Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

crot napísal: Ut 21. Máj, 2024, 13:12 Synology Drive / resp ten Quickconnect čo oni majú - ano to je fajn, cez quickconnect vela riešim, ale mam cez to pomale rýchlosti keď tam uploadujem, čiže potrebujem to napriamo.
Quickconnect je Synology VPNka pre pristup do NAS z internetu, aby si nemusel riesit port forwardingy a dostal sa tam jednoducho. Lebo DSM bezi na svojom porte a za normalnych okolnosti by si ho musel forwardovat, aby si sa do NAS dostal zvonku. Pomale rychlosti na Quickconnect mas preto, lebo vsetky datove prenosy idu cez tu VPN, ktora ma limit tusim na 1Mbit/s. Na bezny pristup do DSM to staci. Na ine veci nemusi.

Control panel -> external access -> zalozka quick connect -> tlacitko advanced settings
Ked odskrtnes napr. File sharing, tak datovy prenos tejto sluzby nepojde cez limitovany quickconnect ale napriamo z NAS a limitom bude len rychlost tvojej linky. Vies to vyuzit napr. pri generovani odkazov na stiahnutie suborov z NAS cez File Station.
Mobile applications zahrna aj Synology Drive, tak skus odskrtnut aj to, ze ako sa to bude chovat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
slamka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2022, 15:47

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa slamka »

Ako som pisal tu, viewtopic.php?p=1577815#p1577815 , prelozenie portov na Orange routri NEFUNGUJE, aspon mne nie.
Cele som to bol schopny rozbehat iba v rezime, ze external port bol identicky s internym portom (na Orange routri) a ten som az nasledne prelozil na iny na modeme Asus (ten zabezpecuje vnutornu siet).
slamka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2022, 15:47

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa slamka »

Tu.. External port = Internal port
A smerujem to vsetko na rovnaku staticku IP adresu mojho Asus modemu, ktory dalej zabezpecuje vsetko ostatne.
K Orange routru nemam pripojene nic viac, wifi vypnute.

Obrázok
crot
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št 18. Jún, 2009, 16:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa crot »

Ahojte, chcel som dať len info, že Zoom mi velmi pomohol. Rozbehali sme všetky možnosti prenosov a ide to najrýchlejšie ako sa dá.. ďakujem pekne všetkým :)
slamka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2022, 15:47

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa slamka »

Tak zas dalsie trapenie s portFW...
Ako som pisal vyssie, pod IPv6 ma to cele hnevalo, viac menej to fungovalo kedy sa mu ako zachcelo. Nakolko som sa znovu zaviazal na 24mes do Orange, tak som skusmo vysvetlil na predajni moju situaciu s portFW a povedali mi, ze to riesi pomerne vela ludi a staci napisat ziadost a Orange da z poplatku 99€ nejaku zlavu. Tak mi rovno predajca napisal ziadost a ze mi do dvoch dni Orange odpovie.
Dnes mi odpovedal Orange a dal mi 40% zlavu z poplatku za IPv4, tak som siel rovno do toho.

Takze, modem Orange mi uz ide v IPv4 rezime. Super.
Ale, WTF, portFW mi zas nejde ani za svet nastavit!!
S laptopom som priamo na modeme, staticka IP nastavena 192.168.100.4..
A takto mam nastaveny Port Mapping:
Obrázok
A toto je port status:
Obrázok
Pricom uvedena IP adresa sa zhoduje s tym, co mi pise modem v hlavnom WAN statuse.

Tak kde je problem teraz, OMG?!?? Ziadny firewall nemam v laptope..
Nejaky napad?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa zoom »

Budem predpokladat, ze mas mogbuk s Windowsom. Ked napises, ze na nom nemas ziadny firewall, znamena to, ze si vypol aj ten Windowsacky, ktory je by default zapnuty?
Cize vo Windowse Start > napis WF.msc a Enter. Hned by si mal vidiet nastavenia firewallu - domenovy, private a public profil. Jeden z nich bude hlaseny ako aktivny a mal by to byt ten privatny (domenovy je tiez OK, ale asi doma nebudes bezat na domene). Ak mas firewall zapnuty, mozes ho skusis vypnut na vsetkych tych profiloch. Samozrejme ziadny IT-ckar ti neodporuci len tak povypinat firewally, ale v ramci testovania je to OK, navyse najviac sietoveho bordelu aj tak odfiltruje NAT.

Dalsia vec... stiahni a spusti si program TCPView. Je to malicka utilitka od Microsoftu, neinstaluje sa, ziadny bordel (zo vsetkych tych exe-ciek v archive chces spustit "tcpview64.exe"). Je to vlastne graficke a komfortne prevedenie "netstat" prikazu. Po spusteni ta bude zaujimat stlpec Local port. Na tom porte (31129) musi nejaka aplikacia pocuvat, takze musi byt v tom zozname. Ak tam nie je, tak nema co odpovedat na volanie zvonka (napr. pri tom teste na tej stranke).
slamka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2022, 15:47

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa slamka »

Ano, Windows laptop s Win11.
Vypis z TCPView:
Obrázok

WinFirewall vypnuty, minimalne kym to odtestujem ze to funguje a potom uvidim ci zapnutie nieco zablokuje alebo nie:
Obrázok
A toto su detaily s firewallu, inbound traffic, pricom vseto ma qbittorrent povolene ako "Any":
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

ked si pozeral tym port checkerom, ci je dany port tvoreny, bezal ti torrent klient a aj daco stahoval?
Pouzivam stejny port checker a vysledoval som u seba, ze ked dany program nebezi/nestahuje, tak sa port moze javit ako zavrety, aj ked je spravne naforwardovany.
Nemas na dano PC este nejaky dalsi firewall? Napr. eset internet security ma svoj a aj v nom musis dany port povolit.

Port forward pre IPv4 mas nastavene dobre, akurat miesto toho T vedla IP adresy by tusim mala byt MAC adresa daneho zariadenia.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
slamka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2022, 15:47

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa slamka »

Bezal torrent klient, ale nic nestahoval (a ani neposielal, zrejme aj preto, ze som tym padom "passive"). A dolu na liste ukazoval oranzovy plamen s textom "Ziadne priame spojenia, to moze znamenat problem s nastavenim siete".
To "T" vedla fixnej IP adresy je meno mojho pocitaca, ktore sa da vyrolovat zo zoznamu zariadeni (po vyrolovani a urceni zariadenia sa IP adresa vyplni sama).

Pouzivam iba ESET Antivirus, nie IS, na dobu testovania som aj jeho pozastavil.
A stale nic.

Je mi to cele zvlastne, lebo v UPC toto cele bolo uplne ze priamociare a bezproblemove. Jedno presmerovanie portov a vybavene, vsetko slapalo ako hodinky.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

tak daj daco tahat, co povie port checker
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
slamka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2022, 15:47

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa slamka »

Dam, ked pridem z prace domov podvecer.
Akurat ze primarne nie je zaujem "tahat", to funguje skoro vzdy, ale aby to fungovalo aj ked sa to dotaha a seedovalo, aby bol klient "active", nie "passive".
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

no a podla toho co som vysledoval v minulosti, tam musia prudit nejake data. netecu data = port zavrety, lebo nema byt preco otvoreny
dobre sa to mera tiez emule klientom. ak je vsetko OK, budes highID
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
slamka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2022, 15:47

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa slamka »

Takze - zapol som QBitTorrenta a dal nieco tahat.
QBitTorrent sa stale tvari, ze ma problem so sietou, ze nema priame spojenie a port je v portcheckeri rovnako zatvoreny ako predtym.
slamka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2022, 15:47

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa slamka »

Tak vyriesene! Aspon sa to tak konecne tvari!
Zrejme bude dovodom preco mi to neslo fakt, ze ten modem je TAK STRASNE POMALY, ze ked mu zadam oportFW, tak ho pochopi mozno za par minut. :hysterical: A to som ja uz stihol asi 6x otestovat port a stale bol zavrety.
Teraz som po 40min nahodou urobil test znovu a ze otvorene.... :D
Dik!
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Port Forwarding na Huawei HG8245W5 - pomoc

Príspevok od používateľa shiro »

mne forwarding funguje ihned a mam rovnaky router. podozrieval by som orange. ktovie ako riesia toto prehadzovanie z IPv6 na IPv4, kedze si pisal, ze si si to menil. ja mam este cistokrvne IPv4.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Siete"