Vsetko o 30 Mb/s Internete optikou do domu od Orange

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

zoom napísal:Myslim si, ze ten internet je celkom o nicom, povedzme si preco:

1) Set-top-box stoji 13 000,- Sk (zlavy pri viazanosti nepocitam, nakolko zavazovat sa je najvacsia blbost, najma ked neviem ake budu ceny do buducnosti a je oficialne ohlasene ich zdrazenie uz teraz)
imho blbost,preco by si sa nemal zaviazat? kto ti da za rok/dva/tri optiku do domu (minimalne pingy) za cenu 1200.-?
zoom napísal:2) Limit dat 100 GB

Ja byvam v BA, takze vyber mam, mozno pre niekoho, kto vyber nema, to bude dobre pripojenie... netusim.
100GB mesacne ti nestaci? na intraku mame 100mbit optiku a uz nemam co tahat,max za mesiac 65GB,potrebujes zazalohovat net???
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Optiku mi neda nikto, ale lepsiu ponuku, hoci aj cez kabel mi niekto moze dat. Viazanost povazujem za totalnu blbost. Ludia sa zaviazu, len aby usetrili 5 korun. Ty vies co bude o pol roka? Alebo o rok? Hlavne ze viazanost na 3 roky... co ked o 1,5 roka pride Telecom alebo Chello s lepsou ponukou? Viazanost = pre blbych.

Co sa tyka zalohovania netu, to je dalsi vyplod. Ja stiahnem viac tak uz zalohujem net, ale ty so 65 GB ho nezalohujes? Kde presne je ta hranica kedy ho uz zalohujem? Niekto kto stiahne mesacne 10 GB, tak tebe povie, ze ty zalohujes net? To su len chore vyplody toto, je rok 2007 pomaly, data su velke, limity o hovne.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

zoom napísal:Optiku mi neda nikto, ale lepsiu ponuku, hoci aj cez kabel mi niekto moze dat. Viazanost povazujem za totalnu blbost. Ludia sa zaviazu, len aby usetrili 5 korun. Ty vies co bude o pol roka? Alebo o rok? Hlavne ze viazanost na 3 roky... co ked o 1,5 roka pride Telecom alebo Chello s lepsou ponukou? Viazanost = pre blbych.
telekom ti da 30Mbit? kym sa rozbehne na slovensku adsl2+ ubehne najmenej rok, kym daju 30Mbit-ubehnu najmenej 3 roky (a aj o tom silne pochybujem)
chello? kym nebude vo viac ako 3 mestach, tak ho nepovazujem za konkurenciu

65GB som tahal dvdcka,ide o kazdeho potrebu, ja osobne viac nepotrebujem, ak potrebujes viac ako 100 giga tak naco? tolko filmov ani nenatocia... a keby aj, najdes si tolko casu aby si si ich vsetky kukol? ja teda nie

no offence...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Tak mam nejake "nezarucene" info "priamo od zdroja"

- momentalne sa dalsie kable netahaju
- zacne sa robit prieskum po domoch (brigadnici budu robit anketu)
- smer by sa mal poberat k technopolu a tematinsku a topolciansu ulicu (tam byvam)
- dubravka zatial NIC

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

2toman: ruzinov?
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

killswitch napísal:2toman: ruzinov?
Skusim sa popitat.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
pista6104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov(18)

Príspevok od používateľa pista6104 »

JJ...dotiahnut to do roddinych domov do ruzinova by nebolo od veci... :lol: taka Kladnianska,Bazantia,Mierova to by sa mi lubilo :D
THE POWER OF INTEL,INTEL C2D@3600MHZ THE AMD QUAD FX PLATFORM KILLER
Mainboard:ASUS P5B Deluxe,Procesor:Intel Core 2 Duo E6300@430*7=3060mhz 1,280v 520*7=3640mhz 1,6v stabilne 12h v orthose!,GK: Asus X1950PRO Pamete: 2x1GB GEIL ULTRA CL4@1200mhz CL5 or 920 CL4 ,DISK:2x hitachy 160GB in raid 0,ZDROJ:Forton bluestorm II 500w,CASE:Thermaltake XASER V5000D + catodes,CPU FAN:Noctua U12F,Samsung 203B,Klavesnica:Zboard + 1 keyset,Mouse:Internet Explorer 2,0 Microsoft,zvuk TEAC HP-11,zaflexovane setky kable
IBM ThinkPad,Pentium M 1333mhz,256mb ram,integrate GPU...
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Obmedzeny net je blbost aj ked na 100GB.

Ked zacnes tahat vsetko v dvd kvalite ( neskor hd-dvd, blue ray ), bo z takou linkou sa neoplati tahat blbe divx, xvid a pozerat mazance na LCD. Pozerat telku, co sa rata tiez do limitu sa stavim a kedze HDTV je pekne velke, tak si skoncil ;)

Nie obmedzeny net na data a cas nikdy nebrat. Radsej keby mi dali linku 2 down a 2 up nonstop data, cas za 500SK tak si to skor zoberiem ako nieco rychle z obmedzenim.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- pozeravam HDTV seriali na 32" LCDcku a je to absolutne v pohode
- 45minut=350Mb dnesne kodeky a filtre robia aj nemozne.
- 100 giga neprepozeras ani kebi si chcel, predpokladam ze HD-DVD a BleRay filmi sa po prekodovani dostanu na 4.7Gb (720r)
- 100Gb si nedokazem predstavit ze precerpam (sak mam 5Gb volne na disku) (ale zase nigdy nehovot nigdy)
- a ak ma niekto 100 000Sk na 1080riadkovy televizor tak si moze predplatit aj vecsi objem dat.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

LoPiO napísal:Obmedzeny net je blbost aj ked na 100GB.

Ked zacnes tahat vsetko v dvd kvalite ( neskor hd-dvd, blue ray ), bo z takou linkou sa neoplati tahat blbe divx, xvid a pozerat mazance na LCD. Pozerat telku, co sa rata tiez do limitu sa stavim a kedze HDTV je pekne velke, tak si skoncil ;)

Nie obmedzeny net na data a cas nikdy nebrat. Radsej keby mi dali linku 2 down a 2 up nonstop data, cas za 500SK tak si to skor zoberiem ako nieco rychle z obmedzenim.
... nie ... TV sa nerata do datoveho toku
... za data sa povazuju iba udaje preneseno do pocitaca a nie do TV
... pekne si o tom mozes precitat ako na ich stranke, tak aj z rozhovoru na www.zive.sk
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

Toman napísal:
killswitch napísal:2toman: ruzinov?
Skusim sa popytat.
dakujem :wink:
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

Neviete kedy bi mali spustit Optiku aj v BB bo nam tu prekopali cele sydlisko ale kedy to spustia tak nemam sajnu (hadam to robil Orange) , a este to musim kupi ten konventor na kazde pripojenie v panelaku ci urobia niekde v pivnici nejaky konventor pre celi dom?
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

k teme internet optikou:
viazanost u ST mi skoncila davnejsie, zatial som nemal dovod menit provider-a, touto debatou ste ma inspirovali a zacal som kukat po zmene, tu spominany Orange v tt nema pokrytu moju ulicu(ale cez cestu uz hej :( ) a neda sa cakat kedy budu aj na nasej ulici, ale mame tu dvoch provider-ov, tak by som sa vas popytal ci to stoji za to :
1. PalmSoft cennik - 4/2M, bez limitu, 500 SKK mesacne, 500/1000 SKK zriadenie
2. PEEM expres - 4/4M, limit 1G/1hod., 595 SKK mesacne, 1200/1 SKK zriadenie

nadchla ma cena(u ST platim raz tolko+telefon za 1024/256), a druha vec co je fajn je upstream(k hraniu MP, alebo vytvoreniu servera), ten limit 1G1H u PEEM nie je minus(v mojom pripade),
ece dodam ze nie som notoricky stahovac, pravidelne navstivujem par portalov, trosicku email, castejsie stahujem neaky softik/addon k hre, cas od casu neake demo a v priemere raz/dva krat za mesiac nieco vecsie(radovo par GB)
teraz mam DATA2000 a nemam dovod sa stazovat na neaky limit(vdaka flatovym vikendom), len raz ked som mal stahovaciu spicku a (kvoli piatkovej dovolenke) som zabudol ze je piatok a nie sobota tak som si zarobil peknych par tisic, co mi vadi je nizsia stabilita a vyssia cena ST
ako si to tak preberam asi nemam nad cim vahat, ST vyzera draho voci tymto provider-om
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

Gogi napísal:......
no k tomu Peem-u :
1) radsej by som si dal 3/3 MB bez Fup-ka
2) s tym serverom by som nekrical hop ... zevraj sa budu davat neverejne IP a za verejnu sa budu doplacat dve kila ... este to neni potvrdene cakma kym mi odpisu na majl
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

Nesqwik napísal:
Gogi napísal:......
no k tomu Peem-u :
1) radsej by som si dal 3/3 MB bez Fup-ka
2) s tym serverom by som nekrical hop ... zevraj sa budu davat neverejne IP a za verejnu sa budu doplacat dve kila ... este to neni potvrdene cakma kym mi odpisu na majl
3/3=pomalsie a drahsie ale bez obmedzenia, podla v cenniku maju verejnu IP za 120 mesacne :puke: , ta ked ti odpisu das mi vediet co a ako?
co hovoris na palm, to sa mi zda lepsie, nemusis platit na tri mesiace dopredu, garantovana rychlost(na rozdiel od tych zahmlenych PEEM-ovskych 80%), o par korun lacnejsie
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže

Návrat na "Debata o všetkom"