Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ze to tak niekto moze len tak robit. Ale hovorili tam cosi take, ze nie su na neho paky, aby prestal s touto cinostou
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako sa to riesilo pocas Vladkovej ery ? https://www.cas.sk/fotogaleria/520198/b ... prenose/4/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

no obmedzenie malo prist z novy stavebnym zakonom ktory sa ale stale odklada
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Novy stavebny zakon dost pravdepodobne nebude.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Jednoduska napísal: Št 11. Jan, 2024, 10:34 To uz neries, ak teda necakas ze sused alebo starosta sa odvolaju :D

Ja som tak trpol ci statne lesy, ktorenzo stavbou nesuhlasili nieco neurobia, ale bolo ticho. Kedze su mojimi susedmi priamo.
Keď sa doteraz nikto neozval a to sa stavebné konanie zvolávalo na 2x, lebo dvaja účastníci si neprebrali poštu, tak by ma veľmi prekvapilo, ak by sa teraz niekto odvolal.
Ono ani veľmi nemá prečo, lebo idem robiť nadstavbu, takže pôdorysná zmena žiadna, len sa hrebeň strechy zdvihne o cca. 1,5m.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Zdravim, akurat mi chlapi dokoncuju rozvody v dome a pokial este niesu omietky riesim pripadne smart riesenia v domacnosti. Ak mate doma neaku inteligenciu, ako to mate osefene ? stoji to za to sa s tym babrat ? osobne som uz viac menej rozhodnuty ze to vynecham nakolko som este nevidel priklad kde by som si povedal “wau, tak toto fakt setri cas aj nervy”. Tak ma napadlo ze sa tu spytam ako to mate vyriesene ak mate.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahoj, ja mam smart iba podlahove kurenie a pripravu na neskorsie pridanie tienenia, nech s tym viem trochu pracovat.

Vypinace mi prislo zbytocne davat online, nepotrebujem si kazdy rok menit tlacidla ktore co robi.

Aj tu podlahu iba preto, ze som nechcel 8x termostat v dome na stene, ale niekomu to nemusi vadit. Mam taphome.

Inak tiez som myslel ze nedam nikde, ale kombinacia estetiky a faktu, ze 8x termostat co aj nejako vyzera nieco stoji ma dotlacili do taphome.
Ale ma to aj zaujimave vyuzitia, mam do buducna napr. 2x kabel ku comu pripojim plavak, hodim do zumpy a budem vediet kedy je v polke, kedy plna... A pod., da sa tam potom dopripajat kadeco.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ja mam otazku na okenne profily. Nejake tipy/rady? Do bytu.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

CL4P-TP napísal: So 03. Feb, 2024, 22:35 Zdravim, akurat mi chlapi dokoncuju rozvody v dome a pokial este niesu omietky riesim pripadne smart riesenia v domacnosti. Ak mate doma neaku inteligenciu, ako to mate osefene ? stoji to za to sa s tym babrat ? osobne som uz viac menej rozhodnuty ze to vynecham nakolko som este nevidel priklad kde by som si povedal “wau, tak toto fakt setri cas aj nervy”. Tak ma napadlo ze sa tu spytam ako to mate vyriesene ak mate.
Daj si hlbsie krabice na vypínače a zasuvky, tak si vieš v budúcnosti doplniť podomietkove smart moduly. Ako priklad, so shelly som doplnil smart ovladanie na exterierove zaluzie. Tie sú automatizované cez Home Assistant, otvárajú sa ráno pri polohe slnka 3st pod obzorom (ale nie skôr ako napr 6.20), podobne sa večer zatvárajú.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

@LordKJ

Profily su dnes snad na vlas identicke. Skor by som sa riadil priamo kvalitou prace firmy co ti to pride montovat :) Ja som vzal 3skla salamander bluevolution ale zatial este nebyvam cize o skusenost sa nepodelim … ale vyzeraju fajn :D
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

presne, vsetky mi pridu rovnake a hrame sa tam iba s detailami kde je ako tesnenie a neviem co ...

bral si blue92?


aaa s hlbokymi krabickami (5-6cm) suhlasim, aj ked si nieco neskor vymyslis vies to tam pridat
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

maniak: Vies mi napisat, ktory Shelly modul pouzivas na tie zaluzie? Ja mam vsade predpripravu, len to este nemam namontovane, lebo nie su $$$, ale rozmyslam, ako to spravit. Mam pri oknach tieto Niko ovladace na zaluzie a vonku vyvedeny drot (neviem, kolko zilovy takto narychlo od PC).

Rozmyslal som, ako to spravit, ale v podstate vsetky inteligentne zaluzie idu cez Somfy TaHoma branu, ktora je v HA podporovana cez Overkiz a rovno ako Local polling, co je sympaticke. Zatial som to mal vymyslene takto, ale pokial by som sa mohol vyhnut dalsej krabicke a urobit to cez Shelly + hlupe zaluzie, tak to stoji za zvazenie. Uz doma nejake Shelly veci mam.

Ocakavam od zaluzii integraciu do HA, nejake rozumne nastavenie (cize nie len chod hore/dole, ale aj take ze zavri sa na 30% a podobne) a bezproblemove ko-existovanie s manualnym ovladanim na stene (takze ked mi automatika otvori zaluzie a ja ich manualne trochu privriem, tak budu vediet, kde su a nie ze sa potom nebudu dovierat alebo uplne otvarat).

Alternativu vidim v Niko Home Control, co je ich predrazeny hub (~200,-€) a k tomu drahe vypinace (~50-60,-€ kus).
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

aj do bytovky by som dal hlinik okna.
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

Ja mam ešte Shelly 2.5, iba jednu 2PM.
Shelly nepozná priamo zaluzie, povazuje to za rolety. Kalibrácia 0-100% ide cez shelly, HA to preberie. Ak chceš uhol nastavovať, tak sa budeš musiet pohrat s kalibraciou a automatizáciami, myslim. Este som toto vyslovene neriešil, ale mozno budú hotové automatizacie už na nete, len sa doplni par parametrov.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"