Kariera v IT

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kariera v IT

Príspevok od používateľa molnart »

to uz je hodne o osobnosti toho cloveka. ja radsej potiahnem 12ku kde mozem robit sam ako pracovat 4 hodiny denne v kuse ludmi
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kariera v IT

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja len potvrdím že necho´d do ničoho hlboko, pozri si zopár fundamentals, vyplň si pekne LinkedIN (pokojne zazdieľaj).

ľudí chcú všade, aj sa zaučíš priamo v práci, to že sa ešte len ideš vzdelávať nech ťa nedrží pred hľadaním práce, sám na pohovoroch môžeš zistiť, čo ti chýba. a každému niečo chýba...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Kariera v IT

Príspevok od používateľa dendroid »

Hlavne si v prvom rade treba vybrat smer a zamysliet sa, co by ta ako tak bavilo a ci na to mas predpoklady. Realisticky, sebakriticky a nie stylom, tak tu su dobre peniaze, tak toto vyskusam. Ak na to nebudes mat predpoklady, nikdy dobry nebudes a priemerny developer tiez nezarobi tazke peniaze. A podpriemerny developer uz vobec nie a este sa s prepacenim presiera hore - dole. Treba si aj zistit, co ta praca obnasa v realite, ake ma nevyhody atd. Projektovy manazer musi byt tolerantny voci ludom a roznym korporatnym nezmyslom a procesom, schopny zaroven trocha pritlacit podla mna, nebat sa komunikovat, ziadat od ludi, byt asertivny a kriticky, pol dna stravit na calloch vybavovanim a zvysok zapisovanim do Excelov a pisanim mailov. Na to tiez treba mat osobnostne predpoklady. Klikat len tak v Jire, OK, ale na to musi byt clovek trpezlivy a nemat problem s monotonnejsou pracou, atd. Ak chces byt dobry developer, potrebujes mat fakt dobre logicke myslenie, trpezlivost a byt pripraveny, ze sa treba neustale ucit a byt v kontakte s novymi technologiami. To iste devops, minimalne co sa tyka tych technologii a tiez tam je spusta automatizovania. To tiez nie je pre cloveka, co ho nebavila fyzika, matika a logicke veci. Ja by som sa naopak na pohovor nehrnul, kym nebudes mat poriadnu predstavu, co chces a trocha si to nevyskusas, o com to je, pripadne to neprekonzultujes napr. s ludmi na forach. Ak pojdes na pohovor bez jasnej predstavy, lahko sa ti moze stat, ze si ta oni niekam umiestnia. A najskor ta umiestnia tam, kde im to najviac hori, pripadne kde to nefunguje a odkial odchadzaju ludia, kde je zly timlider a podobne. Presne toto sa mi stalo, si zo mna urobili dobry den na pohovore. V podstate dvakrat, ale im trebalo v oboch firmach surne niekoho s plynulou nemcinou, tak preco nie si zjavne povedali. Posunut som sa posunul, platovo nizsie :D, dovolenky menej mam :D a trvalo istu dobu vdaka Covidu kym som pochopil, ze v tej druhej firme to nema pre mna vyznam. Hlavne ze mi tvrdili, ze jasne, to je fajn, u nas sa budes vediet realizovat. Treba si dat pozor na tie pohovory, lebo ako sa vravi, ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju. Dnes je moda obojstranne prikraslovat realitu na pohovoroch :D Ked som videl promo nasej firmy a "benefity", islo ma urvat. Tradicne trocha skepticky prispevok :D , ale mojou zivotnou filozofiou je uz ze pomaly dalej zajdes a hlavne s rozumom a nie huraaaa stylom sa hrnut do vsetkeho.

Návrat na "Debata o všetkom"