IoT - Vseobecne

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00

Re: IoT - Vseobecne

Príspevok od používateľa zoom »

Len k tym predoslym Gledopto Zigbee krabickam, maly feedback... vcera som bol vyzdvihnut tie nove Gledopto (prebrandovane na Gidealed) z Amazonu, dnes som to namontoval a musim povedat, ze je to este horsie nez ten stary model. Cize opat banda cinskych zergov nevie nic poriadne vymysliet a domysliet a cela ich existencia je dobra iba na to, aby robili vyspelemu svetu tovaren.

Ten novy Zigbee controller ma podstatne lepsie (= priemerne dobre) svorky a je nizsi. To su jedine dve vyhody. Vsetko ostatne je horsie. Skusal som ich kvoli tomu, ze prepustaju prud. Ked je svetlo vypnute (konkretne LED okolo zrkadla), tak stale je tam jemny glow. Po namontovani noveho modelu sa udialo toto:
  • Glow sa stal jasnejsi.
  • Ked je svetlo vypnute, controller drbnuto piska a neda sa to napravit zmenou pracovnej frekvencie.
  • Controller vydava pocutelny zvuk, ked ide z Off do On alebo opacne.
Nemohol som tomu uverit, tak som si dal tu pracu a premontoval nazad stary controller a ten je tichy, ked sa svetlo vypina/zapina a pri vypnutom svetle sice vydava zvuk, ale podstatne tichsi a menej pocutelny (je to skor take cvrlikanie, kdezto ten novy vyslovene piska a pocut to od dveri v kupelni).

Takze koniec s takymito cinskymi haraburdami. Musim to vymysliet nejako inak a zasadne lepsie. Vsetky smart svetla/ziarovky/lampy/pasy, co mam doma od serioznych spolocnosti nemaju jediny problem. Nejaka nedomyslena patlanina od zergov bude vymyslat, lebo nevedia nic urobit poriadne. Nechal som ho nalepeny na zrkadle vzadu, nestal ani za to, aby som ho daval dole.

Návrat na "Hardware všeobecne"