Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

kukam akurat Tarraco je o 20cm dlhsie ako novy Tiguan Kodiaq o 15cm Tarraco radim do urovne Santafe, Kodiaq, Sorento... C5X je v dlzke o 25cm vacsie ako Tiguan.
zadalsie C5X je v ponuke uz len ako plugin hybrid (95kw 3valcke do tohto auta fakt nechcem) kadial zas cesta nevedie ... absoltune to nemam kde nabijat.
Co sa tyka octavie proste to zas ja nechcem proste pohodlie nastupovania a vystupovania celkom sa mi pozdavala aj nova Kona ale tam zas velkym minusom su svetla. Este pozeram atecu ale tam zial nie su v ponuke matrix svetla (aspon som si to nevsimol) Firemna flotila je vcelku roznoroda .... Najde sa Passat Kona proceed GT nejake I30 ja mam aktualne Ceed SW GTline, mame Touran , nejaké Tucsony , Isuzu naslo sa aj 5kove bawo .... o merani pipikov tu nejde sefinko nema problem kupit si bawo za 150tis ... ale proste nechce SantaFe mu staci
len mne osobne je blbe ked prides na jednanie na vacsom aute ako sef
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

A co ten touran? :D Za 40k€ tam mas 1.5TSI pomaly v CTRL+A vybave. (Rline packet, IQ led svetla, ergoactive sedadla, webasto, dynaaudio, adaptivne tlmice a tak). Podorys to ma asi ako tiguan, vo vnutri je to ale o dost vacsie(ja so svojimi 195cm si tam sadnem za seba a este mam pred kolenami niekolko cm medzeru).

+ To ma dost fajn vyladeny podvozok a v zakrutach to s prstom v nose pozavodi akekolvek SUV v 5cifernej sume.


Obrázok
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Lopo1: xc40 nemá teraz po fl matrix svetla? Do C40/polestar2-4 davaju uplne fantasticke pixel led matrixy, tusim aj do elektrickej xc40, ci aj do benzin/diesel to neviem. Cenovo je to ale mozno cez.
FVE 12.45 kWp V/Z
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Skilex ano touran je tiez zaujimava volaba nai sedenie nie je zle len kua zas je to dizajnovo meh.... proste stare.... to bol u mna aj dovod preco som pred 4 rokmi isiel do ceedky namiesto VII golfa..... tam ked som sadol ako keby som cestoval spat v case ... priznavam ze tento aktualny touran vo vnutri uz nie je take peklo asi si pozriem aj tuto konfiguraciu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Touran je skvele auto anneposobi frajersky teda nezatieni urcite sefa ak tam smerujes :)

Subaru outback ma vyssi posed inak tiez a posobi ludovo.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Akoze nie je to ziadna hitparada tie rovne plochy, ale ak zakliknes Rline packet a idealne aj znizeny podvozok(alebo dcc) + nejaka ziva farba a pekne disky tak to vyzera ovela lepsie ako typicky nevybaveny touran na 16tkach...


Ale tak ja som clovek ktory golf 7, mechanicke tlacitka a oldskul budiky povazuje za peak techniky...


Obrázok
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

no outback tiez zaujimava volaba aj ked to bude len v "zakladanej" vybave :)
no nič mam ešte chvilu cas uvidim co prinesie cas ....
Skilex len nie znizene auto :-D ked poviem ze chcem tourana tak mi supne toho co nam ostal na firme s manualom :D :D :D
touran.png
inak dotykove tlacitka na volantoch bola cesta do pekal nastastie to VW pochopil a vratil sa k mechanickym
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ak mas 400€ na take dialky tak jedine hej 1.5. touran ale nema nizky posed voci tiguanu?nemam odskusane,pytam sa. jaj co by som dal za sluzobne auto. nehladate cloveka do firmy ? :D
skilex nebudes nahodpu v PO dakedy s turanom?som stale doma posledne dni bo sme chori a tak dalej ale ten posed by som skusil , nemam stastir na tourana v showroome. :(
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pondelok najblizsie od tej 11 to budem mat dost casu

Teoreticky aj zajtra vecer ale to idem len na otocku :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Alternativa ku touranu trochu menej prakticka a luxusnejsia je bmw 2 series tie mpv verzie. Ale neviem ceny
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ked sefko jazdi na santafe tak s BMW ho posle do... Niet vacsieho hriechu na slovensku ako vlastnit BMW
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Dačo od PSA keď už sa bavíme o pohodlí? C5 Aircross máš do 40 000€ aj 225k plug-in hybrid s výkonnejším 1,6 benzínom v plnej výbave, bohužiaľ pozerám že Peugeot 5008 a Opel Grandland u nás hybridy nepredávajú a už sa asi len dopredávajú so slabými motormi, silnejšie motory sú bez hybridu v dnešnej dobe tabu a asi kvôli flotilovým emisiám ich už bohužiaľ ani neponúkajú... aj keď na 160 po diaľnici stačí aj to.
DS 7 vyzerá luxusne ale cenovo by vyšli len so základným 1,5HDI, zvyšné motorizácie sú hybridy a cenovo už asi mimo.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

francuzov by som zakazal, nepoznam cloveka spokojneho co mal kedysi koncern zeby rozumej tretie auto kupoval zas frnacuza
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Takto ako som pisal tych 400€ je na mesacny najazd do tych 3500km. U mna je to komplkované kedze som oficialne zamestnaný u dvoch zamestnávatelov u kazdého na 50% so 100% výkonom :rofl:
Sluzobne auto mam u jedného kde mam takýto mesacny nájazd a hentie vyssie posminane dialky som robil aktuálne u druheho zamestnavatela kde mam k dispoziicii auto (Ford Ranger) len na sluzobne jazdy. BMW 2 ďakujem ma neoslovilo co som pisal vyssie firmena politika u nas ide trochu proti prudu a hybridy u nas nemaju dvere otvorené :D a na firme to nie je kde nabijat a ani doma. A celkovo auta na F (Ford Fiat a Francúzske) nemusim :-D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

S tym novym limited tiguanom (iq matrix, dvojite bocne skla..) to bude pohodova jazda. Ak ti to vyjde.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"