Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1815
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

Prečo niekto dáva staré diely? No pre toho čo to opravoval to je odpad, ktorého sa musí zbaviť, takže on ten problém vyrieši tak že vyhodenie odpadu posunie na zákazníka...

Toho kamoša čo má ten väčší servis vrátane LKW, tak keby si jemu povedal že chceš nejaký tebou preferovaný olej, tak by asi nemal problém vyhovieť, ale inak dáva všetkým sudový. Vieš si predstaviť kolko odpadu by mal, ak by denne mal niekolko bandasiek z oleja?
Má tri zdviháky na osobáky a k tomu ešte plac na jedno auto čo nepotrebuje na zdvihák a niekedy rieši také auto aj vonku mimo dielne (ak sa dá a vnútri to z nejakého dôvodu stojí a blokuje priestor) , napríklad opravu defektu, či naplnenie klimatizácie, načítanie závad diagnostikou aby sa mohlo prekonzultovať nejaké riešenie...
K tomu má zdvihák pre LKW a plac na dalšie...
Vieš si predstaviť kolko on vyprodukuje denne odpadu, takže on sa tiež velmi rád "zbaví" starých ND
Ale nevyužívam jeho "služby", lebo berie diely z tých rozvozov a to znamená že tie diely sú drahšie o 80%
Teda objednám si sám a nevadí mi že to príde až za 24/48hod
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

michalesku napísal: Ne 07. Jan, 2024, 19:46 Keby unikal liter oleja na 1500 km cez gufero, myslim si, ze uz by to bolo vidno aj na zadnom cele/skle kvoli vireniu vzduchu (mozno nie pri jazde 50 km/h, pri 90-ke uz ano) a na podvozku od motora dalej..
Keby ho motor zral napr. cez piestne kruzky, je to len o polovicu mensia koncentracia, ako mal mix dvojtakt Trabantu (tam siel pomer 1:50), takze by to bolo za autom dost vyrazne citit..
Anubis napísal: Ne 07. Jan, 2024, 19:25 ...apropo niektore WAG maju este "normu" 1l/1000km.
Ale pri TSI, nie pri starej konstrukcii.. Mne vo Felicii na 15 000 km neubudol ani milimeter na ryske, vyradena bola pri cca 270 000km.. (inak je to VAG)
viewtopic.php?p=1533681&hilit=dym#p1533681 videl som vselico, nebudem to pisat znovu :)
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vieš si predstaviť kolko odpadu by mal, ak by denne mal niekolko bandasiek z oleja?

nula. Kazdemu zakaznikovi da jeho bandasku, flasticku atd. Cista nula.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kto chce psa biť palicu si nájde. Bud nech si uctuje tolko aby vedel pokryt aj likvidaciu odpadu alebo nech to nerobi.

Kolko odpadu bude mat na dielni ked ti kvoli oleju bude vyberat motor?
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 702
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa michalesku »

To mas tak, on povie len "viete, je to uz starsie auto" a zrazu zaloba na krku za sposobenu skodu.. Takto daleko ale ti garazovi Lojzovia povacsine neuvazuju..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1815
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ivko »

SKiLEX : tu nejde o účtovanie nákladov, ale o starosti a čím toho odpadu vytvoríš viac, tak tým viac starostí ti to prinesie a to je ten vedlajší nežiadúci efekt...
Zlikviduj tvrdé plastové bandasky, ved máš za chvílu kopu "vzduchoprázdna", plný kontajner ktorý neváži nič a nedá sa to dať ani do výkupu.
Ked minieš plechový sud, tak z neho urobíš "placku" a nič nezaberá a ešte ho môžeš prasknúť do šrotu (aj ked tu platí tiež ekologická likvidácia nebezpečných odpadov), ale tiež nájdeš záujemcu o prázdny sud. Iný kamoš tie sudy zhána a má z toho v areáli koše na odpadky.
Jeden sa raduje že sa zbavil prázdneho sudu a druhý naopak raduje že ho zohnal (pretože tie kupované 3-nožky s vekom mu už nejaký dobráci ukradli)

Dnes máš zo zákona, že staré opotrebené pneumatiky musí od teba pneuservis bezplatne zobrať na ekologickú likvidáciu. Máš velký pneuservis, kde máš aj vyhradené miesto na pneumatiky, kde sa otočí aj 10-15 zákazníkov denne a potom máš aj nejakého miestneho servismana na dedine čo má jednu "skromnú" garáž a ked takému chudákovi donesieš nejaké dve sady starých gúm čo si našiel niekde "odložené" na povale a pritom si mu nedal zarobiť ani cent, tak sa istotne poteší...
Čo hovorí zákon o spätnom zbere pneumatík:
Túto problematiku upravuje Zákon č. 79/2015 Z. z. o odpadoch, ktorý výrobcom a distribútorom ukladá povinnosť zabezpečiť na vlastné náklady spätný zber pneumatík od konečného používateľa. A to bez ohľadu na značku, dátum uvedenia na trh, bez podmienky kúpy nového výrobku a bez nároku na odplatu.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ved si vyuctujes starosti ktore riesi. V tomto prípade starosti s nakupom a vyhodenim bandasky. Vyuctujes zakaznikovi trebars o euro alebo 2 na litri oleja naviac akoby si mu uctoval zo sudu a done. Nazbiera sa ti 20 bandasiek, uz si vyzbieral o 200€ viac na starosti s ich vyhodenim.


Ja by som ti trebars urcite radsej zaplatil o 5-10€ viac za to ze mas starosti s odpadom akoby si mi tam mal liat nespravny olej.

A celkovo, myslim si ze na otazku "dame tam to co patrí, alebo usetrime?" By ti malo kto odpovedal ze usetrime.


Ved rovnako to musi robit aj s brzdami, aj s pneumatikami aj s filtrami, aj s vypustenym olejom... Neviem v com je taka olejova bandaska rozdielna.


Proste to nie je akceptovatelne ako dovod na pouzitie zleho oleja. A vseobecne neviem preco sa ho snazis obhajovat. Proste svoju prácu nerobi poriadne. Ten nepomer "usetrenej" prace pri vymene a potencionalnych nakladov ktore tym moze sposobit je sialene nevyhodny pre zakaznika.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ivko, v pneuservise tiez riesis ak menis nove gumy za stare, ci si stare gumy beries v kufri? Nie. Automaticky sa rata aj likvidacia starych gum. Ine by to bolo, ak by zmany co meni gumy a ja ho poziadam o vymenu, spravi mi to za naklady, tak sa ho zo slusnosti opytam, ci si mam stare gumy vziat alebo mu ich tam mozem nehat.
To iste olej a kvapaliny. Idem do servisu, neriesim kolko "bordelu" im tam po dieloch ostane. Idem si vymenit olej a filtre ku susedovi na jamu, tak si zoberiem aj vsetok "bordel" so sebou.
A k odrbavkam v servisoch. Jasne ze sa deju. Lenze taky servis nema dlhu zivostnost, respektive v nejakej dobe sa mu odrbavanie rychlo vrati. Ja neviem co mas za skusenosti so servisom, no ja si vzdy vyberam, kam s autom idem a mam mozno 3 ludi na rozne ukony na auto, ktorym plne doverujem. Vzdy so mnou konzultovali diely, ci uz islo o cenu alebo kvalitu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Takze liat nepredpisany olej do auta v garazovom servise je v pohode ci neni.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

neni, urcite nie. Ja ako laik sa spolieham na toho cloveka, ze mi odborne poradi a da do auta co tam patri, nie nejaku chujovinu
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nepredpisany olej do auta nie je v pohode nikde. Nepredpisany olej vo svojom aute proste nechces, pretoze... preco by si mal.

Ani v autorizovanom servise - a stalo sa, zoparkrat som uz riesil ze do blbych dieslovych oktavii co uz mali 10 rokov vediet naliali a vyfakturovali v autorizaku zly olej. Samozrejme po reklamacii bez diskusie vymenili ale stalo sa. A uplna šmakocinka boli 2.5tdi Toaregy este v dobe kedy stali tri miliony. Stalo sa, ze v Mikone namontovali pneumatiky neschvalene na konkretne auta. Zly hmotnostny index, dokonca aj iny rozmer. Reklamaciu vzdy uznali, vymenili.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ivko povedal ze to je okej, nwm co dalej riesite
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa hawkeye »

Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

Ivo teba ojebabru este viacej stari chlapi ako nejaku mladu stavu v tom servise
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa opto »

Podľa toho testu druh benzínu nemá na spotrebu podstatný vplyv ale vlastníci vozov aj s LPG nádržou, ako som ja, by nemali používať E10 benzíny s oktánovým číslo 95 pretože oveľa rýchlejšie degradujú.
Ja som sa ale žiaľ nedozvedel ktorý menej a koľko krát (3x ? ) menej degraduje :
1. 100/E10 ?
2. 95/E5 ?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"