Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> automaticky predpokladáš že to je džad lebo to nie je Škodovka

tak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v teme o kupe mestskeho priblizovadla zaznelo ze benzinove GPF. Nechcem to uplne przniť tam lebo uz je to ajtak sprznene dost tak sa opytam tutok : 2.5ky hajbridy od Tojoty uz maju gépéef ? a ked nahodou maju, vieme od ktoreho roku ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1574
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

guugel prezradil ze ano RAV4 maju GPFko ale od ktorého roku sa uz neviem dopatrat

EDIT tak som sa už dopátral https://toyota-club.net/files/faq/19-09 ... pf_eng.htm
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dik, bol som lenivy gúúgliť.

Inak som rad ze priamo Tojota napisala to iste co som napisal aj ja uz roky dozadu nielen na tomto fore : benzinove filtre sa budu zanasat ukrutne menej, budu sa zanasat ukrutne inymi "splodinami" lebo nafta proste hori inak nez benzin, budu sa vypalovat ukrutne lepsie kratsie lahsie a rychlejsie pretoze teplota v benzinovom vyfuku sa spravi uplne jednoducho, pretoze jeden benzinovy vstrekovac a jedna sviecka priamo na miesto kde to treba podpalit je zalezitost 45 eur atd, atd.

Povedane inak : nemam starost o zivotnost benzinoveho GPF. Ked vydrzi len 5x dlhsie nez diesel, tak to priblizne 99.9999999683% majitelov staci na cely zivot aj keby auto mali 15 rokov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5416
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

@mp3turbo Narazil som na starsi test 1.0TSI
https://www.auto.cz/skoda-rapid-po-100- ... bku-129793

Je tam pekne video a este krajsie zhrnutie na konci:
V každém případě můžeme jasně říci, že kontroverzní motor, který jsme schválně hodně týrali (extrémně rychlé jízdy, tahání vleků, 30.000 km na oleji, aktivovaný stop-start), rozhodně nemá životnost maximálně 100.000 km, jak různí rozumbradové rádi tvrdí. Pokud bude opotřebení pokračovat lineárně, vydržel by ten náš minimálně 300.000 km, ale spíš víc. Hodně bude záležet na tom, zda někdo v polovině životnosti vyčistí ty ventily – v servisním plánu to samozřejmě není. Zkrátka různými těmi diamantovými povrchy pístních čepů a jinými velmi drahými díly se podařilo eliminovat negativní vlivy vysokého specifického výkonu tak, že životnost 1.0 TSI je jednoznačně vyšší než u mnoha starších atmosférických motorů.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6785
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

https://auto.bazos.sk/inzerat/162714251 ... jOg9dnDTGA

kamos vBa predava. staral sa o auto ale neni prvy majitel mam pocit.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Hodně bude záležet na tom, zda někdo v polovině životnosti vyčistí ty ventily

cize v pripade 99.9999999999999999978559788999 % majitelov mame problem lebo to nikto necisti okrem dvoch-troch hyperblaznov v celej republike ?

Takto, povodne trojhrnceky boli absolutna technicka katastrofa. Blatove hovno hadam designovane hodne ozratymi studentami zrejme mediciny pocas velkej prestavky, a nie technickymi inziniermi s obrovskymi skusenostami. Samozrejme ze automobilka sa strasidelne poucila na zaklade empirickych neuspechov, samozrejme ze musela zareagovat. Hnevajte sa na mna kolko chcete, ale diamantove upravy piestov, antigravitacne ventily vyrobene z najlepsej zliatiny najraritnejsich chemickych prvkov na zemi a vstrekovace pokropene slzami morskej panny su absolutna zhovadilost : proste stacilo do premakanej overenej 1.4ky nahodit turbo aby to drzalo krok s dobou, "nejako" vyriesit emisie pretoze nie, tu nikto nepretlaca elektromobily nasilu proti fyzike a hotovo.

Tazko mat rad 1.0téesí zvlast vo svetle ked strasidelne vela automobiliek malo problemy s prakticky vsetkymi trojhrnčekovými litrákmi. Bez ohladu na vykon, bez ohladu na litrovy vykon. Tazko mat rad TSI vseobecne, ked si zobereme ze styri generacie napinakov nezachranii 1.8tsi, 1.4tsi, ze tie priamovstrekove stroje fyzikalne pochovavali sami seba znecistenim, ze su reporty ze firmy mali 120% poruchovost motorov v zaruke (ako 120% ? No tak, ze mnohe motory sa poje...kazili dvakrat v ramci ano tej uzasnej dvojrocnej zaruky).

No proste najvacsie hura na svete. Alebo nie ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5416
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jooj ale to su take kecy jak ked dneska niekto nechce ryzen lebo ma vyssiu spotrebu ako intel a sa prehrieva... A popritom ma v mysli AMD piledriver ktory so sucastnou situaciou nema spolocne vobec nic.

Suhlasim ale s tym ze ak by som do bazaru natukal "1.0 Turbo" tak kazde tretie auto(hlavne tie okolo 2010) ktore mi vyhodi bude nocna mora na servis - Tak ako sa nekupoval AMD piledriver, tak isto treba odfiltrovat trebars TSI s retazou, prve ecoboosty, turbobenziny od PSA... Skratka musis vediet co kupujes.


Ale zbytok je OK. Je to spolahlivejsie ako niektore atmofery, jazdi to za 5.5, "pozavodi" to takmer vsetky atmosfery na ceste a na dialnici to je tak tiche ze niekedy zo 4rky zabudnes preradit na 6tku.

A ze to karbonuje na ventiloch? No bud tam budes tankovat kvalitnejsi benzin, VIF, menit olej castejsie ako je 30k km... Alebo sa musis buchnut po vrecku a raz za 150k km investovat 70-100€ do dekarbonizacie... Podla mna je to fajn deal za usetrene 2-3l na spotrebe
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za 70 spravi volakto dekarbo ? Tak super. Treba mat encyklopedicke vedomosti az na uroven nieze mesiacu, ale tyzdna vyroby ? Tiez super.

Vies az taketo kajnšmetke proste nie je typicky sudruh co kupuje taketo vozidielka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa LordKJ »

no staci nekupovat dnes uz 12-14 rocne tsicka, netreba presne tyzdne
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cize dam otazku : TSIcka z roku 2015 su uz uplne v pohode ? Su to tieto uplne najnovodobejsie masinky posvatene diamantami co sa nikdy nepokazia ?
to nie su 12 rocne masiny ani zdaleka.

A ked niekto zahlasi ze "1.0TSI su dokonale uz od roku 2021" tak viete co pride z mojej strany, hej ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5416
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak predpokladam ze si vzdy zistis potrebne informacie dopredu alebo zabezpecis osobu ktora nimi disponuje ak ides investovat vacsiu cast svojho majetku...

Venovat 30minut tomu ze do googlu zadam trebars "fabia TSI problemy" nie je zrovna raketova veda.

Kto s tym ma problem tak si o peniaze snad aj zasluzi prist a je jedno ci kupuje benzin, dizel, atmosferu, turbo alebo americku V8 kedze neriesitelne problemy sa daju najst vsade.


Inak ano, 1.0TSI su vporiadku uplne vsetky. 1.2 a 1.4 su "spravne" definitivne niekde od polky 2015. To ci je to "ten spravny" vies polahko zistit z technicaku, SPZtky, vin cisla, pohladom na neho, alebo si pozries tabulku do ktoreho tyzdna sa dany motor osadzal do daného auta...

Tak ci tak "nevhodne" modely najdes kludne aj medzi 1.9TDI, aj medzi 2.0TDI, aj medzi atmo benzinmi...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Skilex, uprimne : kolko poznas banskych inzinierov ktori analyzovali TSI motor predtym ako si ho kupili ? Kolko poznas uctovnicok ? Ty robis tusim elektricke revizie, kolko vasich revizakov zamestnancov spravilo SWAT analyzu pred kupou ?

Bavime sa o ludoch, ktori nie su kajnšmetke fuchmani ako si ty, pretoze ty autami zijes. Teba to ako cloveka principialne bavi, si mlady, krasny atd. Bavme sa o vzorke normalneho typickeho sudruha slovaka, pricom si povieme ze cez 200.000 z nich stavilo na vitazstvo Harabina, takze su absolutne je...bnu...ti (ziadny normalny clovek neda do takehoto businessu ani 10 eur "len tak zo srandy", proste ne). Kolko z nich bude zistovat TSI nedostatky pred kupou ? Mame tu Števka zblazneneho do 1.5tsi, tak sa opytajme - aku zurivu analyzu robil pred kupou ?

Nula. Okrem ineho, ako viem ze informacie vytiahnute za polhodinu z googla su naozaj spravne ? A vobec, nebolo by principialne spravnejsie proste mat motory, ktore nemusis analyzovat ako blazon ?

Ozaj, a nahodou sa nemoze stat ze vyjde nejaky motor a chyby na nom sa ukazu az po 2-3 rokoch, kedy uz budes mat kupene ? Lebo presne takto to bolo vzdy, aj s fordackymi ekobuustami... takze mozes citat guugl nielen polhodinu ale kludne aj tristvrte a ajtak si kupis technicke hovno.

Poznamka : kolkokrat si analyzoval vytah ktorym sa denne vozis ? Kolkokrat si analyzoval televizor do ktoreho cumis, co keby nahodou prerazilo zdroj, rozprsklo obrazovku a tebe vytrepalo jedno oko ? chapes taketo veci ako zakaznici princiapialne NEMAME VOBEC RIESIT.

Ze signifikantne peniaze... kupa Fabie ? Okej. Ja som posledny 135.000km Vojadzer nesignifikantne kupil tak, ze som previedol prachy do Ciech a potom som si pre neho isiel. Ani som ho nevidel. Holt je to Vojadzer, tam nemusis analyzovat ako na Fabii. Mame ho tri roky, nemam k tomu co povedat lebo este peknych par rokov ho mat budeme.

PS : a akoze uz uplne v neposlednom rade : preco tvoja firma bohovsky prosperuje na elektroreviziach ? ved nech si zakaznici vygooglia co si maju pozriet, ved "kuknut nejake droty predsa nemoze byt az take zlozite" :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Citam tento vyplod znova a znova, a vobec nechapem, co sa snazis povedat. Ak niekto neni schopny pouzivat google v roku 2024, tak mu treba. Ci akoze by mal priemerny slovak kupit ameriku, lebo tie su vzdy spolahlive, lebo velky motor velka spolahlivost? Nic ako northstar neexistuje?
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"