navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Príspevok od používateľa opto »

Dúfam že nie len práve kvôli tomu že väčšinou používam OFF-line mapy sa mi na viacerých android telefónoch dosť často stáva že aj napriek tomu že mám zvukovú navigáciu tj. repráčik zapnutý tak to buď mlčí alebo len pípa.

Väčšinou to tuším dokážem opraviť tak že repráčik v aktívnej app mapy vypnem, úplne vypnem aj app, a až po zapnutí app a navolení nového miesta repráčik v app zapnem.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Príspevok od používateľa opto »

Tak som zistil že pri sťahovaní OffLine máp cez domáce WiFi sa zvukové pokyny síce stiahnu ale ( po čase alebo vypnutí/zapnutí app Mapy ??? ) ich appka považuje za neaktuálne tak radšej namiesto hovorovyých pokynov pípa. :hysterical:
Dobrá výhovorka dostať love aj od poskytovateľov mobilných dát a predajcov navigácií .

1https://blog.webtech360.com/sk/softver/mapy-google-nehovoria-alebo-nedavaju-hlasove-pokyny-12-sposobov-ako-opravit/88860425

https://support.google.com/maps/answer/ ... %3DAndroid

Keďže v niektorých telefónoch nemám žiadnu SIMku budem musieť naštartovať apku a navoliť si cieľ ešte doma pri WiFi routri a počkať kým nezačne rozprávať a potom ju už nevypínať . :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je rok 2009 alebo preco by niekto pouzival offline mapy?

Ved to ze je navigacia online a upozorni ta na policiu/prekazky/nehody/kolony a pripadne navrhne lepsiu a rychlejsiu trasu je vacsinou jediny dovod preco ju zapinam...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak chces offline mapy, tak siahni napriklad po sygicu. Google, waze a im podobne su online mapy. Google si sice stiahnes trasu, co je v istych pripadoch fajn, ale su hlavne urcene pre online prevadzku. Tak ako napisal skilex, ak pouzivas taketo mapy offline, priprvujes sa o benefity z online obsahu (policia, zapcha, havaria, vypocet rychlejsej trasy...)
NB: Asus ROG Strix G16
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Príspevok od používateľa opto »

Vlani som pri ceste do HR používal waze so zapnutými mobilnými dátami a pred Nagykanizsou mi to na kruháči povedalo "odbočte v pravo - tj na Dialnicu HR " a bol tam zákaz vjazdu lebo nájazd na dialnicu práve opravovali a samozrejme že tabuľa obchádzky na tom kruháči vôbec nebola.

Až po temer hodine zúfalého jazdenia po Nagykanizse ( to čo som ušetril na čase a LPG nepoužitím HU diaľnice :facepalm: ) som doslova zúŕivo skočil HU policajtom do cesty :laugh: a tí ma konečne naviedli na iný nájazd na vytúženú HR dialnicu . Vtedy by som privítal v app. pumlík nedá sa odbočiť nájdi ínú trasu.

Ináč tie funkcie/možnosti naviac aj vyrušujú nehovoriac o tom že by ma potešilo keď by som ich naozaj jednoducho vedel povypínať.
pozn.
Ináč waze ma nezachránil ani pred pokutou za rýchlosť 67 v HU dedine.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Príspevok od používateľa HellAngel »

ani online mapy su neni 100% zaruka, ze po ceste nie je nieco nahlasene alebo zmapovane. ale z 90% urcite ano. Ak nemas potrebu onlie ficuriek, doporucujem Sygic, ozaj velmi dobre mapove podklady. Aj ked na online typu google nemaju, lebo sa akualozujubraz za cas, stale ide o vybornu offline navigaciu. Potom je este vyborna volba IGO
NB: Asus ROG Strix G16
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Príspevok od používateľa opto »

Díky za typ. Ja keď mám zapnutú ONline Waze v mojom aktívnom mobile kde mám aj nekonečnú dátovú kartu za 128kbps/2E tak si niekedy ( 2x do roka ) pre istotu zapnem paralelne aj Google Mapy na starom mobile kde žiadnu SIM kartu nemám. Oferoval by som možno aj tých 17E za sygic :? ale hneď v prvej recenzii sa niekto sťažoval že mu ponuka na sigic + zatieňuje obrazovku :facepalm: .
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: navigácia MAPY nehovorí len pípa alebo mlčí

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak to neviem, Sygic uznejaku dobu nepouzivam. ten pop up sa da vari vypnut. Su tam nejake vyhody. Istunl dobu som rozmyslal si spravit zo starsieho tabletu navigaciu IGO. Clovek sa stym musi pohrat, ale je to vyborna navigacia s mnozstvom nastaveni. No s google maps a waze som som prestal rozmyslat a pouzivat offline navigacie
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Android / Wear OS"