Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Francúz nie je problém ale tie 1.6 benzíny nie sú spoľahlivé motory pokiaľ viem, ani časom sa to nezlepšilo. problémový rozvodový remeň.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5843
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Od EURO6 modelov (1.6 THP 165) sú vraj podstatne spoľahlivejšie ale ideálne treba nejaký kúsok kde sa nešetrilo na výmene oleja a aditívach v palive. Aj keď PSA aj tak najlepšie s dieslom s eolys takže ani krátke trasy nie sú problém.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1582
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

stefan222 napísal: Ut 07. Máj, 2024, 08:07 Borci neaky super eletrikar na auta?ka.os ma dodavku renault master a nevie nastartovat. Repas rj bol spravenh a nepomohlo. Diag nevie nikto spravit tiez na to. Auto je nepojazdne v strbe pod tatrami. Dik
ake je to stare auto? lebo toť nedavno sa niečo podobne stalo kolegovi na Trafficu 2 rocne auto v zaruke dosiel na pumpu vypol motor a uz nenastartoval takze odtah do servisu a az v druhom autorizovanom servise po komunikacii s importerom sa im to podarilo spojazdniť vraj nejaky problém s RJ ze na to je aj nejaka zvolavacka ale taka ze sa ma spravit update v ramci štandardnej navštevy servisu
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6798
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Este mozno tarraco ale suchej dsg je kde problem?mam 174t km a nedal som do nej ani cent ale posuc take suchnutie pri 2->3 radeni ze spojku vymenit 800e bude treba vraj niekedy. Neviem ci to ja budem menit tento rok ale ak by som mal love tak kodiaq a ak menej tak touran. Suche dsg je u mna dobry jak u jednodusky francuz
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1582
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

1adad1 ak chces 3 plnohodnotne sedacky tak idealne su prave MPVčka ktoré ale zas tebe moc nepasuju dlho to tu nebolo a napisem to za mp3turbo ale pozri taky chrysler voyager pacifica na tvoje poziadavky idealne auto prípadne toyota siena alebo honda odyssey
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Dakujem chalani za rady, pojdem asi pozriet kodiaq a uvidim ci mi to bude davat zmysel. Predsalen nejaka dodavka alebo voyager mi pride trosku zbytocny k dvom detom.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sam si si dal podmienku ktoru splna iba mpv, suv s rezervami :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6798
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Jj. Tam najlacnejsie bude berlingo/dacia alebo potom touran. Pri kodiaqu zaplaces v cennikua lopo ten master je uber stare auto
hry- ps5
doma-HP probook
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 302
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Festro1991 »

1adad1 napísal: Ut 07. Máj, 2024, 15:49 Dakujem chalani za rady, pojdem asi pozriet kodiaq a uvidim ci mi to bude davat zmysel. Predsalen nejaka dodavka alebo voyager mi pride trosku zbytocny k dvom detom.
Dve deti by som sa ja osobne pozeral po kombiku neviem mne by také auto úplne stačilo pre dve deti spotreba fajn aj tie auta vyzerajú čosi lepšie, mi máme tri a je to celkom problém máme Sharan plne nám vyhovuje ako rodine, ale v meste a na diaľnici je to proste krabica ma to väčšiu spotrebu pre niektoré ženy je to ževraj veľké pritom to není o nič väčšie ako väčšina SUV na trhu a má lepšiu využiteľnosť a príde mi aj viac praktické.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6798
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Sharan je doat velka krava uz no.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5420
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Hm, to by celko vysvetlovalo preco tie 110kW TSI idu na svoj vykon tak dobre... Lebo to su vpodstate 180Hp motory :D


Tak ci tak, pekne vidno ako je 1,5TSI menej ziva v nizsich otackach oproti 1.4TSI, napriek rovnakemu maximalnemu vykonu...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6798
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

To nevedia dat napr.modru farbu k.cervenej ? :D aby ja slepy ospaly na mobile som videl toe coary ? :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4513
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Sice som uz 2x zapisoval kolesa ale stale to bolo s potvrdenim importera( predajcu) vozidla a aj to na DI vymyslali.

Teraz by som potreboval zapisat kolesa na zaklade papierov k diskom ( OZ racing), bohuzial predaj a montaz prebehol v CR.

Mam Typovy list s potvrdeniami, ktory vyzera takto https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokum ... lang=cs-CZ

Mam TUV certifikat ( v nemcine).

Mam taky feeling, ze ked s tymto dorazim na DI, tak to bude zabity cas. Otazka je, ci potrebujem riesit nejake nove dokumenty alebo staci nejaky uradny preklad? Pripadne to risknut s tymto? :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1954
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Na DI budes chodit zbytocne. Aj s osvedcenim o typovom schvaleni od nasho ministerstva musis ist najprv na Dopravy urad, az potom na DI. V tvojom pripade to bude este na dlhsie.

Postup pre schvalenie na zaklade TUV certifikatu je nasledovne:
1. Uradny preklad certifikatu do slovenciny
2. Ziadost o schvalenie na dopravny urad
3. STK, staci cast ohladom diskov/pneu
4. Dalsia ziadost na dopravny urad, ktory zapise zmenu do TP
5. Navsteva DI, kde ti vydaju novy maly TP
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4513
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ja som nasiel toto, cize som ratal s tym, ze bod 2. , 3. a 4 odpada, tym ze to je OZ racing nie random disk s TUV:

2. Zápis s potvrdením výrobcu diskov s dodatočným schválením Ministerstva dopravy
Všetky disky z našej ponuky, AEZ, Dezent, Dotz a Alcar Stahlrad disponujú certifikátom TUV a dodatočným schválením Ministerstva dopravy. Postup je jednoduchý. Po zakúpení diskov Vám na požiadanie pošleme:
- TUV certifikát

- Potvrdenie o schválení, predaji a montáži diskov

- Ministerské rozhodnutie typového schválenia komponentu

Spolu cca 20 papierov A4, s ktorými na dopravnom inšpektoráte so žiadosťou o vykonanie zmeny v OEV disky jednoducho vybavíte.

Značky s dodatočným schválením Ministerstva dopravy SR: AEZ, Dezent, Dotz, Enzo, KFZ, Borbet, Magma, BBS, OZ, MSW, MAK, CMS, Anzio, ATS, Aluett, Proline, RIAL, Alutec, Brock, Oxigin, Carmani

Ale asi som to zle pochopil a pokial taky papier nemam, musim ho vybavit na tom dopravnom urade. Potom je tu zas tato tabulka: https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... 6-2018-z-z
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"