Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

OZ patri do skupiny s typovym schvalenim, ale to ti vystavi predajca na tvoje VIN. Co nemas.

Dopravny urad ti ziadny taky papier nevyda, musi to spravit predajca pri predaji diskov.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4567
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Obcas si hovorim, kolko ludi musi tie tlaciva fejkovat aby nemuseli podstupovat takuto tortru...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

maju na haku, na stk nahodia plechy potom naspat elektrony
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

da sa to aj tak, len potom spravis nehodu alebo sa ti stane a pohoris na tom, ze si mal nahodene disky, ktore nemali co na aute robit
NB: Asus ROG Strix G16
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Uz som mal nejke tie nehody ale disky sa nikdy neriesili ano sice vzdy boli oem len nesedelo ET ale nikdy nebol problem ....toto by mohlo nastat az v pripadne nejakej vaznej DN kde by sa do pripadu vlozil aj sudny znalec
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4567
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Importer OZ chce 80e za vystavenie typoveho listu, lebo kolesa boli kupene u ceskeho importera s ceskym typovym listom a "nemaju nic spolocne". Treba kupit disky v state kde ich chcete zapisat, co uz...

Ako iste viete, zapisane pneu k takym diskom mozete obut len na tento disk. Ak mate druhu sadu na originaloch, tak tam opat len to co importer vozidla schvali aj ked je disk zhodn rozmeru a ET... a hadajte co? Presne ten rozmer zimakov, co mam obute neschvaluje...

Fakt zvazujem, ze sa na to vykaslem. Keby uz doslo na znalca, k diskom je TUV, dopatral by sa akurat k tomu, ze schvalene to je ale nie v TP.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Vobec by som to neriesil. Pocul som aj nazor, ze hoci v pripade havarky mozu riesit nejake nevyhovujuce disky, stale by sa muselo dokazat, ze prave tie sposobili alebo prispeli k danej nehode. Ci je to pravda, neviem a chapem, ze v pripade takychto tahanic chce mat clovek vsetko naporiadku. Ale vzhladom na tento ultra-buzeratorsky stat, kedy sa furt len vymysla, co by sa dalo zaviest/kontrolovat/spoplatnit, tak jednoducho je nejaka hranica, kedy ma clovek dost. Na tu sprostu STK pojdem, svetla mi budu svietit a dovidenia. Disky? Pneu? Podvozok? Vynimky na smerovky? Mozem sa im na to vykaslat. Toboz nejaky importer, ktory robi drahoty s listom vylezenym z tlaciarne. Hra sa na doleziteho, akoby tie disky doma vyrezaval po veceroch, pritom namiesto pravej ruky mi to predala lava ruka od toho isteho zdroja. Navrhujem vypytat 4x 80,-€... na kazdy disk jedno potvrdenie, aby nenastala situacia, ze niekto si da na jedno koleso OZ disk z CR.

Myslim si, ze tu mam asi jedno z najviac "na prvy pohlad nevyhovujuich" aut, tj. nie ze nevyhovujuce pneu o 1 cm sirsie, ale viditelne zdvihnuty podvozok, uplne viditelne ine rozmery pneu, neexistujuce bocne smerovky, dlhe roky aj cervene zadne smerovky a tak. Stary Jeep si pamatam castokrat tak zablateny, ze skoro nic nebolo vidno cez celne sklo. Na ceste pred policajtami som zodpovedne smerovkoval na cerveno. Ani jeden jediny raz ma za tieto veci nezastavili. V podstate si myslim, ze ked sa nieco stane, tak sa vytiahnu znacne jednoduchsie veci - ked v zime dostanes smyk a prejdes ludi na zastavke, asi budu riesit rychlost a nie disky. Detto ked na ceste nedobrzdis a naburas niekoho zozadu. Ked ti niekto neda prednost, tak nebudu riesit tvoje auto a nebude sa riesit ani ci si po hlavnej isiel 42, 52, alebo 62 km/h.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4567
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Mne to tiez pride trosku nemiestne pri diskoch za 1300E este pytat 80E za papier, ktory by som dostal zdarma ak by sa disky kupili na spravnej strane hranice. Alebo inak 25% z ceny jedneho disku... Nepoviem nejakych 10-20e (toyota pyta 25). To este 2 urady treba obehat a dalsie poplatky riesit...

Asi si spravim sluzbu a usetrim sa toho ...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ake su teraz zlavy vw vs skoda v kupe noveho auta? touran som si vyskladal na 37 a kodiaq 45. v skode len predpokladam 10perc zeby dali, ci ake mate skusenosti? nahoodu nema niekto tourana s ergo sedackami?
hry- ps5
doma-HP probook
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

No na Tichuana na firmu som sa dostal niekde cez 10% ale v tom bol uz zarataný aj 2000€ podnikateľsky bonus najlpesiu ponuku som dostal Š - AUTOSERVIS Vranov, s.r.o. zo 46 620 na 41 400 s DPH čo je 11,2%
keď nerátam ten bonus tak zlava by bola jemne cez 7,3 % a to bolo strop co som dostal cenove ponuky som vyžiadal vramci celeho Slovenska
Ale predpokladam ze nechceli ist nizsie skrz toho ze je to novy model na Tourana su uz teraz pekne zlavy
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Pockaj tam vo vra ove chodim na servis ale oni nemaju vw, len seat a skoda.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5513
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je to jedno, lebo ta vyska zlavy sa lisi aj od vybavy atd. Napr. na tu limited ediciu ti okrem maxi bonusu(-2500€) nevedia ponuknut nic, maximalne tak koberceky :D Sak to proste nakonfiguruj a na konci konfiguratoru mas ze vyziadat ponuku, tak posli nech sa cinia :D


Tie ergoactive su vo vsetkych autach rovnake, takze kludne chod do PO nech ti ich ukazu v nejakom aute. Za mna sa urcite oplati minimalne vodicova, pri tvojej vyske urcite ocenis ze si vies predlzit sedak a naklopit ho viacej dozadu, aby si nemal stehna vo vzduchu.

+ s tym ziskas aj kvalitnejsiu velurovu latku pre vsetkych 5 sedadiel...



Inak urcite si to dobre nakonfiguroval? nejaka vysoka cena ti vychadza :D
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

prave tu zlavu som dostal na limited vybavu
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Štefan netuším ale takáto je vizitka

Inak finálna konfigurácia nakoniec skončila takto https://konfigurator.vw.sk/cc-sk/sk_SK_ ... A@PW1@RBA/@
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ze vzal si uz ten? No ja tam idem utorok ta sa apytam .dikicko
Ja by som infotainment balik,kolesa 18 a metalizu asi vymenil.za neake lepsie sedacky ale to uz je vec vkusu vsakze
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"