Kupa mestskeho presuvadla.

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja sa priklanam minimalne kvoli zaruke k novemu tiguanu, ten s mokrymi spojkami automatom napr bude uplne iny zazitok. ved ten satan nech si aspon sadne do vw a prevezie sa, ale kupovat pol rocnu zaruku za viac ako 5r zaruku na malo jazdenie, kde aj macko povedal dobre, ze moze ist peso, je podla mna nezmysel. ved s malym najazdom by som sa HLAVNE zameral na zaruku, ved hlavne o rok aby necvakal za servis co sa na starsom aute proste ukaze.
a toyota kosice je odpad servis, som tam aj volal ked som mazdu6 kupoval a tam stacali km. teta mi hned zlozila ked mi sama omlylom prezradila ine km , a hned ako som ju konfrontoval pipi pip zlozila.

suhlas s skilexom, auta uz daaaaavno neklesaju na hodnote. paradoxne je presny opak ze po 2r predavas auto s nulovou stratou.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No ale pri 500m trasach to uplne fungovat nebude lebo karbon, z toho porazi aj nepriamovstrekovu atmosferu a nie to este TSI...


- na druhej strane dekarbonizacia motora stoji mozno 100€ co nie je uplne velka polozka ak by to robil trebars kazdych 60k km....
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak mne pride ako uber naivka co ho znamy presviedca aby ho zbavil jeho rachotiny pred skoncenim zaruky.
ist 500m autom je az zdraviu skodlive. ale sak to auto asi nekupuje na tyzden. ale sak nech smelo kupi, mne jedno
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hej trosku mi to pripada ako ten vtip s predajom slonika.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa LordKJ »

500m autom je bezna vec :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa stefan222 »

bol som na lodi a tu obezitu, co som tam videl, uz davno sme zrejme predbehli USA, tam na parkingu oodmna v hamburgu vzali kluce a preparkovali mi auto na tesno k inym. Vela nemcurov malo tma problem dat kluce od svojich medacikov neakemu ciernemu indianovi v reflexnej vesticke. ako na nakup alebo do hornbachu asi clovek neide peso hoc aj 500m ale kupovat hybrida pred skoncenim zaruky aby mu stal na dvore je kus nelogicke.
bolt /uber taxik ho vyjde menej.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> tak mne pride ako uber naivka co ho znamy presviedca aby ho zbavil jeho rachotiny pred skoncenim zaruky.

tojota s najazdom par desiatok tisic kilometrov nie je rachotina, na rozdiel od zanesenych skodoviek co nemaju kompresiu na valcoch kvoli ventilom :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa stefan222 »

no zatial som mu skodovku neodporucal :D ale na jeho najazd by mu fobia isto posluzila :D
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa lopo1 »

SKiLEX napísal: Po 11. Mar, 2024, 13:48 - na druhej strane dekarbonizacia motora stoji mozno 100€ co nie je uplne velka polozka ak by to robil trebars kazdych 60k km....
Este netreba zabudnúť aj na filter GPF co pri takýchto kratkych jazdach odide behom 10km
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To si nemyslim, ak aspon raz za cas spravi nejaku 30-40km trasu tak sa vpohode vypali.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa lopo1 »

No co sledujem napr na KIA forach (fejsbukoch) sa im kontrolka plného GPF filtra objavuje uz pred 8000km ide o auta vyslovene pouzivane okolo komina kratke trate studene starty....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak tam nejde o to kolko najazdis kumulativne, je jedno ci mas 8000 alebo 200 000km. Ten filter sa proste raz za co ja viem 400-500-600-700km potrebuje vypalit a ak mu to svojimi jazdami neumoznis tak rozsvieti kontrolku ze "haloo, surne potrebujem vypalit, chod sa previest niekde na vypadovku lebo zle bude."

Konkretne v navode od 1.5TSI bolo napisane ze ak sa ledka rozsvieti, tak si mas ist na 30minut zajazdit rychlostou vyssou ako 80kmh.



Cize aj napr. na dizlovej T6 nemam ziadny problemy ked s tym 2tyzdne beham 5-10km trasy a potom po tych 600km zbehnem 30km do presova... Vtedy sa vypali a mozem zase 2tyzdne jazdit po meste.
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Po 11. Mar, 2024, 16:54, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa d3Xter »

a ty si si myslel, ze bude vzdy prazdne? :D kedy to ma vypalit ked sa ani nezohreje? povozis sa 15-30km a zivot ide dalej, pockas zas 8k a dookola
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa HellAngel »

stefan222 napísal: Po 11. Mar, 2024, 15:48 no zatial som mu skodovku neodporucal :D ale na jeho najazd by mu fobia isto posluzila :D
mame fabiu co ma najazdenych cca 60000. vyhradne kratke trasy.ma zhruba cez 5 rokov. No v lepsom motorickom stave je oktavka z roku 2008, nalietanych cez 500 000 s motorom 1.9TDi. Ta fabia je za trest. Strasne auto a strasne precenovane.

edit: v tej fabi je ten 1.0 TSi trojhrncek
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale tak malo lasky jej davate a odstavia ma zas iny podvozok. snadero a duster su ine tiez vsak. ale ten tsi si asi prvy ci sa mu nepozdava
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"