Garmin Forerunnner + Xiaomi drop bt konektivity

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Garmin Forerunnner + Xiaomi drop bt konektivity

Príspevok od používateľa Xeigen »

Zdar,

Mám Garmin Forerunner 265 prepojené s Poco X3 nfc a "objevil sa nám tu taký nešvar".... random mi odpája tie hodinky od bluetooth (vzdialenost nie je problem).
Všetky tie šetriace fičúry som v fone pre appku vypol, dokonca som tu Garmin Connect appku lockol v pamati, taktiež som skúšal "režim vysokého výkonu" na baterke... ale furt si to žije vlastným životom a random sa to odpája... upodozrievam z toho samotné MIUI.

No takže by som sa rád spýtal na dve veci:
1) Má tu niekto kombo Garmin + Xiaomi a riešil/vyriešil podobný problém.... alebo mu to funguje bezproblemov out-of-box ?
2) Zvažujem výmenu fonu, kedže už má vek, zrejme to bude ťamťung. A teda otázka, má niekto kombo Garmin + ťamťung, či mám čakať podobné problémy...

Dik
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 853
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Garmin Forerunnner + Xiaomi drop bt konektivity

Príspevok od používateľa MoQwai »

Mam Garmin Venu2 a Iphone 12 a robi mi to iste. Musim mat na pozadi zapnutu appku aby spojenie BT nebolo prerusene. Akonahle zatvorim appku po urcitom case sa hodinky odpoja a nechodia mi hlasenia
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Garmin Forerunnner + Xiaomi drop bt konektivity

Príspevok od používateľa Xeigen »

No pekne, problem je, ze mne to odpoji aj ked mam tu appku akoze spustenu/lochnutu a dlhsie nic nerobim s fonom.

Ked sa to odpoji, chytim telefom, otvorim tu appku a zacne ju znova nacitat... nachapem potom, naco su tam tie nastavenia a lock, ked to vie aj tak samovolne skapat.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Garmin Forerunnner + Xiaomi drop bt konektivity

Príspevok od používateľa zoom »

K tomu Xiaomi sa neviem vyjadrit, lebo opovrhujem cinskymi telefonmi, kde stale riesis taketo situacie a nikdy si nie si isty ani zakladnymi vecami. GayPhone je pre mna to iste, kedze oproti zlemu bloatware Androidu im staci 256kB RAM lebo oni su ukrutne optimalizovani (o nejakom agresivnom managemente aplikacii na pozadi nikto nic nevie) a Bluetooth pocas rokov bolo tiez len take polovicne, ako svaty Stefan dovolil. Takze rovnako ako ten cinsky telefon, ani tu si nie som isty zakladnymi vecami. Kazdopadne taketo su kombinacie moje a v mojom okoli ci uz terajsie alebo minule:
  • Forerunner 935 + Galaxy S10
  • Fenix 6 Pro + Galaxy S22
  • Fenix 7 Solar + Galaxy S24 Ultra tusim
  • Venu 2 + Galaxy S20
  • Venu 3 + Galaxy S20
  • Vivoactive 3-4(?) + Huawei P30 Pro
  • Vivoactive 3-4(?) + ???
  • Venu 2 Plus + ???
Absolutne ziadne problemy s pripajanim, notifikaciami, ukladanim aktivit, atd. Nic nemam hlasene ani z okolia. Popravde netusim, co presne znamena to odpajanie BT, ale ked otvorim Garmin Connect tak hned vidim obsah (okej, par sekund sa loaduje), syncovanie hodiniek zacne tiez okamzite po spusteni, ked na hodinkach ulozim aktivitu, tak sa ihned cez telefon uploadne do cloudu (radovo sekundy a nemam hodinky napojene na WiFi). Nepouzivam, ale skusal som aj TWS sluchatka pripojit priamo k hodinkam so syncnutym Spotify playlistom a ziaden problem pocas testovacieho behu. Osobne nepouzivam notifikacie na hodinkach, ale ludia v okoli ano a vsetky spravy (SMS, WhatsApp, Messenger) okamzite pipnu aj na hodinkach. Jednoducho vsetko tip top a stabilne funguje a to dlhodobo (nie ze jeden firmware nieco pokazi, druhy opravi, ci uz na hodinkach alebo telefone).

Ako sa ma to odpajanie prejavovat? Nasiel som nejake ukazkove video - nieco take? Skusil som teraz otvorit Garmin Connect. Hodinky nemam na ruke, nachadzaju sa niekde v dome. Aplikacia sa otvarala asi 0,8 sekundy a za dalsie 2s uz boli syncnute (zase nebolo moc co syncovat, kedze lezia a nic nemeraju).
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Garmin Forerunnner + Xiaomi drop bt konektivity

Príspevok od používateľa Xeigen »

So slúchadlami problém nie je.

BT odpájanie = proste len info na hodzinách, že "BT odpojené".... tak chytím fon, otvorím tú appku čo je locknutá v pamati, znova ju načíta(tu nechápem tú pointu locknutia v pamati), a po sekunde, zas info na hodinkách, že "BT pripojené", potom tie notifikácie a info chodia určitú dobu bezproblémov, niekedy to dropne 2x za hodinu, niekedy to ide XY hodin... nechápem čo to ovplyvňujte.. Synchro a ostatné blbosti fungujú bezproblémov, načítanie appky je tiež rýchle.

Vyskúšam asi zobrať nejaký samsung a chvílu s ním fungovať čo to povie, lebo keď to bude robiť aj on, tak nemá až taký zmysel pre mňa meniť ten fón, pokiaľ ide...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Garmin Forerunnner + Xiaomi drop bt konektivity

Príspevok od používateľa zoom »

Nasiel som este Garmin help page, kde popisuju, ako vypnut uspavanie aplikacie: https://support.garmin.com/en-CA/?faq=P ... tab=topics

Pre Samsung je tam jedno nastavenie, ktore vlastne nie je Samsungove ale Androidove. Pre Xiaomi su tam pre istotu 3 rozne blbosti. Tak mozes skontrolovat, ci mas vsetko nastavene, ako pisu.

Dalej tu mame stranku hejtujucu Xiaomi v tomto smere s tymto clankom. Nechcem, aby si skusal vsetko, ale videl som tam medzi tym vypnutie "MIUI Optimizations" v Developer options a pamatam si, ze som to kedysi davno na jednom telefone vypinal kvoli nejakym problemom. Je to presne take debilne nastavenie, ako najdes len na patlalskom cinskom telefone - nevies co robi, nevies ci to mozes vypnut, co to zlepsi/zhorsi, nevies nic. Kazdopadne v ramci troubleshootingu to mozes skusit vypnut.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Garmin Forerunnner + Xiaomi drop bt konektivity

Príspevok od používateľa Xeigen »

Vyskúšam, dik.

Nuž skúšal som všelijaké kombinácie z tých dev-tools, ale nič extra sa nestalo.
Ak dám tú garmin-connect appku automaticky spúšťať na pozadí, tak mi to dropuje asi každé 3 sekundy.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"