Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6852
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

https://www.sklomat.cz/sk/produkty/zrca ... ?_fid=wb6w

tu mi ukazuje 70e rozmer 70x110 ale mozno ta led zvysi cenu ale mne to pride uber vela za 350
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa zoom »

Vsak ale tak to si dal cenu cisto za zrkadlo, nie? Tie moje maju normalne hruby hlinikovy ram dokola pekne zosrobovany (pic), k tomu samozrejme to osvetlenie, IP44 zdroj a su take fajn bytelne. Vobec nemam pocit, ze sa zohnu a rozsypu, ked ich drzim za ten ram. Dat dole zo steny to velke je praca pre dvoch ludi. Ako nehovorim, ze su to najsamlepsie zrkadla na svete, ale nie su zle a cena je mozno trosku vysoka, ale v norme a akceptovatelna. Aspon vies, aky mam pocit, ked si kupujes nove skodovky za 30-40 papierov :laugh:.

Vcera/dnes v noci som este pozeral tie svetla niekolko hodin, ale mimo IP20 je to jednoducho velka bieda. Nasiel som akurat take priemerne IP65 a jedno celkom fajn s oblymi rohmi v Hornbachu, ze by to aspon trochu vyzeralo ako svetlo do domacnosti a nie do skladu, ale zoomovo stastie v tychto veciach - ocividne je len 6500K, co nechcem. A nic dalsie vyhovujuce po hodinach stravenych na strankach som nenasiel. Ach jaj.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6852
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

No ja som do skodovky natrepal vybavu vtedy za 25tis lebo to auto mi sluzi ale trepat love do zrkadla? No ako je pekne nehovorim, ale je to kus skla mi pride no. Ja mam doma nalepene na stene oblozene obkladom.ze ram som nechcel ale zas by som chcel take co ukaze pocasie aspon niekde v rohu a mozno neaku pripomienku z kalendara kebyze sa neako to vie sparovat s telefonom.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

Chcem urobiť plot na chate. 6,2 m dĺžka a chcem to bezúdržbové, takže sa obzerám po drevoplaste. Našiel som rôzne plotovky, kde som sa cenovo hýbal okolo 700 € a postupne som sa preklikal na niečo takéto, kde materiál vychádza cca 400 € + rigle, vruty.
https://www.buildex.sk/wpc-plotovka-cov ... 0-mm-rovna#

Máte s týmto skúsenosti prípadne viete poradiť čomu sa vyhnúť? Ide mi samozrejme o cenu - tých 400 € za plot ešte nejako prekusnem, hlavne keď si odmyslím že nemusím riešiť natieranie, brúsenie a podobné srandy.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6852
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Mozno od veci ale mne osobne sa paci toto
https://zahradneriesenia.sk/svahove-tva ... QYQAvD_BwE

Kvazi monolit dielce. Mne sa to uber paci a niekde maju 1m po 100e ked som dobre videl. Akurat lozko zo strku a mas to tiez bezudrzbove a nie tam neake terasove dosky. Ale len napad no. Ja ti pozeram aj do svahu ale videl som to ako muriky a paradzina.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5686
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Papek, wpc sice nie je pre mna material ale rozumien preco to chces.

davaj pozor na bublinky v materialy, ktore sa casom roztahuju a ta doska puchne/kruti sa. Zevraj problem lacnejsich wpc (k videniu na detskym ihriskach bapr). Inak to bude ako pises, bezudrzbove.

Aj ked ani dobre drevo nemusis udrziavat iba ti pekne sivie a 10 rokov podrzi :)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

S lacnymi WPC som pocul problemy aj ohladom farebnej stalosti na slnku.

Stefan: do svahu asi ok, ale za seba poviem, ze beton by som napr. chcel co najmenej naokolo. Radsej drevo alebo zivy plot ako oplotenie, aj ked si to vyzaduje udrzbu.
FVE 12.45 kWp V/Z
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1549
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

gabion u nas vyhral
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Pán L
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 222
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2011, 09:43

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Pán L »

Vedeli by ste poradit nejaky dobry videovratnik napajany skrz PoE? Kabelaz mam predchystanu, ale vonkajsia jednotka je od vnutornej vzdialena cca 40 metrov. Idealne keby bola k nemu k dispozicii aj appka s moznostou otvorit branku na dialku.
MB: ROG Strix B650E-F Gaming CPU: AMD 7950X3D RAM:Kingston FURY 32 DDR5 6 000
GPU:Asus 4090 TUF Cooler: Arctic Liquid Freezer II 360 Case: Fractal Meshify 2 RGB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5493
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Z tych za normalnu cenu pozri dahuu alebo hikvision... Ja mam radsej dahua
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5493
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Potrebujem este vyriesit vodu zo studne, teapek navrhol system s frekvencnym menicom + mini tlakovou nadrzou ktorý bude neustale udrziavat 3 bary...

To je blbost, nie? Ved sa to cerpadlo bude roztacat neustale ked otvorim kohutik/nejaky spotrebic cucne 2deci vody.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Teraz sa to dosť dáva. Osobne sa mi to moc nepáči a skôr by som použil klasickú 40-60L nádobu.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

Mám na chate darling s 20l nádobou. Na napustenie pohára vody, umtie rúk a pod. stačí a čerpadlo spustí až povedzme po minúte. Nevýhoda že cítim mierny pokles tlaku, až kým sa nespustí čerpadlo. Potom ide naplno. Čiže pri polievaní hadicou to počuť ako to vkuse ide, ale nie je to nič strašné. Mám to dole v pivnici za zatvorenými dverami. Viem o tom keď to ide, ale nevyrušuje ma to.
Bolo mi odporučené riešenie ísť do darlingu s vyšším tlakom, napríklad 5 bar, kde bude spínať až pri poklese na 3 bary. A na výstup dať redukčný ventil na 3 bary, aby som mal stabilný tlak v rozvode vody. Ak sa mi jedného dňa pokazí, tak pôjdem asi touto cestou, inak to funguje a slúži už roky.
Naposledy upravil/-a Papek v Št 13. Jún, 2024, 18:56, upravené celkom 2 krát.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6852
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

A nie je obecny vodovod?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

Predpokladám, že ak by aj bol, tak nechce mať napojenú zavlahu či napúšťať bazén z obecného vodovodu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Debata o všetkom"