Kupa mestskeho presuvadla.

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Velka cast aut jazdi do autorizaku aj po skonceni záruky, a ked nejazdi tak sa tam pri takýchto velkych opravách dostane minimalne na diagnostiku.

Ono sa to ani inak neoplati ked niekedy autorizak za 40€ zisti to co bezna garaz nezisti za 2dni prace, pretoze nedisponuje informaciami ktore ma automobilka k dispozicii...


Bezna zaruka je 2roky, mozes si doplatit viac, maximum vsak 5/150k km


Moju teoriu potvrdzuje to ze novsich 2.0TDI(ktore sa povazuju inak sa tiez dost spolahlive) tam uz zopar menili... Aj take srandy co ti ani vo sne nenapadnu... Napr. Ze turbo na 2.0TDI sa rozpadne a pusti do motora naraz tolko oleja ze ho "hydrolockne" a ohne kluku...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Bezna zaruka je 2roky, mozes si doplatit viac, maximum vsak 5/150k km

tak ako pisem... i ked 150kkm som narychlo v cenníčku nevidel ale tym netvrdim ze som videl vsetko.
ach ano, nestlacitelna kvapalina - kde sa rata aj hydrokvapalina - je pekna svina ked sa dostane do motora tam kam nema :)

.

>> Ono sa to ani inak neoplati ked niekedy autorizak za 40€ zisti to co bezna garaz nezisti za 2dni prace, pretoze nedisponuje informaciami ktore ma
>> automobilka k dispozicii...

a existuju aj opacne pripady. Ze 6 autorizovanych servisov mesiace vyhorelo na tom, co jeden sudruh v garazi chytil osciloskopom za 15 minut a podobne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa molnart »

mp3turbo napísal: St 13. Mar, 2024, 10:50 chytil osciloskopom
neverim ze trvalo az 12 stran diskusie by turbo spomenul tento zazracny multitool ❤️
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ano, trvalo dlho. Ano, je zazracny. Chytis s tym veci ktore so ziadnou diagnostikou - ani originalnou - nemas sancu. Je to iny tool nez bezna diagnostika.

Je to genialny doplnkovy tool a kludne si na neho spomen, ked budes niekoho pocut o tom ako posielal vstrekovace na test :
https://www.youtube.com/watch?v=T6BYDaoyKj8

musis ich vybrat z auta, musis musis musis, a pritom... houno musíš. Nemusis. Prilisne prepady paliva naspat sa prejavia na prudoch. Akekolvek malilinke odchylky v mechanickej praci vstrekovacu (zacinajuce zadretie...) sa prejavia na prudoch. Takyto osciloskop ti povie za 30 sekund, ze tento vstrekovac ide inaksie ako ostatne, ze uz je ciastocne naprd a je garantovane, ze umre v blizkej buducnosti. To ti ziadna stolica nepovie. Myslim vstrekovac-diagnosticka stolica, nie hnede v trenkach.

Vies co je este daleko lepsi tool nez osciloskop ? Spravne, osemkanalovy osciloskop so zaznamnikom. Vies preco ? Ach ano, odpoved necakam...

Ked nabuduce pobehas zopar autorizovanych servisov ze auto nevie nastartovat a nahodne sa vypina pocas jazdy, ked ti vymenia polovicku elektroniky vratane riadiacich jednotiek za >6.000 eur a uz sa idu samozrejme chytat vstrekovacov, tak ti osciloskop za 20 sekund chyti parazitny signal z prerazeneho diodoveho mostika na alternatore ktory zabija celu zbernicu. Az potom sa budes citit strasne. Nie kvoli osciloskopu - ten vyriesil tvoj zasrany problem - ale ze preco si to cele musel absolvovat ako klient. Ze preco si to musel zaplatit. Ze preco boli predchadzajuci mechanici taki sprosti a nepouzivaju osciloskop.

Skus najst chybu alternatora na seriovej originalnej diagnostike. Mozes merat voltmetrom kolko chces. Okrem osciloskopu mozes merat cim len chces.

Ano, jedno taketo auto je na dielni hned vedla tych rozhodenych 1.0tsi co sa nikdy nepokazia. Zajtra si pre neho pan sudruh majitel pride a potom bude riesit autorizaky v Bratislave co maju pristup ku vsetkym informaciam automobilky - a vyriesi samozrejme houno. Nikto mu peniaze nevrati. Nikto neskloni v autorizaku hlavicku ze mmmmm nevedeli sme, tápali sme, my odbornici s pristupmi ku vsetkym informaciam. Nikto mu nepovie ani prepacte.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len tak zo srandy : platene ceske forum fcd.eu sa bez osciloskopu nepohne. Chlapci tam riesia problemy ktore pobehali zopar autorizakov, zopar dielni.
ti lepsi z vas skusia pochopit, pozriet si info o ktorych doteraz netusili ze existuju. Nie je to pre beznu "odbornu verejnost".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nevravim ze nemas pravdu, sam som si nedavno zadovazil rigol DHO804 a je to bajecna vec vzdy ked sa v elektrike deje nieco co nedava zmysel...

Tak ci tak zase sme sa bavili o hruskach a ty si do toho zamiesal marhulovy kompot. Bavime sa o tom ci TSI odchadzaju alebo nie a zrazu je autorizak naprd lebo nevie diagnostikovat prerazeny mostik alternatora...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to uz bolo pomimo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa lopo1 »

turbo tu mas zaruky ako sa daju zaplatit u VW ... Napr taka kia sa hrdi 7 rocnou zarukou ( tiez ale limit 150tis km) ale zas rozlisuju napr. na infotaiment je zaruka len 2 roky a je kopec pripadov kedy sa ludom po 2,5 - 3 rokoch objavili pod dotykovým displejom bubliny a riesenie je len výmena celej jednotky tusim za 2,5k ojričiek :rolleyes:

cize ak si viem doplatit za 800 ojri predlzenie zaruky na komplet cele auto .... idem do toho
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
kilLeRko0o
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 233
Dátum registrácie: Pi 09. Okt, 2015, 11:56

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa kilLeRko0o »

autorizovaný servis z mojich skúseností a zo skúseností známych stál vždy zaprd.
najlepšie nájst šikovného mechanika z garáže čo má vela známych a vie riešiť aj elektroniku cez niekoho a máš vybavené všetko.
CPU: i5 13600KF, Noctua NH-D14, GPU:ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti O12G, MB: MSI PRO Z690-A WIFI DDR4, RAM: Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 4266 MHz CL19 Renegade Black 1Gx8, Case: Fractal Design Meshify C Dark TG, M.2:Samsung 970 PRO 512 GB, HDD:Seagate Barracuda 7200.14 1TB, PSU:MSI MPG A850G PCIE5
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa stefan222 »

za mna napr skoda servis vranov je top. aj cena. a garazistov bez aktualnej diag som stretol xy. vyhodene peniaze a strata casu.
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa lopo1 »

ako vždy a všade nie je servis ako servis a je jedno či garážový alebo autorizovaný VŽDY je to len a len o prístupe konkrétnych ľudí a ochote riešiť problémy.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa LordKJ »

lopo1 napísal: St 13. Mar, 2024, 14:00 ...
a skodovka dava casto aj relativne vysoke zaruky v ramci vybavy (v ponuke na karoq za 46k bez zlavy :laugh: mi davaju 5r/100k km, prve 2 roky bez obmedzenia za nulu)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Toyota proace mala 5rokov/250 000km "zadarmo"
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to im sluzi k obrovskej cti, pretoze nieco take najst vobec nie je jednoduche.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak vedia, ze takuto zaruku si mozu dovolit. Na avensisa mi este po 15 rokoch prisla vyzva, aby som navstivil seriv kvoli vymene airbagu ci co. Mali par pripadov vo svete, kde tie spinace, nefungovali spravne. Tak som so srandy zavoval priamo do toyoty, nadiktoval som VIN a objednali ma. V den D som tam prisiel a skutoicne auto zobrali na nejake 2 hodky a vymenili tam nejake veci. Dostal som od toho aj papier. Sanka dolu, ze aj po rokoch co je auto v prevadzke, spravia bezpecnostny servis a zadarmo
Honda na toto vari tiez robila zvolavacku
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"