne mam pocit ze su s iran/rusko kamosi a ci to ozaj nesmeruje na 3sv. ale zatim som kludny. co vy?nebojite sa 3sv?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Inflacia v Rusku ma klesat. Nie su na tom najlepsie, ale zhorsovat sa to nebude, skor naopak. Ani za rok ani za dva na kolenach nebudu. A ludi maju dost stale. Okrem toho zopakujem to, co som povedal. Zapad nema zaujem sa do vojny vmontovat natolko, aby Rusi prisli o Krym. A tiez nema zaujem na tom, aby sa Rusko zosypalo a skoncilo to boh vie ako. Stale maju pekny arzenal a Putin sa ukazal ako celkom rozumny nakoniec, aj ked zo zaciatku sa mierne sekol :D Pre zapad lepsie ako nejaky Prigozinoid. To, ako su ochotni okrem reciciek pomoct s oslobodzovanim Ukrajincom uz (hlavnre) Amici ukazali pri letnej "ofenzive". Nemyslim si tiez, ze sankcie nejako suvisia s pomocou od Kima. Dostali od nich delostrelecke granaty, Rusaci maju vyssiu spotrebu ako dokazu zatial vyrabat, nepocitali s takou dlhou vojnou. Ten isty problem ma zapad. Na vyrobu granatov budu mat Rusaci si myslim vsetko, co potrebuju. Horsie to je s elektronikou do modernej techniky, mozno aj preto si ju setria a posielaju tam primarne srot zo skladov.

Stefan, treba si aj nieco pozriet z historie, ked sa chces vyjadrovat, lebo mas zvlastne prirovnania.

Nemci v 1. svetovej vojne utreli hubu v okamihu, ked do Europy napochodovali (a pripravili sa) Americania a zmenil sa pomer sil. Nehovoriac o namornej blokade, ze Nemci piekli chlieb dobre ze nie z pilin a mali tzv. Ersatz na vsetko. Rusaci su viac sebestacni plus ich stale je 4 krat tolko ako Ukrajincov. To sa nezmeni tak skoro, ani keby sme prestahovali na Ukrajinu komplet nase osady :D Takze tu argument o pozicnej vojne a vycerpani velmi nesedi, minimalne prirovnanie Rusov k Nemcom.

Hiroshima a Nagasaki boli len jednym zo zbombardovanych miest, v Tokiu zomrelo o dost viac ludi napr. pri konvencnom bombardovani. Americania vyhrali vojnu a Japoncom to logicky doslo, ze to asi bol krok vedla si s nimi zacinat. Nehovoriac o tom, ze ani velmi nemali na vyber, ked dostali na prdel. Plus uplne ina mentalita, respekt voci vitazovi atd
Co to ma sakra s Iranom, kde prebehla islamska revolucia. A so Severnou Koreou dvojnasobne, ked je to relikt stalinistickeho kultu osobnosti z 50. rokov, v ich pripade dedicny. A oba staty sa izoluju od zvysku sveta. Ziadna americka firma atd. do Iranu a toboz do Korei neinvestovala ani cent desiatky rokov. Ako mozes povedat, ze Japonci klobuk dole a Iran a Korea sa maju od nich ucit. Ked uz nic ine, na obe krajiny su uvalene sankcie ze koniec. V Kimistane bol nie tak davno hladomor, ze doslova travu spasali.

Inac sa mi paci, ze Ukrajinci pozabijali civilistov v Belgorode. Asi to bude podobne ako s Nordstreamom, zatial to udajne len popadali trosky na civilistov a moze za to ruska obrana :D Aby sme boli objektivni. Za mna dalsi krok vedla, tymto si sympatie neziskaju. Dost velakrat sa sekli uz ... Takym pomerne ruskym stylom, predsa len ich jedna sovietska mater vsetkych vychovala:D Vyhodit nordstream do vzduchu, ignorovat nemeckeho prezidenta, zatlkat agresivne, ze sposobili civilne obete v Polsku. A zazalovat nas s Poliakmi za to, ze sme si dovolili pokusit sa ochranit si trh.
Naposledy upravil/-a dendroid v So 30. Dec, 2023, 23:17, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Debata o všetkom"