Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4513
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Zavarit, neni to hnile... bosal su najlacnejsie vyfuky.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

aby ho to prevaranie nesatlo viacej penazi a casu, ako to vymenit za nove. Ta hrubka trubiek je dost tenka. Toto chce hlavne niekoho, co vie zvarat, nie nejakeho patliaka, co poprepaluje ten plech a nakonice to aj tak skonci kupov novych ruriek
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3343
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

https://www.startstop.sk/news/106751/na ... -22-tisic/

Síce Francúz, ale je to možnosť, či?

Kontext: "EV nám zabilo všetky dodávky"
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nice, cize predsalen sa PSA po X rokoch boja podarilo dostat na trh nejake dodavkoidne auta. To je super sprava.
Když v roce 2021 přišla skupina PSA, respektive nově se rodící Stellantis se zprávou, že její malé osobní dodávky se budou nadále nabízet jen v čistě elektrickém provedení, nikdo nechápal, co se děje a komu ve vedení definitivně přeskočilo. Pozadí kroku, který na čas tato oblíbená auta v podstatě vyřadil z prodejů, bylo prozaické – bylo třeba narovnat čísla v tabulkách emisních hodnot tak, aby vycházela. Požadovaných výsledků se zřejmě konečně podařilo dosáhnout, a malé spalovací dodávky byly opět vpuštěny na hřiště.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kto chce Berligno nech kupuje, idú ako rožky a imho to bude ako s predošlím modelom, že bazárové polročné kúsky budú v cene nového kôli čakačkám.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6797
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Na kseftik not bad. Ideal benzin. Viac nepoholne auto nepoznam. Jedine na pracu ako dodavka. Ako rodinne auto tak mozno do skoly. Asi 1h vkuse v tom sa neda sediet
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak zlé to nie je ale áno, je to dodávka, aj preto som to nekúpil a šiel do MPV, úroveň komfortu je inde (aj keď všeobecne má Citroen sedadlá také, nič moc).

ale vo svojej triede je to OK.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Preco nepohodlne? Pohodlie je snad jedine co je v tom aute OK. Ma to fajn sedadla(celkom makke, bez bocneho vedenia, rozmerovo fajn... ako vsetky FR auta), je to fajn odhlucnene a ma to makko naladeny podvozok.

Inak benzin v tom aute radsej nie. Ak niekto nadava na male oturbene motory ze vydrzia ledva 100k km... Tak v tomto pripade by mal pravdu :)
-Rozvodovy remen ponoreny v oleji je tam pri mestkych jazdach bezne KO po 50-60k km. Kusky remena upchaju olejove cerpadlo, vacsinou to ludia zistia az ked svieti check engine light a motor je KO lebo sa nemazal :/
-Po 100k km zerie olej ako stara skodovka
-Servisy doporucuju tankovat 98oktanovy benzin
-Zerie to ako maly tank, 9l/100 je uplne bezny priemer(pri beznom vodicovi)
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6797
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Borci neaky super eletrikar na auta?ka.os ma dodavku renault master a nevie nastartovat. Repas rj bol spravenh a nepomohlo. Diag nevie nikto spravit tiez na to. Auto je nepojazdne v strbe pod tatrami. Dik
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Poslednu dobu som zacal uvazovat nad vymenou oktavie 3 s motorom 2.0 tdi a DSG prevodovkou. S autom som viacmenej spokojny az na tvrdsi podvozok, drnacanie interieru a vypalovanie filtra prave vtedy ked sa mi to nehodi. Navyse sa nam ma narodit druhe dieta a mozno by sa nam zislo vacsie auto.
Rad by som bol, aby auto malo vzadu tri separatne sedadla a mohol som dat jedno sedadlo do isofixu v strede a jedno na kraj s tym ze by tam rodic vedel pohodlne sediet. Toto kriterium vsak pomerne dost skresava vyber vozidiel.
Z takych tych rozumnych aut sa mi celkom pozdaval Touran (2015+), ale ten ma pri benzinoch dsg len so suchymi spojkami a navyse je to MPV co je kategoria aut co moc nemusim - vzhladovo.
Nasiel som este Peugeot 5008 (2016) a ten sa mi celkom pozdava, nevyze sice uplne na sto percent ako SUV ale urcite vyzera lepsie ako MPV. Co sa tyka motorov tak urcite by som chcel benzin 1.6, viem ze tie motory mavali dlho problemy, neviete ci sa to uz zlepsilo? Co sa tyka automatov tak tam je ponuka dobra, ide o hydromenice od aisinu, tam sa kvality nebojim.
Myslite si, ze sa na to pozeram zle a stacilo by mi upustit z toho kriteria a skusit napriklad kodiaq? Pripradne nieco uplne ine?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6797
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som nenasiel spokojneho majitela frnacuza, este mozno jednoduska ale dalsie neverim ze kupi francuza.
ten touran ta odradza vzhlad?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

pri tourane je to vzhlad a suche dsg pri benzine. Diesel uz nechcem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja by som sa nebal ani tej suchej DSG... Dobre, raz niekde pri 6cifernom najazde ta caka oprava za mozno 1500€... A to je vsetko.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10014
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Kodiaq, superb, touran..
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1954
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ked ti ide o sirku vzadu (2 sedacky + dospely), tak Kodiaq bude najlepsi (kolega tam zmesti 3x isofix sedacky vedla seba, co sa mu u ziadneho ineho koncernu nezmestilo).
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"