Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Ja vám neviem ale keď pozerám aktuálne stránky Škodiaq RS a Lexus RX450h+ (hL sa nepredáva) tak majú na chlp rovnaké papierové zrýchlenie 0-100 za 7s... aj keď je pravda že keď sa do toho človek zahrabe hlbšie Škoda ani sama nevie aké má to auto zrýchlenie lebo na rôznych miestach uvádza rôzne zrýchlenia (furt sa bavíme o verzii RS).

Navyše porovnávať si pipíky so zrýchelním 0-100 vo veľkých ťažkých SUV mi príde dosť detinské, to je asi predposledný parameter ktorý by ma trápil v takom aute takže hej, je to nič. Pre tých ktorých tento parameter REÁLNE trápi (a nie kvôli internet points lebo sa chcú cítiť lepšie po kúpe "obyčajného" ne-RS-kového Škodiaqu) si myslím že sú na výber úplne iné autá ako Škodiaq alebo Lexus RX :)


Na druhú stranu kupcov Škoda neodsudzujem, ak sú spokojní good for them :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5537
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak robia typicke obycajne auta.jpg a to staci.

Ak sa dobre pamatam tak 70% skodoviek je kupovanych na firmy. Neurazi to, nedrazdi to, jazdi to OK na to aby sa nikto zo zamestnancov neburil. Proste auto.jpg

Bavit sa o zrychleni je zbytocne. Je totiz jedno ci mas 911 gt3 rs, audi r8, 63AMG alebo ine auto so zrychlenim pod 4 sekundy... Na ceste budes aj tak pomalsi ako obchodak 2.0TDI :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja mam 4te auto skoda a mne pridu ako naj volba z koncernu. seat sa cakal dlho a nedaval akcie. vw bol drahy. ak chce clvoek koncern tak skoda je super volba. servis ma lacnejsi ako vw. ja som spokojny.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale iste, tie masinky nejako funguju a predavaju sa v statisicoch.

Inzerat z bazosa : predam Skodu, full led natacanie bixenony... asi mu zavolam, ci nahodou nema manualny automat alebo automaticky manual.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 600
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Ajri »

Na daily shitboxe som meskal s vymenou rozvodov slabych ~20000km (usudzujuc podla nalepky v motorovom priestore, ktora urcite neklame), tak som sa cez vikend pustil do vymeny. Remen s napinacou kladkou by este chvilku vydrzal, no vodna pumpa uz tiekla (interval od vyrobcu 120000km/5rokov renault D7F726). Cenovo - pouzity haynes service and repair manual z amazonu 7€, sada rozvodov s chladiacou kvapalinou 63€ (vodna pumpa, napinacia kladka dolz, remen dayco).
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5537
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

nech ti k tomu prihodi aj jednasestku dvojliter dizel :D

Anyway, skusal som naklikat https://konfigurator.vw.sk/cc-sk/sk_SK_ ... nt=Limited

A nevyzera to uplne marne. Vpodstate kazde velkostne porovnatelne auto je o dost drahsie. Este aj golf/octa combi su minimalne o 2k€ drahsie... Ked hodim do ringu auta ako tiguan/tarraco tak vychadzaju pomaly o 15k€ drahsie :D Asi niet velmi o com.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ty woe zas si vyskladal zebracinu. tam zrus metalizu a pukni lepsiu zaruku. srat na farbu. a ze automat kde je? juzny bratia povedia ta mi van? nem automat? poslusne virtual cock pit ti netreba. pekne vyhrev zadne sedadla. tazne kde je?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

To su rady, vole. Vyhrievane zadne sedadla.. komu to treba a kto to v zivote pouzil? Niekto si to pomylil so 7er alebo vozenim opatrovateliek.

A kokpit treba, ak tam nechces mat tamagoci. Zaruka stoji 3 koruny, to len preklikne.

A ze srat na farbu, snad si za 35 litrov kupis auto, ktore sa ti paci a nie... cervene alebo modre. PS: limited ma metlu v zaklade.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5537
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Bude na tom obcas jazdit aj mama. Ta uplne odmieta soferovat automat. S manualom lieta vsade, kludne aj s 5m T6... ale ak musi ist s automatom tak radsej vola nech jej dovezieme manual, alebo nech to pride niekto odsoferovat, alebo ide MHD :D Nepochopis

Ja sa tiez citim istejsie s manualom. A tiez tam treba priplacat 3k€ na to aby si dostal suchospojkovu DSG. Nic moc.
____
Uz vyhrievanie prednych sedadiel sa pouziva raz za mesiac. Zadne nepouzije nikto nikdy.

Cockpit treba lebo inak tam dostanes len taky maly mrzky displej ktory ani nevie zobrazit otackomer a rychlomer naraz. By som sa citil ako v japonskom aute.

Metaliza je "zadarmo" vo vybave.
Tahat sa za tym nic nebude, to nie je auto na "nicenie". Na take veci je VW T6 ktora utiahne 2.8tony, ma ovela vyssi podvozok a cierne nelakovane narazniky ktorym sa nic nestane ked do nich tuknes vozikom pri zapajani :D

A aj keby, tak hentake tazne ako tam davaju ti hockedy dorobia v AutoCare za polovicnu sumu. Zaruku som zle zaklikol, pojde 5rocna :D
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Skilex dost veci mi tam chyba k touranu patri aj tazne ... iank v lepsej vybave vies mat len o 6 tis drahsie (nie 15) aj noveho tiguana akurat uz bude v automate https://konfigurator.vw.sk/cc-sk/sk_SK_ ... nt=Limited

ok moj komentr je bezpredmetny pokial vyhradne treba manual
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale stiv more ked budes mat deti a rodinu pochopis ze lufia aj vzadu v zime sedia. si vypni vyhrev vpredu ked ides hrdina. dcere pekne aj chrbat hreje ked ideme do skoly kazde rano a to ma podsedak. sice skilex asi robosov ide vozit ta ale na aku chamru mu je touran potom. tma dacu dodger ci jak sa vola a bude aj do voza aj do koca. inac poliaci maju fajne pivecka. zdravim z katowic
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Vyhrev nezapinam, spoteny zadok nepreferujem. A vw nie je porsche, takze nastavenie tepleho chrbta a chladneho zadku nefunguje. Volant je uzitocny.

Zapnem to tak raz za rok na 2 min. Tazne by som tam tiez nekupoval. Mozno na bicykle, ale tam je zase dodavka/suv praktickejsia.

Tazne je must have az pre dalsieho redneck majitela co robi na ceste naschvaly a nevie soferovat.. ako standardny vodic ojazdeneho touranu.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5537
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Keby si siel 200 tak im je teplo aj bez ohrevu sedadiel :D U nas nikto vyhrievanie nezapina. Akurat mas z toho spoteny zadok a krize. Asi tepla krv.

Daciu dogger som pozeral... Bolo to male zle auto. Taky konkurent fabie kombi. To by bolo fajn keby stalo tak 12k€. Ale oni za to chcu 20k€ :D Ved to uz mas len 10k€ a mas tourana vo vybave ktoru dacia nebude predavat este 20rokov

Naviac v dacii ani nemozes prist za zakaznikom. Resp. mozes ale budes pocuvat otazky typu "malo vas platime ze musite jazdit na dacii?" "nechcete si uz kupit auto? Predavam BMW 7 haha hihi". Este aj vratnik na rampe co kontroloval kufor ma raz vysmial ze vrtacka drahsia ako auto :D

______
Pracovna uz je T6 a Proace city verso... Tam je aj tazne a vsetko co k tomu patri. Touran je na dlhsie cesty, vylety, lietacky po meste, na chatu a tak. Proste male sikovne auto do ktoreho das maximalne tak cestovne tasky a mozno obcas nejaku krabicu.

_____


Pri tiguane som si nevsimol tu limited vybavu, ale stale je to viac penazi, a vo vnutri je to mensie :D Tam by mi daval zmysel skor 2.0TDI, mokre DSG a 4x4...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

No tiguna ma pri kazdej motorizacii mokre dsg cize aj pribtej 1.5tke normalne cakam kedy bude nejala predvadzacka u predajcu velmi ma zaujima ako to jazdi zatialz testov su celkom pozitivne ohlasy ma tu 1.5tku led tomu pomaha pri rozbehoch elektro motor.... Vecma skoda ze 2.0tsi pride az v decembri a 140kW 4 motion nie je v limited vybave
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

hej 4*4 bybsa tam zislo do tourana. a tie suché dsg v 1.5 su vsade mam pocit v celom koncerne. ci? joj dilema ci to vziat na lizi g :(
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"